Philips OLED 856 - problem z wyszukiwaniem urządzeń bluetooth ( w tym tel. Xiaomi 12 x )

zusia72

New member
Witajcie. Szukałem trochę na forum ale nie znalazłem nic ciekawego w tej sprawie. mam wrażenie , że mój telewizor nie radzi sobie z wyszukiwaniem urządzeń. Kupiłem ostatnio nową komórę tj. xiaomi 12 x i próbuję sparować te urządzenia. Niestety telewizor nie potrafi znaleźć tego telefonu. Podobnie jak telefonu żony czyli Redmi not 10 pro ani też dwóch smartwatchy , które mają permanentnie włączony siny ząbek . Zastanawiam się , czy to tylko tak u mnie ?
Próbuję wyświetlać zdjęcia ze smartfona na telewizorze. nie wiem od czego to zależy ale czasami mogę a czasami nie. nie ma problemu z ich wyświetlaniem po włączeniu opcji "Ekran bezprzewodowy" ( w miui 13) czyli sklonowaniu obrazu ze smartfona na ekran tv. jednak jakość tak wyświetlanych zdjęć jest nie do przyjęcia. Mogę prozić o porady w tej kwestii ? pozdrawiam



 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przypomnij się proszę jutro na PW - to zagadam czy problem jest znany w centrali ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry - uciekło.
Naprawdę dużo pracy i nie tylko...
Przypomnij się proszę ale po 11.00 w poniedziałek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz jest inaczej. Problem skierowałem do źródła.
Jutro będę miał informację , dam znać.
 

zusia72

New member
Sorry Kiki...wiem , że nie musisz mi pomagać ale chciałbym już nie czekać...ewentualnie szukać porady gdzieś indziej....
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie odpisze ci a to w końcu podstawowa wiedza. Nie trzeba wcale pytać Philipsa.
TV w czasie parowania nie znajdzie Ci telefonu. Wyszukiwanie urządzeń BT musisz włączyć w telefonie a nie w TV.
Ale jeśli jednak chcesz tylko oglądać zdjęcia z tel. na TV to:
  • zainstaluj sobie w smartfonie apkę "Home" (pewnie już ją masz) i z jej poziomu udostępnij ekran telefonu na TV. Oba urządzenia muszą być podpięte do tej samej sieci.
  • Inne rozwiązanie to przerzucenie zdjęć na pendrive (np kabelkiem OTG podepniesz pendrive do gniazda USB smartfonu i przekopiujesz pliki każdym menadżerem plików) i podpięcie go bezpośrednio do TV.
  • Można też skorzystać z rozwiązań chmurowych ale to trochę dłuższy temat.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Do wyszukiwania urządzeń bardziej w znaczeniu "pasywnym" czy może powinienem napisać "odbiorczym", czyli słuchawek BT, głośników BT, lub do urządzeń sterujących np. klawiatury/myszy BT, pada BT, pilota itp.
 
Do góry