Philips opuszcza Polskę !!!

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek ile Ty masz lat ? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie przytaczam informacji prasowej Philipsa, tylko plotki z dobrego źródła. Gdy postanowią to zrobić, dowiemy się dzień po a nie rok przed. Najbliższy rok to właśnie czas na ratowanie sytuacji (i stołków).

Kolego napisales : ze "z pewnego zrodla dowiedziales sie ..... " to sluchaj to nie wpieraj mi slow czego nie napisalem, bo to ty chyba masz problem ze zrozumieniem.... przeciez nie napisalem ze ty dowiedziales sie z konferencji philipsa...... napisalem ze tylko dzownilem na infolinie..... a skoro napisales ze dowiedziales sie z pewnego zrodla to chyba jak cos takiego sie pisze to raczej nie dowiedziales sie tego na stronie pudelka tylko cos powazniejszego musialao byc. Wiec spokojnie i wyluzuj i moze czytaj co czlowiek pisze bo ja staram sie czytac pomimo ze mam ponad 37 ,7 stopni goraczki i gardlo mi malo nie ucieknie z bolu. Pozdrawiam.
lolek
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli Philips ma faktycznie likwidować w Polsce dział video to zapewne przejmie jego obsługę(i sprzedaż pod marką Philips)firma Funai. Tak jak to się stało w USA.
 

tomasz1982

New member
Hmm Panowie lubię czytać to forum, nie udzielam się nigdy, tylko zasięgam informacji, żeby się doszkolić i to co czytam w tym wątku to jakaś bzdura. Jestem handlowcem i z ciekawością zapytałem kogoś kogo dobrze znam w philipsie i to co tu jest napisane o wycofaniu się Philipa to bzdura. Oni bardziej walczą o odzyskanie jakiejś części rynku niż myślą o wycofaniu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hmm Panowie lubię czytać to forum, nie udzielam się nigdy, tylko zasięgam informacji, żeby się doszkolić i to co czytam w tym wątku to jakaś bzdura. Jestem handlowcem i z ciekawością zapytałem kogoś kogo dobrze znam w philipsie i to co tu jest napisane o wycofaniu się Philipa to bzdura. Oni bardziej walczą o odzyskanie jakiejś części rynku niż myślą o wycofaniu.

Hej to fajnie oby tak bylo i miejmy nadzieje ze tym razem to wiadomosc jest z pewnego zrodla..... aczkowliek jak jestes handlowcem to pewnei bardziej si eorientujesz w tymtemacie ale ja mysle ze wczesniej czy pozniej Azja philipsa przejmie zeby cenowo byc bardziej konkurencyjy w stosunku do innych firm, ale moze si emyle. Pozdrawiam
Lolek
 

zaakoo

New member
Hmm Panowie lubię czytać to forum, nie udzielam się nigdy, tylko zasięgam informacji, żeby się doszkolić i to co czytam w tym wątku to jakaś bzdura. Jestem handlowcem i z ciekawością zapytałem kogoś kogo dobrze znam w philipsie i to co tu jest napisane o wycofaniu się Philipa to bzdura. Oni bardziej walczą o odzyskanie jakiejś części rynku niż myślą o wycofaniu.

Też ostatnio gadałem ze znajomym handlowcem pracującym w sieci sklepów Euro. Powiedział, że teraz Philips się stara jak nigdy. Przeprowadzają prezentacje produktów, dają do sklepów tv 3D na ekspozycję (dodatkowo okulary, dvd itd.). Mówił, że żaden inny producent dawno nic takiego nie robił. Wygląda to jakby Philips chce powiększyć rynek, a nie się wycofywać.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Też ostatnio gadałem ze znajomym handlowcem pracującym w sieci sklepów Euro. Powiedział, że teraz Philips się stara jak nigdy. Przeprowadzają prezentacje produktów, dają do sklepów tv 3D na ekspozycję (dodatkowo okulary, dvd itd.). Mówił, że żaden inny producent dawno nic takiego nie robił. Wygląda to jakby Philips chce powiększyć rynek, a nie się wycofywać.

Czyli tak jak pisałem. Ktoś z Holandowa postraszył i ruszyli tyłki do lepszej pracy. Takie szkolenia za moich czasów były czymś normalnym a wręcz upierdliwym. I dawały znakomite efekty.
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam,
Pod koniec zeszłego roku byłem na targach elektroniki użytkowej w Krakowie organizowanych przez Mix Electronics. Stoisko Philipsa było tradycyjnie najuboższe z branży. Najwyższym modelem był 40pfl8605 (puszczano na nim jakiś film 3D i nie wyglądało to najlepiej). Zapytałem przedstawiciela firmy czemu Philips tak skromnie się prezentuje tu na tych targach jak i w sklepach na tle konkurencji i usłyszałem taką odpowiedź: że polski rynek jest dla Philipsa marginalny pod względem sprzedaży, firma jest skupiona na rynku zachodnim gdzie ma bardzo dużą renomę i sprzedaż. Że rozważali odejście z rynku polskiego, ale ostatecznie wycofali się z tego pomysłu.
To tyle, mam nadzieję że nie wrócą do tego pomysłu znowu ;)
A jeśli chodzi o przejęcie przez jakiś kraj z dalekiego wschodu i spadek cen, to nie wiem czy byłoby to korzystne. Markę Thomson też wykupiono i są to tanie telewizory tylko kto je kupuje ?

Pozdrawiam
 
Do góry