Pioneer VSX-515-jakie głośniki ?

bagieta

New member
Witam.
Posiadam Pioneer VSX-515 i do tej pory miałem podłączone jakieś badziewie komputerowe.
Pokój 4,7 x 3,70..trochę powyżej 16 m2.
Przeznaczenie:głownie kino domowe i CP.Audiofilem nie jestem.
I teraz kilka pytań:

1)Na początek mogę wydać 1tys., i myślałem tylko o samych frontach(a stopniowo dokupywać resztę-całość do 2 koła):

- Klipsch F 1 - 749,00
- Klipsch F 2 - 1099,00
- KEF IQ 50 - 999,00

2)Czy może wystarczy jakiś zestaw od razu:

Jamo S 416-799,00 + sub
albo jakiś zestaw "plastikowy" do 1 koła ?


Czy duża jest różnica dla przeciętnego odbiorcy między zestawami za 1 tys. ,a 2 koła..?I co lepiej będzie grało z tym Pionnerem ?


pzd
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Cóż Ci odpowiedzieć...

1) Czy słuchaleś tych kolumn? W IQ50 może trochę brakować basu (o ile ich nie uzupełnisz subem).
2) Kolumny w zestawach są widocznie tańsze
3) Nie bierz plastików
4) Wymień ampli ;)
5) Jeśli teraz nie masz kasy, lepiej kup lepsze fronty, a potem dokupuj resztę - wyjdzie drożej (niż w punkcie 2), ale wcześniej będziesz mógł się cieszyć sprzętem. Lepiej trochę poczekać (i dozbierać fundusze) niż wydać kasę, na coś, co Cię nie zadowoli (pod względem dźwiękowym)...
 

bagieta

New member
Ampli nowy odpada...
Słuchać jeszcze nie słuchałem-będę kupował przez internet-o połowę taniej wychodzi jak w sklepach w mieście B-B.
I dlatego robię małe rozeznanie co kupić do mojego Pionka.

Prawdopodobnie kupię na razie same fronty do 1 tys,a cały zestaw żeby się zmieścił do 2 tys.Jakimś audiofilem nie jestem,tylko,że teraz mam jakieś plastiki,i zaczynają już buczeć,a planuję zakup TV.

Fronty oprócz tych 3 co podałem,


znalazłem jeszcze:
Jamo s 606- 1099,00
 

krych83

New member
Witam

Nie wiem czy zauważyłeś, ale podane kolumny
- Klipsch F 1 - 749,00
- Klipsch F 2 - 1099,00
- KEF IQ 50 - 999,00
to ceny za szt., więc w 1tys. się nie zmieścisz.

Do 1 tys. masz do wyboru z nowych: Jamo S506, Rubikon RT-26- te są ciekawe (tu zmieścisz się z zestawem 5.0- są na wyprzedaży).
 

bagieta

New member
no tak...jeszcze znalazłem-para:

koda av 702-790

Kolumny stereo MISSION Mv-6-999-widziałem je w zestawie z denonem w MM


Jamo 606-1069

Mission M34i-1179


i które by najlepiej pasowały do tego pionka i tych wymiarów pokoju...?

i przy których byłby na razie zbędny sub..?
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Proponuję poszukać opini o magantach quantum 505 na starcie kosztowały ponad 2k teraz niecałe 1300 przeczytaj też test pisma audiovideo na stronie dystrybytora elcoexim . sam ma 709 i świetnie grają z ampli yamahy rx-v 4600.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
złożyłeś trudną ofertę do realizacji - extra kolumny za 1000 zł . Takie rzeczy tylko w "Erze" :D
Te modele co podałeś to za parę frontów kosztują 2000 zł.
Rzeczywiście z rozsądnych - zainteresuj się Jamo 606 fronty lub QQuintas 500
JBL E 80
 

bagieta

New member
kiki napisał:
złożyłeś trudną ofertę do realizacji - extra kolumny za 1000 zł . Takie rzeczy tylko w "Erze" :D
Te modele co podałeś to za parę frontów kosztują 2000 zł.
Rzeczywiście z rozsądnych - zainteresuj się Jamo 606 fronty lub QQuintas 500
JBL E 80

ok..

a z tej pary:

Jamo 606-1069

Mission M34i-1179...to które lepiej będą grały..?
 

krych83

New member
Na allegro za 1099zł można dostać zestaw 5.0 Jamo S506. Będą łatwiejszym obciążeniem dla Pioneera (szczególnie mocny to on nie jest) niż w/w kolumny i te bym brał. Spokojnie nagłośnią 16m^2 a resztę przeznaczyłbym na dobrego suba (z Pionka dobrego basu się nie spodziewam).
 

bagieta

New member
witam ponownie..

posłuchałem ,może komuś się przyda:

1-Rubikon R26-odpadły od razu-słaby bas,i grają jak dla mnie jakoś mdło...

2-Mission M 34-gra to fajnie ale do muzyki..podałem kilka mocniejszych koncertów i filmów..i słuchać było trzaski...

3-Jamo 606...z tej trójki najlepiej wypadło w KD..i gdyby były nowe na stanie ,to pewnie bym kupił za 1100...

no ..ale poszedłem do drugiego sklepu i posłuchałem:

Kolumny F1 Synergy Klipsch za 1300 zeta..i najbardziej mi odpowiadają..i kupiłem
 
Do góry