Plasma a clouding

tanas6

New member
Witam szanownych kolegow.
Czytajac watki z dzialu LCD zauwazylem ze duzo uzytkownikow TV LCD narzeka na zjawisko zwane clouding.
Ponizej pozwolilem sobie zacytowac jedna z wielu wypowiedzi uzytkownikow LCD.

"Dotarl do mnie 46W4500. Hiszpania, model z 11.2008.
Niestety po wlaczeniu opadlem z sil - clouding (w dwoch rogach) i zero czeni, masakryczne katy, wrecz zielony kolor! I to przy lekkim kacie! (Podswietlenie na min)
Ogladalem wiele sztuk tego TV przed zakupem w roznych sklepach - zawsze czern i katy wydawaly sie b.dobre.

Czy ktos ma jakas rade? Probowalem wielu ustawien - dla mnie niewiele zmieniaja. Podswietlenie min. a matryca swieci jak nie wiem co.

Jak to jest z ta czernia u was? Czy wyswietlajac czrnego jpga na calym ekranie czern jest czarna (rowniez pod katami)?

TV bede musial odeslac."

Czy ten "wstretny" clouding wystepuje rowniez w Plazmie???
Jestem w dalszym ciagu w stadium wyboru miedzy LCD a Plasma,ale z tego co widze to waga idzie w strone plasmy...
Dajcie mi prosze kilka argumentow ktore mnie przekonaja bym dolaczyl do fanow plasmy.Odbiornika bede uzywal do ogladania kanalow naziemnych,satelitarnych,ogladanie zdjec,video kamery.Gry typu PS3 itp. nie wchodza w gre,wiec ktory Waszym zdaniem?
Bardzo prosze o Wasze opinie.
Dziekuje i pozdrawiam.:)
 

Foxxx24

New member
W plazmach nie występuje clouding za to jest tzw. green ghosting( czyli widoczne zielone duszki przy szybkich scenach między kontrastującymi barwami),ale nie każdy go widzi i można to zniwelowac ustawieniami w menu serwisowym w Panasonicu:)

Co do argumentów przemawiających za plazmą to tak:

- bardziej naturalne odwzorowanie kolorów,
- bardzo dobry obraz zarówno przy sygnale SD jak i HD,
- brak problemów z kątami bocznymi gdyż skądkolwiek patrzysz obraz jest taki sam,
- plazma zwłaszcza w tych lepszych przypadkach bywa nieco tańsza od wysokiego modelu lcd.


Musiałbyś jeszcze określic budżet jaki chcesz przeznaczyc,ale polecam Ci 42PV80, 42PY80/85(FULL-HD),ewentualnie możesz sięgnąc jak ja po model PY800:)


Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Generalnie obraz wyświetlany przez telewizory oglądane w sklepach zazwyczaj subiektywnie wydaje się lepszy z uwagi na inne warunki oświetlenia zewnętrznego - sklep, jasne światło dookoła, widz ma mniejsze możliwości dostrzec niedoskonałości wyświetlania ciemnych scen czy czarnego koloru; dom/mieszkanie, umiarkowane światło zewnętrzne lub jego brak, niedoskonałości wychodzą na "światło dzienne" ;)

Na PV80 nie zauważam zjawiska znanego z LCD, zwanego cloudingiem. Ale zdaje się sam clouding związany jest z technologią podświetlania właśnie matryc LCD.

Foxxx24, możesz zdradzić coś więcej o niwelowaniu opóźnień zielonych subpikseli poprzez modyfikację ustawień w menu serwisowym?

Pozdrowienia!
 

Arly

New member
Foxxx24, możesz zdradzić coś więcej o niwelowaniu opóźnień zielonych subpikseli poprzez modyfikację ustawień w menu serwisowym?


Dołączam się do pytania
Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
W modelu PY8 pomaga zmniejszenie wartości parametru G-CUT,ale wiadomo dla każdego modelu ustawienia będą różne więc musicie wejśc do menu serwisowego i oczywiście w pierwszej kolejności zapisac na kartce jakie macie obecnie ustawione wartości i potem spokojnie próbowac wprowadzac zmiany.


Kolega tutaj bardzo dobrze opisał jak się poruszac po menu serwisowym:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32893&page=2


Pozdrawiam
 
Do góry