Pioneer DVR-LX60 - upscaling problemy

karolew

New member
Witam.

Po podlaczeniu tej nagrywarki przez HDMI do plazmy Pioneer 436 i ustawieniu skalera nagrywarki na 720p lub 1080i obraz jest marny - tzn. bardzo miekki, lekko rozmydlony.
Niezly obraz (lepszy niz po scart) jest jedynie gdy skaler ustawie na 576i lub 576p, ale w koncu nie o to chodzilo. Sadzilem ze upscaling poprawia jakosc obrazu.

Chyba wszystkie mozliwe kombinacje ustawien, tak panelu jak i nagrywarki sprawdzilem, ale moze macie jakies sugestie? Bylbym wdzieczny za pomoc.

Kiki pisales w inym watku, ze jeszcze nie testowales tej nagrywarki, ale moze zbadales np. 645 jak ustawic (TV mam od Ciebie) ?
 

karolew

New member
mobor napisał:
wygląda na to ze nagrywarka ma kiepski skaler.
Poza atrakcyjnym wyglądem - sprzet jak widać nie zachwyca...

Kiki twierdzi cos wrecz przeciwnego, ze klienci sa zachwyceni, a firma sie nie spodziewala tak duzego popytu. Licze wiec, ze zle cos ustawiam.

Moze ktos podpowie jakie powiny byc ustawienia tv i nagrywarki? Pewno sa tacy, co uzywaja poprzednie modele, ktore HDMI i upscaling mialy.
 

mobor

Banned
Kiki to przede wszystkim Sprzedawca a dopiero potem forumowicz - wez to pod uwagę ;)

Od siebie jeszcze dodam, ze LX60 jest wręcz nieprzyzwoicie droga jak na swoje mozliwosci. Uwazam ze kazde obecnie produkowane urzadzenie tej klasy (nagrywarka wyposarzona w HDMI z upscalingiem) powinna w standardzie miec takze czytnik kart flash zdolny do wyswietlania zdjec w rozdzielczosci 1080p
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeszcze raz potwierdza się, że nie ma co bez opamiętania skalować obrazu :)
Najlepiej niech to zrobi sobie plazma, a my wyjdźmy z nagrywarki takim jaki jest nagrany na płycie, czyli 576.
 

karolew

New member
blackninja napisał:
Jeszcze raz potwierdza się, że nie ma co bez opamiętania skalować obrazu :)
Najlepiej niech to zrobi sobie plazma, a my wyjdźmy z nagrywarki takim jaki jest nagrany na płycie, czyli 576.

To cos nowego dla mnie. Sadzilem, ze skalowanie na wyjsciu poprawia jakosc, tym bardziej, ze rzadko ktora nagrywarka czy DVD nie ma juz tego. Kolejny chwyt marketingowy?
 

mobor

Banned
Oczywiscie ze poprawia- i to jeszcze jak !!!
Warunek- nie moze to byc byle jaki skalerek ale porządny procesor obrazowy

Nie chce się powtarzać ale od 8 meisiecy jestem szczesliwym posiadaczem wysokiej klasy playera DVD gdzie skaler jest wysokiej klasy. Nie ma porownania z tym co robi z obrazem skaler w TV....
Nie docierają zatem do mnie informacje w stylu ze wystarczy skaler w TV - bo jak na razie, producenci telewizorów totalnie olewają ten wazny element budowy kazdego nowoczesnego wyswietlacza
 

KKuba

New member
Bez reklam
Yyy... Zaraz zaraz... Nie podoba mi się gdy ktoś nadmiernie uogólnia - mój odtwarzacz ma super scaler, a wszystkie telewizory maję scalery do bani. Itd... No więc niespodzianka - zresztą znana od dawna. Plazmy Pioneera serii 436 mają rewelacyjny scaler, lepszy od wiekszosci rzeczy dostępnych na rynku w odtwarzacach czy nagrywarkach. To dość dawno zostało odkryte (patrz inne wątki), że najlepiej na tym telewizorze wygląda tryb.. 578p Reszte niech sobie robi elektronika telewizora. Co ciekawe nie jest to wcale, żadna sensacja, bo podbnie zachowują się np. telewizory Sharpa (oczywiscie nie wszystkie). Wracajac do Pioneera to generalnie upscaling w tym telewizorze nie wychodzi jeszcze z jednego powodu. Matryca ma rozmiar 1024x768 i dwukrotne konwertowanie proporcji prowadzi do... niczego sensownego. No wiec podłączenie SUPER odtwarzacza (nawet jeśli to jest Denon DVD-2930) nie da efektu w zakresie upscalingu. Nie zmienia to faktu, że to jest swietny odtwarzacz, co widać też i na tym telewizorze. Ale wyciaganie wniosku, że nagrywarka LX-60 jest słaba bo upscalning na Pionerze 436 nic nie daje troszkę ośmiesza tak piszących. Troszkę dystansu polecam...
 

mobor

Banned
tyle ze problem polega na tym ze WSZYSTKIE nagrywarki (jak jeden mąż) mają skalery wcale nie lepsze (a nawet z tego co widać po poscie wyzej) GORSZE (o zgrozo!) od tych wbudowanych w telewizor.

Wniosek ?
Do tego wlasnie doprowadza bezmyslna polityka polegajaca na drakonskich cięciach kosztów. Człowiek wydaje ciezko zarobione pieniadze a w zamian otrzymuje... chiński szmelc

Kkuba - nie ma co filozofować i nadmiernie teoretyzować. Koelga wyraznie napisał ze ma zarowno dobry TV jak i najwyzszy model nagrywarki Pioneera. Jesli obraz skalowany w nagrywarce jest do bani - wnioski są chyba oczywiste- zgadza się?
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Bardzo fajne uwagi nie na temat. Ciesze się, że nie przeczytałeś mojego posta. Dyskusja jest bez sensu.
 

mobor

Banned
A o czym ja mam z dyskutować ? Masz sprzet o ktorym pisze zainteresowany ?
Nie

my tutaj - nie wiem czy zauwazyles - rozprawiamy o FAKTACH
O tym co widzi uzytkownik danego zestawu TV+DVD - a nie o tym co sobie tam policzyłeś na karteluszku

Podpowiem jeszcze ze dobry skaler nie wykonuje jedynie prostego "rozmnożenia" linii ale wykonuje (lub nie) jeszcze inne operacje na obrazie (lub nie) Dopiero wypadkowa wszystkich operacji wykonywanych przez dane rozwiązanie swiadczy o klasie urzadzenia. I wlasnie dlatego efekt pracy skalera nagrywarki jest gorszy niz tego samego elementu, wbudowanego w TV...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
karolew - wejdź na priv . Dostaniesz kontakt do specjalistów z Pioneera
może prawidłowe ustawienia w menu dadzą pożądany efekt. Już takie przypadki były. I nie była to kwestia sprzętu ale kwestia konfiguracji.
Wiele osób juz skorzystało z wysokiej fachowości tychże specjalistów.

mobor - opanuj się . Nie wysłuchałeś całości problemu i rzucasz oskarżenia na prawo i lewo. masz ten sprzet , BYŁEŚ PRZY KONFIGUROWANIU ?
Nie ? Nie wyciągaj daleko idących wnisków .

Od siebie jeszcze dodam, ze LX60 jest wręcz nieprzyzwoicie droga jak na swoje mozliwosci. Uwazam ze kazde obecnie produkowane urzadzenie tej klasy (nagrywarka wyposarzona w HDMI z upscalingiem) powinna w standardzie miec takze czytnik kart flash zdolny do wyswietlania zdjec w rozdzielczosci 1080p

Przecież karolew nic nie mówi o czytniku i co ma piernik do wiatraka ?
My tak samo jak TY jesteśmy po stronie klienta. Jak tego jeszcze niezrozumiałeś - to trudno.
Sprzęt ma spełniać zachcianki użytkownika.
Poczekam na ocenę i odpowiedź technika specjalisty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mobor

Banned
Wypowiadam się na podstawie tego co napisał autor tego postu...
Studiując dokumentację LX60 - nie zauważyłem by producent (PIoneer) jakoś szczególnie przyłożył się do skalera w tym modelu podając nazwę zastosowanego rozwiązania...

Zresztą, która nagrywarka stworzona jest po to by oferować wysokiej klasy obraz i dźwiek ? Na razie nie spotkałem takiego modelu - a szkoda
Chetnie bym kupił
 

karolew

New member
kiki napisał:
witam
karolew - wejdź na priv . Dostaniesz kontakt do specjalistów z Pioneera
może prawidłowe ustawienia w menu dadzą pożądany efekt. Już takie przypadki były. I nie była to kwestia sprzętu ale kwestia konfiguracji.
Wiele osób juz skorzystało z wysokiej fachowości tychże specjalistów.


Dzieki wszystkim za ciekawe posty, chocby kontrowersyjne ;). Jak dostane namiary od kiki do sprzetowcow, to dam znac czy czasem zle nie skonfigurowalem i stad problemy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pol

New member
Nagrywarka Pioneer DVR-lx60

Witam. Mam pytanie odnośnie nagrywarki Pioneer DVR-lx60. Dlaczego w szafie grającej (jukebox) mam 232 GB wolnej pamięci skoro nic nie mam zapisane na HDD. Przecież ta nagrywarka ma HDD 250 GB. Proszę o odp. Pozdrawiam.
 

mobor

Banned
A dlaczego dysk 500 GB po sformatowaniu ma 482 GB ??

Odpowiedz na moje pytanie - wtedy bedziesz znał odpowiedz na swoje
 

mdag

New member
Pol napisał:
Witam. Mam pytanie odnośnie nagrywarki Pioneer DVR-lx60. Dlaczego w szafie grającej (jukebox) mam 232 GB wolnej pamięci skoro nic nie mam zapisane na HDD. Przecież ta nagrywarka ma HDD 250 GB. Proszę o odp. Pozdrawiam.

Producenci dysków twardych nigdy nie podają właściwej pojemności twardzieli. Takie marketingowe oszustwo stosowane od lat, wynika to z stosowania przelicznika że 1 KB = 1000 B, a nie jak jest naprawdę 1024 B. Przy dużych pojemnościach dysków robi się naprawdę spora różnica.
 
Do góry