PHILIPS VS SONY VS SMASUNG

dudi33

New member
Witam. Od dłuższego czasu gryzę się z myślami który Tv wybrać . Opinia goni opinie .. jedne podparte cashback inne sponsorowane jak w sklepach i prowizji od sprzedaży.
Chciałbym rzetelne opinie ludzi którzy stali przed podobnym dylematem.
OLED 65 cali.
Odkąd miałem możliwość zobaczyć co to Ambilight jakoś zrobiło to dużego plusa .
Ale nie ukrywam że sporo czytania , sporo opinie w sklepach i internecie . Mam 3 modele
Philips 818/12 65 ( tutaj dużo negatywnych opinii o krzywych matrycach i serwisach)
Samsung s90c ( negatyw dla mnie tizen ponieważ mam telewizję internetową i chciałem unikać przystawek za taki budżet tv)
I Sony a 80L albo a83L( jeżeli będzie wskazana sensowną wyższość jednego bądź drugiego) minusow nie znam tych tv . Ale bardzo polecane w sklepach . Obecnie wszytskie te 3 modele są zbliżone cenowo stąd dylemat . Przesiadam się z 8 letniego Samsunga więc Tak wiem jaki nie kupię będzie przepaść . Ale chciałbym opinie rzetelna ludzi o podobnym dylemaci.
Dziękuje pozdrawiam
 

zychu5

Member
Witam. Od dłuższego czasu gryzę się z myślami który Tv wybrać . Opinia goni opinie .. jedne podparte cashback inne sponsorowane jak w sklepach i prowizji od sprzedaży.
Chciałbym rzetelne opinie ludzi którzy stali przed podobnym dylematem.
OLED 65 cali.
Odkąd miałem możliwość zobaczyć co to Ambilight jakoś zrobiło to dużego plusa .
Ale nie ukrywam że sporo czytania , sporo opinie w sklepach i internecie . Mam 3 modele
Philips 818/12 65 ( tutaj dużo negatywnych opinii o krzywych matrycach i serwisach)
Samsung s90c ( negatyw dla mnie tizen ponieważ mam telewizję internetową i chciałem unikać przystawek za taki budżet tv)
I Sony a 80L albo a83L( jeżeli będzie wskazana sensowną wyższość jednego bądź drugiego) minusow nie znam tych tv . Ale bardzo polecane w sklepach . Obecnie wszytskie te 3 modele są zbliżone cenowo stąd dylemat . Przesiadam się z 8 letniego Samsunga więc Tak wiem jaki nie kupię będzie przepaść . Ale chciałbym opinie rzetelna ludzi o podobnym dylemaci.
Dziękuje pozdrawiam
Zalezy jaki material puscisz,na niektorych bedzie przepasc,na innych bedzie gorzej. Ja bym bral Sony z tych.
 

dudi33

New member
Mam 818 55. Matryca nie pofalowana. Obraz żyleta. Jak chcesz więcej info to pytaj.
Właśnie tu kwestia że każdy coś tam narzeka na philipsa , to matryce krzywe , to obraz słaby w porównaniu do reszty itd plus ciężki serwis . Ambilight robi robotę i system za mną przemawia , stąd Philips wzięty pod uwagę.
Sony , Samsung gryzę się z myślami bo to zawsze gdzieś mi wrzucano jako alternatywe
 

dudi33

New member
Zalezy jaki material puscisz,na niektorych bedzie przepasc,na innych bedzie gorzej. Ja bym bral Sony z tych.
Materiał jak wszyscy u mnie tv chodzi praktycznie po kilka godzin , w weekend się go nie wyłącza nawet . Jakieś PS4 jest , netflix mecze ... Standardowy tryb bym powiedział jak u wszystkich . Mam sporą ścianę bo 6 m na 3m . Więc stąd chciałem Ambilight żeby to fajnie trochę zgubić przy 65 calach .
 
