Piszczenie projektora EPSON EH-TW650

gary1985

New member
Witam.Dwa dni temu kupiłem projektor Epson. I mam pytanie. Wieczorem jak oglądam coś cicho słychać cykliczne piszczenie chyba lampy.Nie jest to coś mega głośnego. Troszkę to przeszkadza w oglądaniu.Tak ma być czy coś nie tak z projektorem?
 

gary1985

New member
Wyłączyłem przesłonę to samo. Dźwięk dochodzi bezpośrednio z lampy.W dzień jak oglądam to tego nie słychać. Ale w nocy jak mam cicho to już lekko denerwuje.Takie cykliczne ciche piszczenie.W necie wyczytałem że takie piszczenie powodują nieoryginalne lampy.Tylko że mój projektor jest nowy.Może ma ktoś projektor podobny i się wypowie czy tez ma takie piszczenie?
 
Ostatnia edycja:

gary1985

New member
Nie chce aż tak ingerować. Źle coś zrobię i będzie po gwarancji. Myślałem że to sprawa jakaś w ustawieniach ale chyba bez gwarancji się nie obejdzie. Piszczenie strasznie denerwuje.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
słychać ewidentnie piszczenie-ścisz na 0 głośniki w projektorze,jeżeli to nic nie da to podłącz projektor pod inne gniazdko (w innym pokoju) i daj znać.
 

gary1985

New member
Z gniazdkiem już próbowałem wcześniej bo też o tym pomyślałem. Głośnik nic nie daje. Ale jest dzwiniejsza sprawa. Od wczoraj nie piszczy. W połowie wczorajszego filmu przestał. Dziś oglądałem 2 filmy i oglądam teraz siatkę i nic. Może lampa się nie wiem jak to nazwać wygrzala ? Jest Wogole coś takiego. Będę się musiał wstrzymać z wysyłką na gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

Bravo18

New member
Jaki finał piszczacego projektora?
Kupilem wlasnie Epsona TW5650 i mam to samo.
Modulowane (jakby 2 tony) ciche piszczenie, powtarzajace sie.

Zastanawialem sie na ile ma na to wplyw grubosc kabla zasialajacego?
Podlaczenie zasilania do projektora jest oddalone, dlatego uzylem innego kabla zasilajacego
- ten z pudelka od producenta jest troche grubszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry