Pioneer BDP160 a BDP450 - czy warto dopłacać do upscalingu DVD do HD?

I

irek6311

Guest
Wesoły akcent w moim wykonaniu > Pioneer BDP-160 po tuningu < nóżki z CD Philips z lat 80" :hihi:
7ha2.jpg
,
a co do zacofania to grubo się mylisz bo z techniką jestem na bieżąco i w wolnych chwilach instaluję audio/video ,
naprawiam też drobne usterki bo te większe wymagają dostępu do części firmowych i tu niestety odpuszczam .
 

collider

New member
Bez reklam
I o czym ma świadczyć to, że dolepiłeś te nóżki? Poprawiło to jakość zastosowanych komponentów czy wielkość obudowy czy może sprawiło, że w 160 pojawił się w cudowny sposób procesor Qdeo™ :)
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Poprawił się obieg chłodzenia /wygląda ale najważniejsze że zestaw teraz ,
wcześniej na starym wzmacniaczu stał a tego wywalę niedługo na Allegro ,
jak dorwie z Allegro jakiegoś uszkodzonego BDP-LX52 czy podobny z serii LX to przełożę bebech z BDP-160 < te modele tanie jak barszcz (~ 500zł w hurtowni) ;)
co do komponentów to też można dużo zmienić w BDP-160 ale na razie brak czasu i części ,
Blu-Ray od Pioneer używane czy uszkodzone za grosze można dostać więc jak się uda to może składaki zacznę robić .
 

collider

New member
Bez reklam
Skoro taki z ciebie magik to faktycznie nie warto wydawać kasy na lepszy player bo za grosze złożysz o podobnych parametrach. Jednak nie każdy się w to bawi lub ma ku temu zdolności a i dokonując zakup nowego sprzętu masz w kieszeni gwarancję a to poważna karta przetargowa :).
 
I

irek6311

Guest
Fakt przy obecnym sprzęcie o krótko terminowej używalności Gwarancja to duży atut ,
ja do tego lużniej podchodzę bo umie sobie większość naprawić sprzętu RTV ,
krzysiek1980 za dużo było by kombinacji z zabudową ale przecież Oppo 105 wygląda ok po co go modyfikować ;)
ale trzymając się tematu najlepszy stosunek ceny do funkcji użytkowych ma Pioneer BDP-160 ,
jak ktoś napali się na BDP-450 to cóż przepłaci ale ostatnio za wszystko się przepłaca < takie czasy :idea:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego ja wolę kupić podstawowy model BD za 300zl i mieć w d...pie jak mi nawali za 2-3 lata. Wtedy kupuje się nastepny:) Gorzej jak wydamy 2k i też po takim okresie nawali. Tylko z drugiej strony nie ma co generalizować. Kiedyś były tanie DVD, Samsungi, Manty, LG itd. Mnie Samsung już służy z 6-7 lat i smiga jak nowy, a oglądam naprawdę sporo filmów. Pewnie jak się trafi.
 
I

irek6311

Guest
Te wstecz kilka lat trwalsze ale teraz trudno taki sprzęt nabyć ,
produkcja na max po kosztach i elementy mechaniczne czy laser bardzo lipne ,
kiedyś wymiana lasera pomagała bo reszta mechanizmu była trwała a teraz tandetny plastik tam i zużywa się podobnie szybko ,
ostatnio padła mi nagrywarka LG w PC < rozebrałem a tam masakra tandetny plastik nawet prowadnice lasera < jak to może precyzyjnie działać ,
kupiłem od ASUS prostą nagrywarkę za 60zł i mam nadzieję że 2 lata wytrzyma ale to tylko pobożne życzenie .
 
I

irek6311

Guest
krzysiek1980 i to najlepsze wyjście bo do laptopa droższy a wcale nie trwalszy .
 
Do góry