Pierwsze nagłośnienie :)

rafal2491

New member
Witam :)

Po kupnie nowego tv chciałbym zainwestować trochę pieniążków w jakieś nagłośnienie. Pokój około 25m2. Wykorzystałbym kolumny i ampli głownie do filmów oraz do słuchania muzyki ( hip hop ) ale to już w mniejszym stopniu. Moje założenie jest takie aby kupić jakiś ampli do ok 800 zł myślałem o DENON AVR-1312 lub Pioneer VSX-322 ,co o tym myślicie? I chciałbym kupić 2 stojące fronty z tego względu, że na 5.1/5.0 nie mam zbytnio kasy a poza tym nie mam miejsca w pokoju na tylne głośniki.. :(( Nie mam pojęcia jakie kolumny by się nadały :( Proszę o opinie oraz pomoc i czekam na również na inne propozycje :) Ognia koledzy :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Popieram najlepiej Denona ,do tego wolnostojące Quadrale do takiej muzyki i wymiarów będą się nadawać kosztują 1000zł ,w przyszłości można do tego dokupić pakiet surround i masz kompletny zestaw
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam :)
Moje założenie jest takie aby kupić jakiś ampli do ok 800 zł myślałem o DENON AVR-1312 lub Pioneer VSX-322 ,co o tym myślicie? I chciałbym kupić 2 stojące fronty z tego względu, że na 5.1/5.0 nie mam zbytnio kasy a poza tym nie mam miejsca w pokoju na tylne głośniki..

to zapomnij o amplitunerze

kup wzmacniacz Denona PMA 520 , do tego jakieś "podłogówki" i będziesz mega zadowolony z dźwięku

jak kiedyś będziesz chciał kino , sprzedaż wzmacniacz i kupisz amplituner , ale przynajmniej za 2kzł , aby zagrał równie dobrze jak Denon 520 + resztę kolumn oczywiście
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
to zapomnij o amplitunerze

kup wzmacniacz Denona PMA 520 , do tego jakieś "podłogówki" i będziesz mega zadowolony z dźwięku

jak kiedyś będziesz chciał kino , sprzedaż wzmacniacz i kupisz amplituner , ale przynajmniej za 2kzł , aby zagrał równie dobrze jak Denon 520 + resztę kolumn oczywiście

Popieram kolegę. Po pierwsze wzmacniacz lepiej zagra w stereo niż amplituner. Nawet na filmach, przy 2 kolumnach na wzmacniaczu będzie lepiej niż na ampli do KD. Kupno takiego ampli KD ma sens jak chcesz zestaw rozbudować przynajmniej do 5.0, w innym przypadku mija się z celem. Napisz jeszcze ile masz kasy na same kolumny?
 

cezar1972

New member
Za 700 pln z podłogówek to Kody lub Taga. Chyba nic innego im nie dorówna w tej cenie. Chociaż ja dysponując takim budżetem szukałbym sprzętu używanego. W zakładanym przez Ciebie budżevie możesz kupić dobry wzmacniacz Rotela, Marantza, Yamahy, Denona, Nada, Arcama - wybór jest spory. Kilkuletni sprzęt z wyższej półki brzmieniowo nie daje szans dzisiejszej budżetówce.
 
Do góry