Właśnie tu kwestia że każdy coś tam narzeka na philipsa , to matryce krzywe , to obraz słaby w porównaniu do reszty itd plus ciężki serwis . Ambilight robi robotę i system za mną przemawia , stąd Philips wzięty pod uwagę.
Sony , Samsung gryzę się z myślami bo to zawsze gdzieś mi wrzucano jako alternatywe
Gdzie to wszystko przeczytałeś? )))))) Pokaż to do przeczytania. Phillips ma słabą jakość obrazu - to chyba żart)? Czy panel jest pofalowany? Takie właśnie dostarcza LG. A pofalowania wynikają z powłoki panelu + nie są widoczne! Widać je tylko z boku, gdy telewizor jest wyłączony))))

Jeśli chodzi o część techniczną, jeśli uważnie czytasz, Sony A80 (83) - technicznie przestarzały, ponieważ w rzeczywistości jest a80k, a to a80j. Fakty:

1. Procesor A80l - stary mediatech mt5895, który został umieszczony w 2021 i 2022 Sony i Philips w swoich starych telewizorach

Philips ma mt5896 - pentonic 1000. To najnowszy.

To niezwykle ważne.

2. Panel

Według wszystkich testów Sony A80l ma najjaśniejszy panel z całej trójki (818 c3 a80) i na poziomie Philipsa 718.

Jednocześnie Sony jest najdroższy. Płacisz więcej za tabliczkę znamionową Sony. Philips jest znacznie lepszy pod względem ceny i jakości.

Możesz nawet kupić miejsce A80l - oled718 nawet znacznie taniej i uzyskać technicznie bardziej zaawansowany telewizor oled)
 

fosciu

Member
"Według wszystkich testów Sony A80l ma najjaśniejszy panel z całej trójki (818 c3 a80) i na poziomie Philipsa 718"
Manner2010 chyba coś źle napisałeś. Jak to możliwe skoro 818 jest jest jaśniejszy od 718, a piszesz że Sony ma na poziomie 718
Jedynie mogę dodać od siebie, że posiadam 718 65cali i telewizor jest.... Super!!!. Google tv, szybki procesor (to widać przy dynamicznych scenach - nic nie zacina. Wcześniej miałem Hisensa U7HQ 65 i tu jest dramat, jak odpalałem DV np na Netflixie to co jakiś czas były widoczne "lagi")
Na chwilę obecną na pewno bardzo gorąco polecam TV ale martwię się jego żywotnością, bo po necie krąży wiele opini, że Philipsy dość szybko się zużywają tzn matryce sie psują.
Czas pokaże :) Pozdrawiam
 
"Według wszystkich testów Sony A80l ma najjaśniejszy panel z całej trójki (818 c3 a80) i na poziomie Philipsa 718"
Manner2010 chyba coś źle napisałeś. Jak to możliwe skoro 818 jest jest jaśniejszy od 718, a piszesz że Sony ma na poziomie 718
Jedynie mogę dodać od siebie, że posiadam 718 65cali i telewizor jest.... Super!!!. Google tv, szybki procesor (to widać przy dynamicznych scenach - nic nie zacina. Wcześniej miałem Hisensa U7HQ 65 i tu jest dramat, jak odpalałem DV np na Netflixie to co jakiś czas były widoczne "lagi")
Na chwilę obecną na pewno bardzo gorąco polecam TV ale martwię się jego żywotnością, bo po necie krąży wiele opini, że Philipsy dość szybko się zużywają tzn matryce sie psują.
Czas pokaże :) Pozdrawiam
Sony A80L ma najmniej jasny panel EX z całej trójki (a80 c3 818) + stary procesor (platforma).

718 jest tak jasny jak a80l

i część techniczna 718 = 818. Więc lepiej niż a80l
 
Nie no postaw 718 i a80l obok siebie. Sony to duzo lepszy telewizor, kolory, upscalling, nie ma co porownywac.
w porównaniu i powiem więcej: podejście Phillipsa i Sony w zakresie przetwarzania obrazu jest niezwykle podobne. Oba wyświetlają wyraźny, ostry obraz. Oba dobrze współpracują z funkcją interpolacji ruchu. Poprzez kalibrację kolory Philipsa i Sony mogą być niemal bliźniacze. Różnica będzie w niuansach.

