Pioneer vsx-1017+ kolumny?? help

winczako

New member
Witam
Stoje przed problemem kupna ampli +kolumny 5.1... mam na to plus minus 6tys zl... Szalu nie ma, ale mam nadzieje ze cos sie złozy;)
mam pare pytan:
1. Czy polaczenie pioneera vsx-1017 z jamo serii e7 na frontach e770 zabrzmi cieplo? (slucham generalnie rocka, bluesa, jazzu, r'n'b... klasyke narazie omijam z daleka:p musze dojrzec do niej-->w koncu cale zycie przede mna;) Czy polecicie inne polaczenie?

2. Jesli nie to co wyzej, to co? Naczytalem sie o jblach i dzis pojde posluchac serii e80... tyle ze bez polaczenia z tym pioneerkiem.. bo nie maja.. podepne do hk 245 no i do modelu punkt wyzszego (jednak on za drogi wiec tylko dla porownania).

3. Czy ktos łączył Jamo z pioneerem (jakimkolwiek)? Jak to brzmi?

Do tej pory wybrzydzalem w dzwieku stereo i zdaje sobie sprawe ze w tej cenie sprzet w tym trybie nie porazi jakoscia... wazne zebym nie odczul duzego skoku w tyl... Mysle ze stosunek odsluchu kino/muzyka=1 :) AHA, pokoj okolo 16m2.
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Piszesz tylko o muzyce a tu 5.1 ? Hmmm... nie lepiej dobre stereo? Bo jak na 5.1 i muzykę to bardzo niska półka... Posłuchaj a sam się przekonasz. Kiedyś też nie chciałem w to uwierzyć.
 

66butch

New member
winczako napisał:
Witam
Stoje przed problemem kupna ampli +kolumny 5.1... mam na to plus minus 6tys zl... Szalu nie ma, ale mam nadzieje ze cos sie złozy;)
mam pare pytan:
1. Czy polaczenie pioneera vsx-1017 z jamo serii e7 na frontach e770 zabrzmi cieplo? (slucham generalnie rocka, bluesa, jazzu, r'n'b... klasyke narazie omijam z daleka:p musze dojrzec do niej-->w koncu cale zycie przede mna;) Czy polecicie inne polaczenie?

2. Jesli nie to co wyzej, to co? Naczytalem sie o jblach i dzis pojde posluchac serii e80... tyle ze bez polaczenia z tym pioneerkiem.. bo nie maja.. podepne do hk 245 no i do modelu punkt wyzszego (jednak on za drogi wiec tylko dla porownania).

3. Czy ktos łączył Jamo z pioneerem (jakimkolwiek)? Jak to brzmi?


Do tej pory wybrzydzalem w dzwieku stereo i zdaje sobie sprawe ze w tej cenie sprzet w tym trybie nie porazi jakoscia... wazne zebym nie odczul duzego skoku w tyl... Mysle ze stosunek odsluchu kino/muzyka=1 :) AHA, pokoj okolo 16m2.
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam

Ad. 3
ja połączyłem Pioneer VSX-916 z Jamo S708 (tylko fronty) i jak dla mnie jest ok(trochę czasu zabrało mi ustawienie korektora). Obawiam się że na pytanie: "jak to brzmi?" które zadałeś otrzymasz 100 różnych odpowiedzi. Jedno czego na pewno nauczyłem się na tym (i nie tylko ;) ) forum to: ODSŁUCH, ODSŁUCH I JESZCZE RAZ ODSŁUCH (sorki za podniesiony głos). Muzyka której słucham to punk, trochę rocka min. The Doors, klasyka (np. Grieg)też się trafi ;-)) Jedna uwaga: mój pokój to ok. 37 m kw.

pozdrawiam

66butch
 

winczako

New member
A co z połączeniem JBL z pioneerem? Wiem ze ODSLUCH ODSLUCH... problem ze nie moge znalezc tego pioneera nigdzie... narazie najwyzszy model na ktory sie natknalem to 516... czyli bez szalu. A JBL (e80) w stereo na HK 245 graly przytlumione.. jakby staly za czyms. Moze to tylko wrazenie bo podlaczyli mi w Media..

