Plazma 42" za niewielkie pieniądze

tobix10

New member
Cześć, stoję przed wyborem telewizora, a przede wszystkim liczę na jak najlepszy obraz i przyzwoity dźwięk. Największy tv jaki jeszcze wepchnę to 42 cale, a ze względu na jakość obrazu przychylam się bardziej ku plaźmie.

Niżej zamieszczam odpowiedzi na pytania, ale tak w skrócie napiszę co mnie interesuje. W sumie nie potrzebuje 3D, internetu itd.(jakby były to ok, jak ich nie będzie to świat się nie zawali), natomiast sygnał jaki będę odbierać będzie zawierać kilka kanałów hd i reszta sd(pewnie z czasem niektóre kanały sd przejdą w hd). Najczęściej oglądane są wydarzenia sportowe, jakieś filmy, kanały informacyjne, czyli tak tradycyjnie.

1.Odległość od ekranu? 3-4m, czasami 1.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? w dzień w tv, ale mam rolety
3.. Jak duży jest pokój? 4x5m
4. Preferowana technologia: plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21cali
6.Jakie programy najczęściej oglądasz? TVPx, TVN, POLSAT, Polsat Sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30/70
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: przy niewielkim świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? mam rolety xD
11. Preferowana wielkość telewizora? do 42 cali
12. Preferowana marka? Philips, Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabego podświetlenia, czerni
14. Jakie urządzenia będą podłączone? rzadko PC, konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV-90%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? przeważnie pod kątem
17. Czy ważne jest wifi? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie muszę
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. Ma mieć 3D? obojętnie
23. Ma mieć slot na karty SD? obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - pc, konsola
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy naziemny
27. Ile programów HD? 3-4
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: tu mam wątpliwości, pytanie na końcu postu
31. Ile osób ogląda: do 4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6h
33. Jaka klasa cenowa? max 2.6k, ale tutaj też mam pytanie
34.Gdzie planujesz zakup? przez internet

Tak jak już pisałem z racji oglądania pod kątem, wolałbym, żeby była to plazma. Wiem, że za 2.6k jest Panasonic TX-P42ST60E, ale czy do moich potrzeb jest on odpowiedni?

Szukałem i znalazłem jeszcze TX-P42X60, który jest ok. 1000zł tańszy.
1. Czy X60 znacząco odbiega obrazem od ST60?
2. Czy rozdzielczość 1024 x 768 będzie dobra dla tych odległości, które podałem(zwłaszcza jak to może wyglądać przy 1.5m od tv)?
3. Czy na tej rozdzielczości dobrze będą wyglądać filmy FullHD(obraz musi być jakoś przeskalowany a tutaj mamy inne proporcje)?
4. Czy taka plazma jak X60 w cenie 1.5k jest nadal lepszym wyborem jak LED w mniej więcej tej samej cenie?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
1. W st60 jest filtr antyrefleksyjny i odblaski sa znacznie mniejsze niz w x60.W x60 brak filtra.Jakosc z kanalow sd w x60 na dobrym poziomie.Najbardziej zbliżona do telewizora z kineskopem.
2.Odleglosc bedzie dobra. Z odleglosci 1,5 metra kanaly sd maja dobra jakosc obrazu ale duzo zalezy tez od jakosci kanalu i czy program zostal zarejestrowany w 16:9 czy 4:3.Np odcinki kiepskich na kanale atm rozrywka maja bardzo dobra jakosc obrazu. Inny przyklad serial na dobre i na zle na kanale tvp1 hd to poezja , mam na mysli oczywiscie jakosc obrazu, super , hiper ultra bardzo dobra jakosc obrazu.Serial zarejestrowany w hd , przy pomocy dobrych kamer ,mam na mysli oczywiscie nowe odcinki tego serialu.
3.Filmy full-hd maja bardzo dobra jakosc obrazu.Zostana zachowane oryginalne proporcje.Niektore filmy sa bez pasow bo w takim formacie zostaly zarejestrowane czyli 1,85:1.dotyczy to filmow na blu-ray ,dvd i internetu:).Jesli bedziesz mial film w formacie 1,85:1 to bedzie na pelnym ekranie w telewizorze full-hd i hd-ready.
filmy bez pasow
http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/36705-filmy-blu-ray-bez-pasow.html
4. kanaly sd zawsze wygladaja lepiej w plazmie o nizszej rozdzielczosci czyli 1024x768
przyklady z forum w linku nizej (plazmy o rozdzielczosci 1024x768 ) Za 1500 zl telewizora led z takim dobrym poziomem czerni i jakosci obrazu nie kupisz.Zdecydowanie polecam tx-p42x60e.
http://www.hdtv.com.pl/forum/957541-post20.html
zdjecie mojego telewizora, rozdzielczosc1024x768
http://www.hdtv.com.pl/forum/921330-post8.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/957722-post5.html

Jesli planujesz kupic telewizor przez internet to warto przypomniec aby sprawdzic w obecnosci kuriera, czy matryca plazmy cala.Czy telewizor sprawny.

DSCF2200J_npqehpx.JPG


DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jest LG np model 42pn450b i samsung ale poziom czerni w tx-p42x60e jest najlepszy.Samsung ma ekran 43 calowy i subpiksele sa wieksze niz w 42 calowej plazmie LG i panasonicu.Subpiksele sa najbardziej widoczne w samsungu.Moze to troche przeszkadzac gdy bedziesz ogladal telwizje z malej odleglosci,Lg to tez dobry telewizor,zalezy jakie masz oczekiwania. Przyklad w linku nizej ,dotyczy poprzedniego modelu plazmy LG
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/91860-telewizor-dla-studenta-1800-a-2.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry