Philips 70PUS8536 - zmniejszenie głośności

sygi82

New member
Czołem Forumowicze,

Mam dość nietypowe pytanie odnośnie możliwości korekcji poziomu dźwięku w tytułowym TV.

Zmieniłem niedawno w tym TV soundbar z HTL3160/12 na TAB8805 i poza oczywiście większą mocą któa jest spoko przy imprezach itp. pojawił się mały problem. Mianowicie na minimalnej głośności tj. "1" , nowy soundbar mimo wszystko gra dość głośno - wiadomo wieczór, dzieci śpią itd. Oczywiście sama ocena poziomu głośności jest subiektywna i dla innych być może byłoby to cicho, aczkolwiek zastanawiam się czy jest możliwość zmiany ogólnego poziomu głośności w tym TV. Wyczytałem gdzieś, że można to zrobić jedynie gdy tv ma wbudowany korektor dźwięku, a ten modele chyba nie ma, szukałem również korektorów / equalizerów na sklepie Play, ale również bez pozytywnych efektów. Może macie jakieś pomysły, rozwiązania które mógłbym potestować.



p.s Za porady dotyczące słuchania w nocy na słuchawkach BT, dziękuję, bo nie o to mi chodzi.



pozdro
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Korektor dźwięku gdyby był to powinien być w menu ustawieniach dźwięku ( u mnie na 9206 tam właśnie jest). Pozostaje jeszcze pilot od soundbara i tam ściszenie lub ewentualnie w dekoderze. W tv nawet w menu serwisowym nie ma czegoś takiego raczej aby dało rade zmienić skale głośności...
 
Do góry