Pisze o muzyce, jednak sprzet musi byc kinem domowym...Zalezy mi na odtwarzaniu, oprocz filmow, koncertow na dvd. A nie stac mnie narazie zeby skompletowac 2 zestawy: kd i stereo.;:)( dlatego musze znalezc zloty srodek... i nie irytowac sie jakoscia dzwieku:) mam nadzieje ze to wykonalne!;)
 

winczako

New member
Nieprecyzyjnie sie wyrazilem... Koncerty beda w wiekszosci-> jesli brac pod uwage odtwarzanie dvd. Poza tym w 50%-albo i ciut wiecej calosci to stereo. Ostatnio sluchalem Onkyo 605 i spodobal mi sie charakter brzmieniowy onkyo( co prawda na kolumnach do ktorych wczesniej nie bylem przekonany- jakies quadrale w nizszej cenie). Czy ktos osluchiwal tego w zestawieniu z jamo e7?
Na kolumny(5.1) chce przeznaczyc okolo 2 razy wiecej niz na ampli czyli +-3500zl. Cos zaproponujecie?:roll: dzieki
 

Kali

Member
Pioneer vsx

Mam ampli pioneer 1014 - chyba bo nie pamiętam dokładnie symbolu - do tego zestaw kina z B&W. Przody minitorki B&W 602 S2 - dla mnie dzwięk "bomba" zarówno w stereo jak i w kinie. Polecam te kolumny są bardzo szczegółowe i mi to pasuje.
Wszystko zależy również od pokoju w którum twój sprzęt będzie grał tzn.
czy są duże powierzchnie z szybami
czy są ściany puste czy coś na nich wisi,
jaka podłoga wykładzina, płytki, panele
no i jaki jest układ pokoju.
No i jeszcze sama jakość płyty ma bardzo duże znaczenie.
Najlepiej wypożyczyć sprzęt z dobrego sklepu i wypróbiowac jest ponoć taki sklep jest w Poznaniu.
Powodzenie
 

winczako

New member
A czy mial ktos do czynienia z kolumnami Klipscha? chodzi mi o te nowe serie: albo synergy F-2 albo rf-52?
moze ktos sie wypowie? Bede wdzieczny rowniez za informacje czy stoja gdzies w waszych miastach w sklepach?? bo narazie jedyne czego sie dowiedzialem to ze sa w W-wie... A mnie bardziej interesuje cos blizej Torunia/Bydgoszczy--> np. poznan, gdansk(bede w tym tygodniu), etc.:)
z gory dzieki za wypowiedzi i pomoc;)
 

marcinb

Member
Kolumny Klipsch

Jest sklep w Gdańsku, gdzie można zobaczyć i posłuchać Klipsch Synergy. Jadę właśnie w poniedziałek żeby je 'organoleptycznie przebadać':). Nie wiem czy zasady forum pozwalają na podawanie adresów, więc ewentualnie na pw.
Dam znać po odsłuchu jak się mają do JBL E80, bo pomiędzy tymi modelami rozważam zakup.
 

winczako

New member
OLBRZYMIE DZIEKI!!!!! Wlasnie o dzis 13.43 mam ciapong do Gdanska;) wiec pewnie jutro zawitam w to miejsce;) Rowniez podziele sie spostrzezeniami;)
 

marcinb

Member
Witam po odsłuchu Klipsch-a.

W sklepie mieli tylko Synergy F1 (po cichu liczyłem na F2). Podłączyliśmy to do Yamahy RX-V661 (taką właśnie chcę kupić - razem ze mną wszedł kurier do sklepu niosąc rzeczone pudło) i Onkyo 405.

Pierwsza z brzegu płyta CD.
Słychać wyraźnie całe instrumentarium, bas ładnie dodawał uroku, nie odczułem, żeby czegoś w brzmieniu brakowało - dzwięki też nie były zbyt metaliczne.