Jednocześnie philips na nowej platformie, sony na starej i sony jest BARDZO drogie.

Philips OLED jest godnym następcą Sony, a mianowicie bardziej zaawansowanym technicznie telewizorem w niższej cenie.
 
"Na chwilę obecną na pewno bardzo gorąco polecam TV ale martwię się jego żywotnością, bo po necie krąży wiele opini, że Philipsy dość szybko się zużywają tzn matryce sie psują."

Phillips TV NIE produkuje paneli. Kupuje je od producentów paneli. W tym przypadku LG. Tak więc LG i jakość jego paneli odgrywa rolę, a nie ostateczny producent telewizora.

Jednocześnie Phillips ma technicznie najbardziej zaawansowaną ochronę panelu OLED przed wypaleniem. To też jest ważne.

P.s. Jeśli myślicie trochę głową i chcecie kupić telewizor OLED z Androidem, to bez względu na to, jak to się potoczy - Philips jest najbardziej odpowiednim telewizorem. Wystarczy zrobić stosunek ceny do jego możliwości.
 

irift

Member
nie ma to jak twierdzić że philips jest lepszy od sony XD kolega Manner2010 w każdym temacie się podnieca tym swoim 718.... Miałem ten Tv i jedyne co wspominam to różowy zafarb/tint widoczny w normalnym użytkowaniu dodam że po oddaniu do sklepu na wystawie ten 718 był taki sam. Odnośnie wypalania jest bardzo dużo na zagranicznych forach pokazane jakie to zabezpieczenia ma philips jak kończy się gwarancja.
 

luck76

Well-known member
"Na chwilę obecną na pewno bardzo gorąco polecam TV ale martwię się jego żywotnością, bo po necie krąży wiele opini, że Philipsy dość szybko się zużywają tzn matryce sie psują."

Phillips TV NIE produkuje paneli. Kupuje je od producentów paneli. W tym przypadku LG. Tak więc LG i jakość jego paneli odgrywa rolę, a nie ostateczny producent telewizora.
Fakt, LG Display produkuje panele, ale lepsze egzemplarze sprzedaje drożej i zgadnij kto je kupuje?
 

fosciu

Member
"Na chwilę obecną na pewno bardzo gorąco polecam TV ale martwię się jego żywotnością, bo po necie krąży wiele opini, że Philipsy dość szybko się zużywają tzn matryce sie psują."

Phillips TV NIE produkuje paneli. Kupuje je od producentów paneli. W tym przypadku LG. Tak więc LG i jakość jego paneli odgrywa rolę, a nie ostateczny producent telewizora.

Jednocześnie Phillips ma technicznie najbardziej zaawansowaną ochronę panelu OLED przed wypaleniem. To też jest ważne.

P.s. Jeśli myślicie trochę głową i chcecie kupić telewizor OLED z Androidem, to bez względu na to, jak to się potoczy - Philips jest najbardziej odpowiednim telewizorem. Wystarczy zrobić stosunek ceny do jego możliwości.
Tak wiem, że panele są od LG i Luck76 uprzedził moją wypowiedź
Fakt, LG Display produkuje panele, ale lepsze egzemplarze sprzedaje drożej i zgadnij kto je kupuje?

W temacie 65OLED 718 vs 818 opisywałem jak kupowałem tv i 3 egzemplarze miały wady fabryczne. Dopiero jak zamowiłem z głównego magazynu to przyszedł bez usterki.
Tak więc LG dostarcza panele ale raczej nie pierwszego sortu, ale jak wcześniej pisałem TV jest Ekstra i mam nadzieję że parę lat posłuży. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co to jest główny magazyn ?
No i warto wszystko sprawdzić przed, zakupem przy kalibracji.
Wówczas zostaje tylko radość .
 
Do góry