Philips Zenit CSS5530G/12

grizli

New member
Cześć.
Przymierzam się do wymiany obecnego soundbara Philips HTL5145b/12 na nieco większy zestaw. Interesuje mnie zestaw 5.1 i wpadł mi w oko zestaw jak w tytule. Na forum jednak ciężko znaleźć informację o tym soundbarze, jak wypada na tle konkurencji.
Widziałem tu testy Fidelio 9100 z odpinanymi satelitami w konfiguracji 4.1, jednak mnie jakoś nie pociaga odpinanie głośników aby oglądnąć sobie przykładowo Star Wars.
Tv mam Philipsa 65PUS7600 także do niego, potrzeba mi jeszcze dobrego dźwięku. Nie omieszkam wspomnieć iż bardzo lubię całą sagę SW oraz wiele innych filmów scfi/fantazy. Filmy odtwarzane tylko z odt. bluray, obraz jest piękny brak mi tylko sceny dźwiękowej.
Pokój który służy mi za mini kino ma 7m długości i niestety tylko 3,5m szerokowści. W tej chwili TV wisi na środku długiej ściany ale jest możliwość zawieszenia go na tej krótszej i oglądanie z dowolnej odległości. W tym przypadku nie ma najmniejszego kłopotu z ustawieniem tylnych głośników surround, na bokach na ścianach za widzem, pod sufitem także.
Czy ktoś to zna bliżej ten zestaw i może mi doradzić w wyborze? Budżet jaki chcę przeznaczyć to powiedzmy do 2500 zł max. Oczywiście dekoder Dolby Digital to minimalna podstawa. Nie oczekuję higendu bo wiadomo, że za te pieniążki szans nie ma ale chciałbym aby to dobrze grało i potrafiło wykorzystać to, co zawarł w filmie producent jeśli chodzi o dźwięk.
 

grizli

New member
Nie wiem ale nie moge edytować postu, dlatego dopiszę tu.
Bardzo przypadły mi do gustu te satelitki wygląd jest estetyczny. NIe ma problemu z instalacją oraz zamaskowaniem przewodów. Priorytet to jakość , wygląd też jest ważny. Oglądałęm jeszcze wcześniej i zauważyłem 2 zestawy
- JBL Bar 5.1 niestety z odłączanymi satelitkami
oraz
-POLK AUDIO MagniFi Max SR ,,tu już nieco lepiej. Oba jak dla mnie przegrywają jednak z Zenitem w kwestii wyglądu w pokoju.
Cena między 2 a 2,5 tys jest sugerowana. Oba wskazane są nieco droższe ale można czasem wyrwać sprzet po promocjach. Nie potrzebuję tego już na dziś.
 

grizli

New member
Widzialem e5 ale jak wypada przy wspomnianych Zenit? Co do wygladu choc to oczywiscie nie priorytet, dla mnie konkurenci nie maja nic do powiedzenia. Wazne jest tez to iz satelity sa czescia systemu a nie odlaczane dla potrzeby.
 
Do góry