Druga płyta z bardziej dynamiczną muzyką.
I test, który chciałem przeprowadzić - a mianowicie słuchanie 'po cichu'. Miałem okazję posłuchać kolumn Yamahy NS555 i na małej głośności jakość dzwięku dużo gorsza (zwłaszcza niskie tony).
Tu Klipsch (przy ustawieniu głośności na -40dB) wypada dużo lepiej - wyraźnie więcej było niskich tonów, a i góra była wyraźniejsza (można było odróżniać poszczególne talerze w perkusji).
Na koniec dla porównania podłączyliśmy JBL E80 (podobna półka cenowa - też jeden z moich faworytów do zakupu)
I tu Klipsch poległ (może ze względu na ilość głośników). Ten sam utwór, ten sam poziom głośności, ale E80 zagrały bardziej wyraziście, nawet sprzedawca się zdziwił, jak fajnie to zagrało.

Podsumowywując moją bardzo subiektywną ocenę:
różnica w cenie całego zestawu 5.1 razem z klockami wyniosła raptem 200 zł (droższe JBL-e) i warto je dołożyć. Rozważałem te Klipsche ze względu na ochy i achy dotyczące dynamiki, ale pewnie to dopiero słychać od Synergy F2 w górę.
 

Serdello

New member
A probowales jakies filmu, co w kinie robie te Klipsch. Bo one w zestawie z Onkyo wystepuja a JBL-e nie bardzo i w dodatku maja subek odrazu co cene podnosi jeszcze bardziej :)
 

marcinb

Member
Niestety filmu nie próbowałem, wyszedłem z założenia że jeżeli stereo będzie ok, to i w kinie się sprawdzi.

Jeżeli chodzi o ceny to były liczone dwa zestawy:
RX-V661, DVD 661, zestaw Klipsch Synergy F-1HT z subem KSW-10
RX-V661, DVD 661, JBL Cinepack

Zestaw z JBL, jak pisałem, 200 PLN droższy.

Dla mnie JBL-e zagrały lepiej, a te dwie stówki to już nie robią różnicy.
 

winczako

New member
Osluchalem... i nie do konca sie z przedmowca zgadzam.. Trzeba wziasc pod uwage ze klipsch synergy F1 to najnizsza seria.. i najtansza. No ale od poczatku. Nie osluchiwalem zadnych kolumn pod ampli yamahy z uwagi na to, ze moim subiektywnym zdaniem yamaha od paru lat "odstaje" od konkurencji. Na poczatku osluchalem klipsche po onkyo tx-sr505- brzmi ok, ale czegos brakuje. Obok staly jbl e80 podpiete pod HK avr132... duuuuza roznica na niekorzysc w stosunku do klipschow z onkyo.. Natomiast po przerzuceniu jblów pod onkyo sytuacja sie odwrocila. Jble moim zdaniem zagraly bardziej otwarcie i zrównoważenie, niestety tez brakowalo jakiegos takiiego pazura... dopiero cantony 407 (nie znam dokladnego oznaczenia) zagraly dla moich uszu w sposob jaki sobie wyobrazalem:)...tylko ten ich design...;/ fe:(. Podobno pod koniec tygodnia ma byc cos z serii reference klipscha, mysle ze one powinny dorownac cantonom... obym sie nie pomylil;) Jak przeslucham to napisze.
pozdr
 

winczako

New member
aha, cantony graly na denonie 1507:)
dodam moze jeszcze ze jestem totalnym laikiem:cool::cool::cool:
Muzyka ktora gralem: Carla Bruni,
Nocna zmiana Bluesa- John Lee Hooker
Joe Satriani- Friends
Cree- pare spokojnych numerow

klaSyki nie slucham-musze do tego jeszcze dojrzec:p
 

Serdello

New member
Cantony GLE pewnie tez sporo drozsze :) bo sama podlogowka okolo 800zl przy 700zl za klipscha;p
Pozatym Denon kosztuje z 5tys a Onkyo 505 z klipschami 4tys. Za cene tego Denon z Canton GLE mozesz miec juz Onkyo 605 z klipschami.
 
Do góry