Philips oled705 czy oled855

KubasG

New member
Witam wszystkich!
Aktualnie stoję przed wyborem 55 calowego tv dla siebie. Interesują mnie powyższe modele. OLED855 z tego co rozumiem jest z zeszłego roku ale w niektórych sklepach dostanę jeszcze zapakowanego. Ktory według was najlepiej wypada do kwoty 5 tysięcy? Nie zależy mi na hdmi 2.1 itp więc proszę nie polecać innych marek tv ewentualnie Philipsa.
Pozdrawiam,
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Analizując specyfikację można uznać, że oba modele są z 2020 roku, choć faktycznie 705 wyszedł dopiero teraz. Jego specyfikacja sprzętowa jest jednak tak słaba jak dolnopółkowe modele właśnie z ubiegłego roku. Moim zdaniem ten model był przewidziany na 2020 rok ale w rzeczywistości wyszedł dopiero w obecnym. Potwierdza to też ostatnia cyfra (5) w nazwie modelu 705, charakterystyczna właśnie dla modeli Philipsa na 2020 rok. Modele na 2021 rok mają już "6" na końcu.
Bierz 855 jak jeszcze jest dostępny fabrycznie nowy lub poczekaj na dostawę serii 706 (obecnie niedostępna).
 
Ostatnia edycja:

KubasG

New member
Okej, a jeżeli mielibyśmy porównać 855 do 706? Lepiej czekać czy już brać 855 jak będzie gdzieś fabrycznie nowy?
Analizując specyfikację można uznać, że oba modele są z 2020 roku, choć faktycznie 705 wyszedł dopiero teraz. Jego specyfikacja sprzętowa jest jednak tak słaba jak dolnopółkowe modele właśnie z ubiegłego roku. Moim zdaniem ten model był przewidziany na 2020 rok ale w rzeczywistości wyszedł dopiero w obecnym. Potwierdza to też ostatnia cyfra (5) w nazwie modelu 705, charakterystyczna właśnie dla modeli Philipsa na 2020 rok. Modele na 2021 rok mają już "6" na końcu.
Bierz 855 jak jeszcze jest dostępny fabrycznie nowy lub poczekaj na dostawę serii 706 (obecnie niedostępna).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wygra 855.
Są fabrycznie nowe Oled 55 - dostępne dla niebieskich członków forum i to z pakietem dodatkowo.
 

SDman

Banned
Zgadzam się z przedmówcą, aczkolwiek najtańszy Philips 705 z 2019 roku miał sporo lepsze skalowanie od LG B9, potwierdzone w sklepie 1:1 po wstępnych ustawieniach obu TV.
Oczywiście Saphi to nie WebOs.
 

filcek

Member
Philips ma domyślnie ustawione bardzo agresywne wyostrzanie obrazu które laik może odbierać jako lepsze skalownie ... Vincent wielokrotnie wspominał o tym w testach modeli philips oraz sony , przy czym philips jest najgorszą marką
do oglądania materiałów skompresownych z ciemnymi odcieniami szarości przykład : https://youtu.be/gN2g2lKy3As?t=205 więc skalowanie w warunkach kinowych będzie wyglądać lepiej na tv Panasonic , LG oraz Sony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na wszystkich pokazach które były w Europie , na których też byłem .
Philips wygrał na każdym pokazie.
Wszystkie pokazy są nagrane i znajdują się na YT.

Najlepiej skaluje obraz, ma najlepszą płynność ( kłania się test Snajpera) i dostaje najlepsze oceny od dziennikarzy i również osób postronnych.
Najsłabiej wypadał Panasonic.

[youtube]xSMDjf7kZ1Q[/youtube]

[youtube]PQ6BnTGtuH0[/youtube]
 

KubasG

New member
Zakupiłem 855 z Media Markt, jeszcze mieli zapakowane sztuki. Nie żałuję jak na razie, świetny tv. Dziękuję za podpowiedzi
 
Do góry