Philips/Sony - do 6000zł

indiglo

New member
No więc... nie przedłużając.

Powierzono mi zakup sprzętu, jak najbardziej wartego tych pieniędzy. Priorytetem jest obraz(nic dziwnego), oraz możliwie wysokiej jakości audio, bo telewizor będzie nagłaśniać dość spory salon. Rozmiarowo celuję w 50-55". Co do marki... nie wiem czy słusznie, ale jestem uprzedzony do Samsungów oraz LG, mimo że niektóre podzespoły pokrywają się z markami droższymi. Odnoszę po prostu wrażenie, że tam za cel mają upchanie do telewizora największej ilości zbędnych/niepotrzebnych mi "gadżetów" i udogodnień, a sama jakość obrazu jest na drugim planie. Nie chcę w telewizorze żadnych kamer, sterowań głosem, 5 pilotów, i sterowania z pralki. Niestety z 3D muszę się pogodzić, bo są w zasadzie w większości, a jest to dla mnie również zbędne. Z takich "gadżetów" jestem w stanie zaakceptować Ambilight Philips'a, który robi bardzo pozytywne wrażenie. Ze wstępnych przeglądów wyłoniłem 3 modele:

Sony KDL-46W905A
Philips 55PFL7008K (dopłata za potrójny Ambi, co trzy to nie dwa :) )
Philips 55PFL6008K (podwójny, ale ~1000zł w kieszeni)

Po recenzjach widzę, że seria 6/7008 Philipsa zbiera bardzo dobre noty, chwali się podobnież bezkonkurencyjny system audio w tej cenie, co jest dla mnie również bardzo istotne. Serce przemawia za Soniakami, jako że jestem posiadaczem HX700, który na prawdę wciąż pokazuje klasę. Ktoś wyprowadzi mnie z błędu, albo zdejmie klapki z oczu? :-? A tak a propo, proponowano mi Samsunga UE55F7000, podobno fajny sprzęt, wszystko mający jakto samsungi.
 

prezy

New member
Bez reklam
Może z innej beczki czy widziałeś te tv na żywo.
Sony rozumiem, ale skąd te uprzedzenia do Samsunga.
może warto zobaczyć Tv w akcji. Poczytać nie zaszkodzi ale Tv na żywo i własne doświadczenia = bezcenne.
Wszystkie topowe modele korzystają z natywnych 200 Hz samsunga.
 

Domelo

New member
Jak dla mnie, w tej kwocie z dobrym obrazem i nagłośnieniem, to tak jak piszesz czyli Philipsy z wysokich serii, Samsung 46f8000, LG la860v (Za nieco ponad 6tys dostaniesz 55", lub taniej wersja 47") No i w kwestii obrazu Sony też będzie dobry, ale jeśli chodzi o dźwięk to jednak Samsung, LG i Philips będą lepsze.

Sam osobiście od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem LG 55la860v i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dźwiękiem, no i jestem również zadowolony z obrazu jaki wyświetla. Teoretycznie obraz na Samsungu f8000 i Sony w905 powinien być lepszy bo mają inne matryce (wyższe kontrasty i trochę głębsze czernie), ale z drugiej strony są to też sporo droższe modele.

Pytanie też, w jakich warunkach oświetleniowych, głównie będzie grał telewizor? ;)

napisane XP
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potrójny ambilight robi duże wrażenie. Ilekroć prezentujemy różnicę to mimo dopłaty wszyscy bez wyjątku wybrali model 7008.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ona nie różni się niczym od innych producentów.
Ja mam w domu i wszystkim gościom się bardzo podoba, mi również.
Widocznie to rzecz gustu ...
 
Do góry