Plazma ~50" do 4000 zł

Thorin49

New member
Witam!
Zgodnie z tematem poszukuję telewizora PDP dla osoby, która będzie głównie oglądać filmy HD (i HDTV), podłączać komputer i może w przyszłości konsolę.
Zastanawiam się miedzy Panasonic TX-P50ST60E (ma dobre recenzje) oraz LG 50PN6500 (jest tańszy, ale czy przez to lepszy?).
Czy warto dopłacać do Panasonica czy lepiej kupić LG bo nie będzie różnicy w jakości obrazu?
A może byście polecali coś innego?
 

Lesiu83

New member
W tej cenie to tylko jedyny masz wybór, ST60. Tylko nie wiem czy plazma do komputera to dobre rozwiazanie , raczej nie.
 

digitalus

Banned
Witam
TX-P50ST60E i LG 50PN6500 to bardzo dobre telewizory plazmowe.Jesli nie przeszkadzaja odblaski i nie sa potrzebne aplikacje internetowe to warto kupic LG 50PN6500 .
Jesli przeszkadzaja odblaski i aplikacje internetowe sa potrzebne to wybierz TX-P50ST60E.
50PN6500 to podobny model jak 50PA6500.Kliknij na link nizej.Bardzo interesujace porownanie plazmy LG i pioneer kuro.
http://www.hdtv.com.pl/forum/896860-post711.html
 
Ostatnia edycja:

Thorin49

New member
Rozmawiałem z moją dziewczyną i ostatecznie stwierdziła, że chce wydać jednak ok. 3000 zł.

Zrobiła też ankietę ;)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Nie wie ;)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju? Okna z lewej skierowane na południe
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie ma szczególnych wymagań
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD
10.Jakie urządzenia? Laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy oraz serwisy informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Od tego mam laptopa, w tv nie jest to konieczność
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie ma póki co takich planów
16.Preferencje co do marki? Nie
17.Preferencje co do wielkości? 47-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Słabe głośniki, odblaski.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? NIE
 
Ostatnia edycja:

Thorin49

New member
42" to zdecydowanie za mało. Kobieta chce koniecznie 50" ;)
Zmierzyła jeszcze raz odległość i wyszło jednak 2,5 - 3 m
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie, to inna sprawa.
Ale na 50ST60 kasy nie wystarczy, bo obniżyliście kwotę wyjściową.
Samsung 51F5000 ja bym tak zaczął.
 

maxan

New member
Bez reklam
Jak nie chcesz mieć odbić to wybierz LED'a albo dopłać do ST60- jakieś odbicia bedą ale znośne na Samsungu F5000 to będzie lustro.
 

Thorin49

New member
Dubla zrobię, ale moja dziewczyna zaczyna szukać HDTV na własną rękę i wcale mi się to nie podoba, więc potrzebuję szybkiej i konkretnej rady (ST60 raczej odpada) - któryś z tych LG (PDP) czy jakis konkretny LED?
 

digitalus

Banned
50PH670S to dobra plazma z tunerem satelitarnym i aplikacjami internetowymi.
Jesli aplikacje internetowe i tuner satelitarny nie jest potrzebny to tansza plazma 50PN6500 tez bedzie bardzo dobra.Oczywiscie najlepsze wrazenia wizualne uzyskamy gdy telewizor bedzie ustawiony tylem do okna.
 

Thorin49

New member
Okna są z lewej strony i skierowane na południe - bardzo to zauważy na intensywności odbić na ekranie 50PH670S?
Czy jego on również ma chybotliwą podstawę?
 

digitalus

Banned
W 50ph670s nie ma filtra antyrefleksyjnego . Duze znaczenie ma ustawienie telewizora i oczywiscie czy osoba ktora bedzie ogladac telewizje nie jest przewrazliwiona na punkcie odblaskow.Nie jestem:)
Przykladowo w najnizszym modelu plazmy panasonic tez nie ma filtra , tak prezentuje jakosc obrazu gdy telewizor stoi bokiem do okna.Troche mnie widac w telewizorze gdy zrobilem zdjecie:)(drugie zdjecie)
W 50ph670s beda podobne odblaski
Zdjecia plazmy LG bez filtra w linku nizej
http://www.hifi-forum.de/viewthread-141-2636-2.html
Wieczorem oczywiscie wrazenia wizualne z plazmy znacznie lepsze.
digitalus_nxhswqn.jpg


DSCF3925-_nnpnwah.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W dzień będziesz miał odbicia. Lepszą powłokę antyrefleksową ma Panasonic .
 

Thorin49

New member
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że Panasonic byłby lepszy, ale moja dziewczyna uparła się, że nie wyda tyle na HDTV, dzisiaj coś wspomniała, że max. 3500 (ale im mniej to lepiej)...
Czy w tej sytuacji jest jakaś inna, tańsza alternatywa dla ST60 oprócz tego 50PH670S?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jak wóz konny do fajnego autka.
Ma swoje zalety ale czasy się zmieniły. Masz zakup na lata.
W europie wymienia się telewizor co 7-8 lat.
To wyjdzie Ciż dziennie dołożysz 20 groszy.
To się naprawdę opłaca.
 

Thorin49

New member
Telewizor w końcu został kupiony...
I dzięki Bogu, mojemu uporowi oraz postom użytkowników tego forum to TX-P50ST60E :D
Kobieta też bardzo zadowolona, że jednak poszła za moją radą i że nie wzięła czegoś innego i/lub mniejszego.
Nie jestem w stanie już patrzeć na mojego P42G20E bo ST60E go miażdży pod każdym względem, jest na oko dwa razy cieńszy i ma tyle funkcji dodatkowych, że niewiadomo z czego korzystać ;)
Oczywiście najważniejsze czyli obraz stoi na najwyższym poziomie i w pełni zasłużenie ten model zgarnia pozytywne opinie.
Do 4000 zł nie ma po prostu nic lepszego.

P.S. I ta czerń... CZERŃ!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry