Pioneer 486RXE - pierwsze pozytywne wrażenia

kaltam

New member
Wczoraj uruchomiłem Pioneer 486 RXE tj. 43 calową plazmę i musze przyznać, że wynik przerósł moje oczekiwania - obraz lepszy niż na prezentacji u dealera Pioneera. Obraz z sygnału anteny analogowej lepiej niż dobry (porównywalny z CRT) a z "cyfrowego Polsatu" naprawę bardzo dobry. strach pomyśleć jak wygląda HDMI. Rozważałem zakup plazmy Panasonic (nowej 60-tki - cena sugerowana w sieci Panasonic ok. 7500 zł) ale nie żałuję że dołożyłem - jedanak nie bez przypadku Pioneer zdobywa nagrady EISA rok do roku też w kategori plazm.
 

Hipek

New member
Pionieer RXE

Mam zamiar jeszcze w kwietniu zakupić ten model plazmy, ale czy w Rxe jest możliwość podłączenia laptopa?
 

jwb.73

New member
To uwazaj z poczatku wlacz tryby SAVE2. Mi sie "wypalilo" logo TVP - pomimo ogladania prez pare dni od zakupu po ok 3 godz. dziennie.
 

michalp

New member
jwb.73 napisał:
To uwazaj z poczatku wlacz tryby SAVE2. Mi sie "wypalilo" logo TVP - pomimo ogladania prez pare dni od zakupu po ok 3 godz. dziennie.

witam jwb.73

czy możesz napisać ile dokładnie godzin/minut oglądałeś stację jedynki, że wypaliło Ci się logo? czy miałeś ustawienia znacząco zmniejszone, czy też fabryczne?

pozdrawiam

michalp
 

jwb.73

New member
Ustawienia mialem fabryczne ( wyjatek nasycenie kolorow -10 i sharpen +2). Co do czasu to podpada mi jeden dzien kiedy to lecial program z kadrowaniem do panoramy a logo bylo w polu gornego pasu kadrowania. Byly to moze 3 godz. Wydawalo mi sie ze w tej klasy ekranach to nie wystapi ale teraz wiem ze jest inaczej. Plazma byla wczesniej podłaczona w sklepie - emitowali tam tylko demka HDTV z Astry - wiec powinien sie tez dotrzec w sklepie - niestety nie mamam pojecia jak dlugo go mieli.
Probowalem tez sposobu Kikiego na usuniecie tego powidoku, polegajacego na wyciagnieciu anteny i pozostawieniu "sniegu" przez nocke ale raczej to nie pomoglo.
 

michalp

New member
Dziękuje za info, 3 godziny to rzeczywiście nie jest za długo, bo to właściwie jest jeden film. Muszę przyznać, że trochę mnie te duszki w pioneerach wstrzymują na rzecz nowego Panasonic. Będę musiał dobrze rozważyć, czy lepiej mieć trochę gorszą jakość Panasonica i w miarę spokojną głowę, czy też, tak reklamowany, cudowny obraz Pionnera, ale z ciągłym ryzykiem duszków.

Pozdrawiam

michalp
 

dnc

Moderator
VIP
jwb.73 napisał:
Ustawienia mialem fabryczne ( wyjatek nasycenie kolorow -10 i sharpen +2). Co do czasu to podpada mi jeden dzien kiedy to lecial program z kadrowaniem do panoramy a logo bylo w polu gornego pasu kadrowania. Byly to moze 3 godz. Wydawalo mi sie ze w tej klasy ekranach to nie wystapi ale teraz wiem ze jest inaczej. Plazma byla wczesniej podłaczona w sklepie - emitowali tam tylko demka HDTV z Astry - wiec powinien sie tez dotrzec w sklepie - niestety nie mamam pojecia jak dlugo go mieli.
Probowalem tez sposobu Kikiego na usuniecie tego powidoku, polegajacego na wyciagnieciu anteny i pozostawieniu "sniegu" przez nocke ale raczej to nie pomoglo.

Jeśli wypaliło Ci się logo możesz spróbowac też to co podano na tej stronie:
http://www.maxaudio.pl/serwisy/temat_miesiaca/id/18

Najlepiej działa białe jednolite tło, które przez kilkadziesiąt minut jest wyświetlane na ekranie.
 

Greg_X

New member
Witam,
Plazmę Pioneera 436XDE mam od grudnia 2005 r. i mimo "docierania" dostała duszków (po ok. 500 godzinach pracy). Więcej opisałem w wątku: Pioneer 436 XDE, prośba o dorade.
 

Martindz

New member
Pioneer 436 rxe - DVD i PS2

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów, a zwłaszcza posiadaczy Pioneerów. Od dwóch miesięcy mam Pioneera 436 rxe. Plazma ta użytkowana jest przede wszystkim do gier na PS 2 i DVD. Sygnał w pierwszym przypadku przekazywany jest przez komponent w drugim - HDMI. Obraz jest bardzo ładny. Ponadto na plazmie częste oglądanie programów z logiem nadawcy do tej pory nie pozostawiło żadnych powidoków. Ustawienia są fabryczne - dostosowane w zależności od oglądanego programu (Standard, Film, Gra). Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Oczekuję na Wasze opinie dotyczące w/w modelu. Pozdrawiam.
 
Do góry