Pierwszy projektor do 3 tysięcy - Benq W1070 vs Optoma HD141x

Montek_

New member
Cześć,

Poszukuje projektora do mieszkania 4,5 x 5,5. Odległość do ekranu ~3,5-4m.
screenshot.sh/mFx0qjdHsbGNn

W zasadzie zastanawiam się miedzy - Benq W1070 i Optoma HD141x i ekranem do wybranego już modelu. Niestety nie mam jak porównać tych modeli przez zakupem, dlatego proszę Was o pomoc, może ktoś widział oba i wyrazi swoją opinie na ten temat :)

Ważna jest dla mnie też głośność wentylatorów, ale z tego co czytałem można je ewentualnie wymienić na cichsze, to prawda?

Projektora najczęściej będę używał wieczorami, w 40% do filmów, yt, czy podobnych
40% gry single i multi
20% telewizja i inne

Kalkulator Benq:
screenshot.sh/m7QbyKA46xqRL

Optoma:
screenshot.sh/oAdJRqjEQ2PYh
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Też zastanawiam się jaki kupić projektor z tym że mam benq w1070 u siebie i teraz robie pokój z projektorem u rodziców. Nie wiem czy znowu brać benq czy może podobno cichszą optome. Z różnic widzę jeszcze trochę większa jasność optomy i wejścia z boku projektora zamiast z tyłu. Porównał ktoś te 2 projektory?
 

edi7777

Member
Brak odpowiedzi więc pytałem w salonach gdzie mają oba modele i dostałem odpowiedź że lepiej Benq bo HD141x to projektor bardziej biznesowy niż kinowy i ma zbyt wysoka jasność. W drugim też twierdzili że Benq daje lepszy obraz. Szkoda bo sądziłem że znajdę coś cichszego i to w nieco niższej cenie:p
 

edi7777

Member
Nie chce zakładać kolejnego tematu bo jedno krótkie pytanie - czy jest w benq w1070 taka opcja która "upłynnia" obraz? Coś jak ma większość telewizorów teraz...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Decydując się na tańszy mały projektor w pierwszej chwili będziesz zadowolony z wielkości obrazu , ale po kilku seansach jak ochłoniesz zacznie irytować hałas z wentylatorów . I będziesz myślał o wymianie na coś z wyższej półki .
Ta pozorna pierwsza oszczędność zamieni się w straty .
Zasugerowałbym , abyś pomyślał o używanym projektorze , ale z wyższej półki .
Kolega sprzedaje Oproma HD 83 , obraz porównywalny do Sony 55 . Był u mnie z nim i porównywaliśmy do mojego JVC X 500 . Naprawdę bardzo dobra jakość obrazu . Nie było się czego przyczepić . Jedyny minus , to rozmiar , ale wszystkie maszyny z wyższej półki są duże .

Płynniacz masz w modelu 1400 , 1500 , 3000. Tylko hałas z małych opakowań da o sobie znać .
 

edi7777

Member
Benq już się dobrze sprawdza i w sumie nie mam do niego zastrzeżeń. Ostatnio oglądałem po prostu trochę na tv i te ulepszacze działają dość fajnie upłynniając obraz. Widzę że można coś podobnego uzyskać włączając to na niektórych kartach graficznych ale to tylko opcja z kompa a one źródła jak ps4 czy dekoder już tak nie będą działać.
 

grzelex

New member
Decydując się na tańszy mały projektor w pierwszej chwili będziesz zadowolony z wielkości obrazu , ale po kilku seansach jak ochłoniesz zacznie irytować hałas z wentylatorów . I będziesz myślał o wymianie na coś z wyższej półki.
Ta pozorna pierwsza oszczędność zamieni się w straty.
Niestety prawdę pisze. Ja po miesiącu żałowałem. Jak możesz to dokładaj kasy.
 

edi7777

Member
Koledzy czy wy czytacie to co pisze? Mam już 2 benq w1070 i są ok. Wyświecone przeszło 1000h i mam potrzeby zmieniać. Chodzi mi tylko o software który poprawi płynność i z 30 klatek zrobi efekt płynnego obrazu jak przy 60 klatkach.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Projektor , to nie modułowe zakupy jak np w NAD . Czyli nie jest taki , ach i och skoro szukasz rozwiązania problemu . Właśnie takie oszczędności komulują , choćby takie problemy .
Ale uparcie twierdzisz , że projektor jest zaj.... .
 

gerrard

New member
Panowie, spokojnie.
Kolega nie szuka nowego projektora, tylko podpiął się pod ten wątek z jednym pytaniem.
Nie każcie mu od razu kupować Sony czy JVC.
Ja nie miałem nigdy do czynienia z Benq, ale zakładam że "upłynnianie ruchu" to raczej kwestia hardware niż software.
W środku musi być układ, który się tym zajmuje.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Musi ? Sądzisz , że klepią procesory na lewo i prawo ? Może jeszcze obsługuje 4K :)? Tylko znać hasło , klucz ? Ale jak już złamiesz kody , to daj znać .
 

gerrard

New member
Musi ? Sądzisz , że klepią procesory na lewo i prawo ? Może jeszcze obsługuje 4K :)? Tylko znać hasło , klucz ? Ale jak już złamiesz kody , to daj znać .

Miałem na myśli, że w środku musi być układ żeby to działało.
Ponieważ go nie ma, więc nie bedzie działać.
:wink:
 
Do góry