Philips DSX 6010 problem

korbennn

New member
Wczoraj jakoś wieczorem zanikł obraz, wyłączenie i ponowne włączenie nic nie dało, bywa że sprzęt się psuje, szczególnie że ten ma chyba z 10 lat.

Co teraz?

Przez 6 lat ojciec płacił 10zł najmu, od około 4 lat jest właścicielem sprzętu. Nie wiem czy jest sens do nich dzwonić, bo podejrzewam, że usłyszę [i tu mnie poprawcie jeśli się mylę] że sygnał jest, sprzęt Ojca, pewno zaznaczą gotowość sprzedaży nowego za ok 300 lub najmu za 10zł/msc lub zasugerują żeby sobie poszedł do pana naprawiacza i na własny koszt naprawił.

Co można zasugerować w tej sprawie, bo nie wiem jak Papie pomóc?
z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Też miałem tego filipka przez kilka lat, ale jego funkcjonalność i możliwości są mizerne na obecne czasy.... Za ok. 300 stówki lepiej kupić jakiegoś Fergusona Arivę 120, czy 150, ewentualnie 250. Od razu zobaczysz różnice w jakości obrazu, w porównaniu do leciwego Filipka. Zawsze możesz ojcu podrzucić jakiś fajny film na dysku, czy pendrivie i odpalić poprzez USB. A jak posiada internet - to możliwości się zwiększają...
Ja mam dwie Arivy 150 i sprawują się bez zarzutu. W razie czego mam jeszcze do sprzedania Fergusona 120 na gwarancji - bardzo mało używany, w stanie sklepowym za 160pln + koszty ewentualnej wysyłki.
 
Ostatnia edycja:

korbennn

New member
Dzięki za propozycję! i ogólnie za expresową reakcję:)
Prawdopodobnie w marcu coś ruszy z ofertą c+/n i wtedy być może pozwolą Ojcu na nowy dekoder na dogodnych warunkach, a może nie...

Papa nie wytrzymał irytacji i zadzwonił tam. Najpierw miły pan zasugerował wizytę w naprawie sprzętu...sam na to wpadłem.
Następie miła miejsce negocjacja i stanęło na tym, że dziś możemy podejść do punktu i dekoder HD do końa umowy za free, potem w zależności od losów przedłużenia umowy albo za free albo wykup za 190zl albo msczne opłaty.
Brać? Ja bym wziął, chyba nie tracimy nic, a uchronimy się przed wydatkiem przez pół roku, co myślicie?

Pace HD PVR 500GB już gra.
 
Ostatnia edycja:

bazily

New member
Brać ale nie za tę cenę. Ile lat tata ma C+? Jaki pakiet obecnie?
Ja dostałem od nich 2 dekodery Sd na własność za 0 zł, a potem HD na wynajem też za 0 zł.
Przez 6 lat 10 zł/mies - to jest kupa forsy - z nimi trzeba twardo negocjować.
Na jakich zasadach jest umowa - na czas nieokreślony - określony - napisz.
Ja mam C+ od niespełna 4 może 5-ciu lat i za dekodery, które od nich miałem zapłaciłem raptem koło 60-ciu PLN-ów (i to dlatego, że nie doczytałem, że dzierżawa jest płatna - potem już słuchałem uważnie co mi proponują)

Pzdr :)
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Też jestem z cyferką, ale wolę oglądać na własnym sprzęcie. A często bloker też mam w użyciu. I np. bierzesz jakiś pakiecik na próbę na m-c, a oglądasz go przez następne dwa za free - dzięki blokerowi.
 
Do góry