Pioneer PDP 428XD vs Sony 40x3000

ArtS007

New member
Bez reklam
Osobiście nie lekceważę kwestii ewentualnych powidoków oraz docierania plazmy. Ale z tego nie musi wynikać, iż jestem zwolennikiem LCD. Wystarczy zobaczyć, gdzie się wypowiadam i wszystko staje się jasne. Do działów LCD zaglądałem ostatnio z pół roku temu, jak nie dawniej. No chyba, że obowiązki moderatorskie wezwą i przeniosę jakiś wątek.

Uważam, że jeśli ktoś zwraca uwagę na takie problemy, jak powidoki, to nie znaczy jeszcze, że jest przeciwnikiem technologii plazmowej. Każada z nich ma swoje wady i zalety. O co.

Byłem we wtorek w MM we Wrocławiu i znów się zakochałem. :rolleyes:

Na imię jej ;) PDP-5080XA. :rolleyes:

ArtS :)
 

czago

Banned
ciaptak napisał:
czago
widze, ze ponad wszystko chcesz ludzi zniechecic do plazmy. jedyna sluszna alternatywa jest lcd sony. czy ty czasem nie masz prowizji od sprzedazy:grin:(zart) wyluzuj troszke, bo jak sie czyta twoje wypowiedzi to sa mocno tendencyjne. marketing tak, ale z umiarem bo ma to potem odwrotny efekt.

A ja widzę, że wysuwasz zbyt pochopne wnioski.
Zasygnalizowałem tylko, że nie można kategorycznie stwierdzić, że z problemem powidoków producenci plazm (w tym Pioneer) już się uporali. Czy to jest wg Ciebie tendencyjne?
Równie dobrze można stwierdzić, że opinie odwrotne stwierdząjace że problem powidoków w plazmach nie istnieje, są tendencyjne i jest to czysty marketing sprzedawców.

Moje uwagi dotyczące plazm (w tym Pioneer) czy LCD (w tym Sony) mają na celu wskazanie ich słabszych stron aby decydując się na zakup mieć świadomość ich istnienia. Jeśli to jest według Ciebie marketing to O.K. choć ja nieco inaczej rozumiem to pojęcie.
 

ciaptak

New member
czago
powidoki w plazmach byly, sa i beda. nie negeju tego. chodzi mi tylko o to, ze w twoich wypwiedziach (mysle ze tak z 90%) przewija sie jedna i ta sama firma tj. SONY... i to mialem na mysli mowiac tendencyjne. to tak jak masta wszystkim naokolo poleca pionka. troszke umiaru z tym bo tak jak mowie dziala to chyba w odwrotna strone. co nie zmienia faktu ze i pioneer i sony to scisla czolowka w obu techologiach.
pozdrawiam
 

czago

Banned
ciaptak, forum jest po to żeby lepsze modele polecać, a gorsze nie - więc nie wiem z czym masz problem.
Jak znasz jakiś model LCD lepszy od Sony X3500 to po prostu napisz. Jeśli Twoje argumenty będą mocne to może mnie przekonają i po sprawdzeniu może go kupię.

A tak, jak jeszcze trochę ponarzekasz, że zachwalam dobre modele a krytykuję złe, zachwalam dobre firmy a krytykuę gorsze to i ja nabiorę przekonania, że Twoje posty są tendencyjne :) .
 

ciaptak

New member
czago
jestes znawca lcd, wiec polec mi prosze min 40 cali w cenie do 4tys na ktorym bede ogladac glownie sport i roznej masci programy przyrodnicze. zalezy mi na plynnosci i wiernym odwzorowaniu kolorow(TAKZE CZARNY:D). jesli znasz cos lepszego niz pv80 to chetnie zobacze, a moze nawet i kupie.
nie pisze tego z ironia, jesli faktycznie cos takiego jest na rynku to chetnie sie przyjrze.
pozdrawiam
 

ciaptak

New member
okej kiki i czy uwazasz zagra to lepiej niz panas pv80 w tym co podalem.
pokoj mam raczej ciemny, swiatlo nie bedzie padac na tv. sygnal "n" lub C+. chodzi mi o sport i programy przyrodnicze. oczywiscie jakies "m jak milosc tez bedzie musialo leciec":p.
czago gdzie twoja propozycja? ty zazwyczaj odradzaqsz d3500 piszac ze to nieudany model i proponujesz d3000, ktory jak dla mnie SMUZY i do sportu sie kompletnie nie nadaje. nie jest to tylko moja opinia...ale i wielu forumowiczow piszacych w watku o tym tv.
pozdrawiam
 

czago

Banned
ciaptak, przy Twoich warunkach (ciemny pokój, sygnał w 95% SD) uważam, że LCD do 4000 tys. nie zagra lepiej niż ten Panasonic. Przy jaśniejszym pomieszczeniu ja bym spróbował porównać tylko do Philipsa 42PFL7762D.

Co do Sony D3500 to rzeczywiście uważam, że to słaby model ze względu na brak płynności obrazu.
Natomiast mam odmienne zdanie od Twojego o Sony D3000. Na forum również przeważają opinie bardzo pozytywne. Uważam, że jest to bardzo udany model za nieduże pieniądze. Tak bardzo udany, że sam mam zamiar go kupić. A dodać muszę, że jestem fanem sportu, oglądam go baaardzo dużo (to także moja praca) i wiele razy oglądałem go także na D3000. Ja nie zauważyłem najmniejszego smużenia. A za to płynnność obrazu była idealna - nieosiągalna dla konkurencji w tej cenie.

Jeśli Ty widzisz smużenie na D3000 to oznacza, że po prostu mamy w tym punkcie inną wrażliwość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisałem a raczej wymieniłem modele które mieszczą się się w klasie cenowej / lcd/ - bo tylko o LCD pytałeś . Ale jeśli pytasz o plazmę to oczywiście przy Twoich warunkach zagra lepiej.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
chcialbym nawiazac ponownie do tematu 40x3000 vs kuro 42". Ostatnio grałem w gry i oglądałem blu raya na ps3 podpietym pod plazmę Panasa. Efekt- bajka, niczego nie można zarzucić plaźmie, bałem się, że obraz nie będzie ostry ze względu na niższą rozdzielczość plazmy ale wszystko było idealnie gładkie i ostre. LCD jest może ciut ostrzejszy ale po wielu testach obraz z plazmy mi bardziej podchodzi. Test ps3 przeprowadzony był naplazmie Panasa, więc na kuro będzie jeszcze lepiej. Najbardziej podoba mi się w plaźmie subtelność obrazu. Czy ja dobrze widzę, że plazma ma obraz łagodniejszy, gładszy niż lcd a lcd bardziej jak żyleta-wszystko mega ostre aż agresywne? Czy to tylko moje urojenie?
 
Do góry