Pierwszy TV

Frank_24

New member
Na samym początku lutego (pierwszy tydzień) planuję zakup TV i proszę Was o opinie.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 5x6 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,2 - 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2 - 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Duże nasłonecznienie, TV ma stać w narożniku północno-zachodnim, później na stałe będzie stał na środku ściany południowej, pokój posiada rolety zewnętrzne i wewnętrzne często zasłonięty dla komfortu - okno w pokoju skierowane na zachód.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Zastępczo stoi Philips LED 22" bo stary CRT nawalił.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Odtwarzanie jak najwięcej formatów filmów i napisów z pendrive, funkcje internetowe nie koniecznie, tak samo 3D(chociaż rodzice by się ucieszyli) TV ma być mało awaryjny bo mnie zlinczują za zakup jeśli od razu coś nawali.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Cyfrowy Polsat, dekoder HD z pełną ofertą programową.
10.Jakie urządzenia ? - Pen Drive z filmami, laptop po hdmi (TV nie będzie służył do gier).
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 7 h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Z zasłoniętymi oknami nie widzę różnicy.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - Nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki ? - Nie ma.
17.Preferencje co do wielkości ? - 40-42 cale.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - Parę miesięcy siedzę już przy Philipsie LED 22" i ogólnie nie mam zastrzeżeń prócz marnego konta widzenia.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2500 zł nie mogę przekroczyć.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Opcjonalnie, czasem obejrzałbym coś w konwersji 2D na 3D

To forum wyrobiło mi opinię i przekonało do Panasonica TX-P42ST60E ale czy na początku lutego go jeszcze dostanę?
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli sa rolety to nie ma problemu.
TX-P42ST60E to bardzo dobra plazma.Warto kupic ten telewizor.

Z informacji ktore sa w internecie wynika ze produkcja paneli plazmowych w amagasaki miala sie zakonczyc 31 grudnia 2013.To ostatnia fabryka paneli plazmowych panasonica.Produkcja i sprzedaz telewizorow plazmowych do marca 2014.
Zalezy jak duzo paneli wyprodukowali i czy beda dostarczane do fabryki w czechach.
Trasa paneli plazmowych jest taka jak na obrazku.
pdp-panas_nhshwww.jpg


Panasonic_epphpqw.JPG
 
Ostatnia edycja:

Frank_24

New member
Czyli forum utwardziło mnie w przekonaniu do kupna Panasonica TX-P42ST60E, teraz tylko niecierpliwe czekanie do lutego ale znając życie już go nie będzie za 2500 zł jeśli wg będzie.

Jeśli ta piekielna przepowiednia się spełni będzie istniała jakaś alternatywa?
 

Frank_24

New member
Zakupiłem już w obawie przed brakiem P42ST60E i czekam na kuriera. Akurat miałem przyjemność obejrzeć ten model w sklepie ME i karygodnie był prezentowany, puszczany skrawek meczu z jakiejś aplikacji SMART, obraz pełen pikseli-kwadracików. Na telewizorach led oczywiście leciały materiały hd pomijając sam fakt że w cały sklepie były tylko 2 plazmy.
 

digitalus

Banned
W saturnie jest jeszcze lepiej,wszystkie plazmy panasonica wylaczone.W sklepie mm w st60 byl wlaczony kanal tv6 , na pozostalych telewizorach lcd kanal tvp hd 1 lub tvp2 hd.
 
Ostatnia edycja:

Frank_24

New member
W tym ME z dwóch plazm tylko ST60 był włączony, model 55VT był wyłączony. Dodatkowo te dwie jedyne plazmy na cały sklep nie stały z innymi telewizorami tylko były powieszone w alejce z jakimiś akcesoriami i zauważyłem je przypadkiem podczas drugiej wizyty. Same sklepy i sprzedawcy zabijają przyszłość plazm.
 
Do góry