Planuje zakup kamery ~800-900zł

nioop

New member
Witam..

Przymierzam się do zakupu kamery , którą kręciłbym zwykłe amatorskie filmiki o bardzo różnorodnej tematyce..
Wypady nad jeziorko, pierwsze kroki dziecka, domowe imprezy, nocne wypady ze znajomymi..

Nie zależy mi by obraz był w fullHD, właściwie to myślę ze 800tys pikseli o ile obraz by był ładny by mi wystarczyło..
Kwestia matrycy - CCD czy CMOS ? - Znam teorie ich działania, interesuje mnie która bardziej sprawdza się w praktyce a najbardziej działania ich przy mniejszym oświetleniu oraz przy szybszych scenach..

Czas działania baterii - im dłuzszy tym lepszy Ale nie mam wielkich wymagań..

Kiedyś miałem kamere Sony na kasety i miała ona wspaniała fukcję NightShot, co wystepuje ona w innych kamerach niż sony? Szczególnie JVC.

Oglądałem w sklepach kamery i szczerze mówiąc wizualnie najbardziej przypadły mi do gustu JVC, są przystępne cenowo, doskonale leżą w mojej dłoni - A jak sprawdzają się podczas krecenia filmów? Obraz prezentowany jest na zadowalającym poziomie.. ?

Kamera bez funkcji NightShot obowiązkowo musiała by posiadać lampkę doświetlającą..
I czy ktoś posiada filmik jak ó lampka się sprawdza w ciemności.. ?

Bym zapomniał.. - Mowa tutaj cały czas o kamerze na karty pamieci, bez dysku twardego..


A i czy ktoś kiedykolwiek sprawdzał jak jest z awaryjnością kamer? A czy w przypadku awarii drogie są w naprawach ?
Bardzo dziekuje za wszelkie porady i sugestie..
Na wszelkie niescisłości z chęcią odpowiem..
 
Ostatnia edycja:

Marian111a

New member
Praktyk:

Witam..

Przymierzam się do zakupu kamery , którą kręciłbym zwykłe amatorskie filmiki o bardzo różnorodnej tematyce..
Wypady nad jeziorko, pierwsze kroki dziecka, domowe imprezy, nocne wypady ze znajomymi..

Nie zależy mi by obraz był w fullHD, właściwie to myślę ze 800tys pikseli o ile obraz by był ładny by mi wystarczyło..
Kwestia matrycy - CCD czy CMOS ? - Znam teorie ich działania, interesuje mnie która bardziej sprawdza się w praktyce a najbardziej działania ich przy mniejszym oświetleniu oraz przy szybszych scenach..

Czas działania baterii - im dłuzszy tym lepszy Ale nie mam wielkich wymagań..

Kiedyś miałem kamere Sony na kasety i miała ona wspaniała fukcję NightShot, co wystepuje ona w innych kamerach niż sony? Szczególnie JVC.

Oglądałem w sklepach kamery i szczerze mówiąc wizualnie najbardziej przypadły mi do gustu JVC, są przystępne cenowo, doskonale leżą w mojej dłoni - A jak sprawdzają się podczas krecenia filmów? Obraz prezentowany jest na zadowalającym poziomie.. ?

Kamera bez funkcji NightShot obowiązkowo musiała by posiadać lampkę doświetlającą..
I czy ktoś posiada filmik jak ó lampka się sprawdza w ciemności.. ?

Bym zapomniał.. - Mowa tutaj cały czas o kamerze na karty pamieci, bez dysku twardego..


A i czy ktoś kiedykolwiek sprawdzał jak jest z awaryjnością kamer? A czy w przypadku awarii drogie są w naprawach ?
Bardzo dziekuje za wszelkie porady i sugestie..
Na wszelkie niescisłości z chęcią odpowiem..
Proponuję nie pal sie i ochłoń, przestzegam przed JVC, to nie modele z przed dziesięciu czy wiecej lat! Ja filmuje od kilkunastu lat (obecnie hobby 3D) i naciąłem się na kupnie JVC-3DTD1. A dlaczego bo1,2 światło i to mnie zgubiło, pomimo, że jasna to mół w szybkości ostrzenia, poza tym fabryczny balans bieli do bani"purpurowa biel", a jak już dopalisz ledem to szajs, tylko halogen bądź filtr pomarańczowy na leda. Jednym słowem stracone pieniądze, a serwis? szkoda gadać, wszystko OK!, mówią mamy własne testery i mamy rację. Nie komentuję Soniaka td10, bo zarzucono by mi marketing, przetestowałem obie i wiem co piszę. Nabytej wiedzy nikt mi nie odbierze, każdy musi dać sobie przyciąć ogona,tylko by nie całego! Doprecyzuję to tyczy omawianego modelu z najnowszym softem.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ostatnio na nocnej wyprzedaży internetowej sklepu m....ex..rt zakupiłem za około 980zł Panasia HC-V210. Za tą cene polecema tą kamere.
 
Do góry