philips 7504, netflix, rozdzierczość na ekranie

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podczas oglądania filmów wyskakuje mi na ekranie napis z rozdzielczością, bitratem itd... Którym klawiszem lub gdzie mogę to usunąć?
 

jakanu

New member
Weź jakikolwiek stary pilot Philipsa, który ma przycisk info ''i''.
Mój telewizor (70PUS8535) też nie ma przycisku ''i'', ale włączam te informacje na ekranie i wyłączam przyciskiem ''i'' na starym pilocie od mojego telewizora sprzed 10 lat (52PFL5604H).
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips powinien dołożyć z powrotem do pilotów trzy przyciski, "i" - info, audio, subtitle. W nowym pilocie tyle jest niewykorzystanego miejsca, a w telewizji naziemnej bardzo ale to bardzo te trzy przyciski by się przydały.

43PUS8505_12-RCP-global-001
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aby łatwo w telewizji zmienić przyciskiem audio ścieżkę dźwiękową, napisy ekranowe włączyć, a i zobaczyć szczegółowy opis audycji z EPG.
Nie tylko Philips tak robi, ale w innych markach też znikają te przyciski i trzeba przedzierać się przez manu by je zmienić. Taki głupi trend się zrobił, a na nowym pilocie Philipsa jest sporo miejsca by te trzy przyciski umieścić.
 

gutekxtpl

Member
Opis z EPG masz pod strzałką w lewo (przynajmniej w Philipsach na Andku). A co do zmiany ścieżki dźwiękowej, napisów. To moim skromnym zdaniem zbędne przyciski, mało kto na prawdę z tego skorzysta.

A co do problemu autora tematu. To jeśli nie masz możliwości skombinowania odpowiedniego pilota, to inny sposobem może być np. telefon z funkcją pilota. Chyba wszystkie telefony Xiaomi mają diodę ir i apkę do sterowania urządzeniami przez ir. Sprawdziłem działa z Philipsem.
 
Do góry