Pioneer BDP-120 czy BDP-320??

Szlachtus

Member
Witam serdecznie :)

Po bardzo długich namysłach postanowiłem uzbierać trochę kasy sprzedać dvd pionka i zakupić jakiś blu-ray tej samej firmy, ponieważ darzę ją na prawdę dużym zaufaniem (dvd, tv kuro a nawet radio w samochodzie :D). Zastanawiam się między powyższymi modelami co w temacie, jakiś czas temu do walki dochodził jeszcze BDP-51FD, ale teraz jest prawie już nieosiągalny lub bardzo drogi. Od razu zaznaczam że nie potrzebuję jakiegoś mega wypasionego wyglądu, chciałbym po prostu mieć dobry, konkretny odtwarzacz. Czy ktoś mógłby mi naświetlić konkretne różnice między modelami 120 i 320? różnica w cenie jest nawet dość duża (BDP-120 można na allegro wyłapać od czasu do czasu za 600-800zł, zaś BDP-320 to już z reguły cena powyżej 1200zł).

Chodzi o to aby odtwarzacz normalnie był kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi formatami jak Dolby True HD oraz DTS-HD (ponieważ doszły mnie słuchy że niektóre modele niby dts-hd wspierają ale to tak nie do końca).

Kolejne pytanie jest takie, jak taki odtwarzacz będzie współpracował z amplitunerem Pioneer VSX-1017AH który jest co prawda bardzo dobrym wzmacniaczem ale niestety pod format DVD. Nie wspiera standardów HD.

Odtwarzacz będzie podłączany pod TV Pioneer KURO 4280XD, w związku z tym od razu chciałbym zapytać jakiej różnicy w jakości obrazu mogę spodziewać po podłączeniu do niego takiego Blu-ray'a. Pytam o to ponieważ poprzez mój odtwarzacz DVD podłączony oczywiście przez kabel hdmi obraz w produkcjach które ukazały się na dvd typu King Kong, Transformers czy Władca Pierścieni jest na prawdę dla mnie znakomity. Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
 
Do góry