Philips 70’ PUS8536 problem z formatem obrazu i kalibracja!!!

Brzezin82

New member
Witam, zwracam sie z wielkim problemem!

1. Kalibracja obrazu! Jak najlepiej ustawic parametry obrazu dla tego modelu telewizora,tak by podczas ogladania jakosc byla jak najlepsza. (Aktualnie wyglada koszmarnie)

2. Przy podlaczeniu tv z dekoderem CP format obrazu ciagle sie zmienia. (Tzn na reklamach z formatu 16:9 nagle zmienia na wypelnianie obrazu znieksztalcajac go jednoczesnie, podobnie na kanale hbo - film wyswietlany w formacie 16:9 po paru sekundach zmienia sie i wypelnia czarne pasy na dole i gorze. Niestety w opcjach telewizora obcja zmiany formatu jest nieaktywna, podswietlona na szaro, niestety nie da sie nic zmienic! Nie wiem dlaczego!?

Ktos jest w stanie pomoc? Podeslac parametry kalibracyjne dla tego modelu i rozwiazac problem zmieniajacego sie wciaz formatu obrazu. Ewentualnie moze jest ktos kto odplatnie to ustawi na moim tv? (Gliwice woj. Slaskie)

Za pomoc dziekuje
 
Ostatnia edycja:

7slawek

New member
Moje ustawiena

Witam.

Mam tv 43PUS8536. Swoje ustawienia mam z podstawowej kalibracji ekranu z Media Expert oraz wykorzystałem jedną kalibrację z forum HDTV dla PUS8535. Może nie są one doskonałe, ale dla mnie na pewno lepsze od domyślnych ustawień w tym tv. Ciągle poszukuję lepszych ustawień.
Oto moje ustawienia dla TV naziemnej i YouTuba:
Kolor – 50
Kontrast podświetlenia – 50 (dla YouTuba 70)
Ostrość – 3 (dla YouTuba 9 lub 5 w zależności od treści)
Jasność – 40
Redukcja szumów – minimum
Redukcja zniekształceń MPEG – minimum
Ultra resolution – wyłącz
Wzmocnienie kolorów – wyłącz
Gamma kolorów – normalny
Temperatura barwowa – własne
Dostosowanie punku bieli:
2-punktowe: 125, 126, 127, 0, -1, -2
20-punktowe:
1: -10, -13, -12
2: -8, -12, -10
3: -5, -5, 0
4-20: 0, 0, 0
Kalibracja kolorów – wszystkie kolory na 0, 0
Tryb kontrastu – zoptymalizowany do obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz (dla YouTuba - wyłącz)
Kontrast dynamiczny – wyłącz
Kontrast obrazu – 100
Czujnik światła – wyłącz
Gamma – 0
Style ruch – wyłącz

Chętnie wypróbuję czyjeś dobre ustawienia do tego tv.

Pozdrawiam.
 

7slawek

New member
Micro dimming pro

Witam.

Moje przemyślenia poparte próbami ustawienia obrazu (moje ustawienia w komentarzu powyżej) w tym tv sprowadzają się do tego, że może obraz psuje zbyt agresywnie programowo ustawiona funkcja "micro dimming pro", czyli rozjaśnianie i ściemnianie obrazu w zależności od treści obrazu i oświetlenia bodajże w około 6 tyś. strefach ekranu. W wyniku działania tej funkcji powstaje lekka mgiełka w obrazie, której do końca nie można zniwelować. Nie ma zadawalającej głębokości, wyrazistości obrazu. W menu obrazu nie można wyłączyć lub zminimalizować tej funkcji. Może da się to zrobić w menu serwisowym, do którego wchodząc pojawia się komunikat o utracie gwarancji na tv. Mam nowy tv więc nie próbowałem. Może spróbuję to zrobić po 2 latach.

Ponadto moim zdaniem Philips przesadził z ustawieniami kontrastu, których jest aż cztery: kontrast podświetlenia, tryb kontrastu, kontrast dynamiczny, kontrast obrazu. Przez co odpowiednie wyregulowanie kontrastu staje się nie lada sztuką. W moim poprzednim tv LCD Philips 32PFL9604 były tylko dwa ustawienia kontrastu: obrazu i dynamiczny i obraz był poprawnie wyregulowany w domyślnych trybach, czego nie można powiedzieć o PUS8536 (może chcą dać zarobić sklepom - wstępna kalibracja i profesjonalnym kalibratorom).

Ponadto wstawiają matryce jak leci, w zależności jakie posiadają (VA, MVA, IPS), może również różnych producentów matryc, a ustawienia software są w każdym tv identyczne, niezależnie od rodzaju zastosowanej matrycy.

Podsumowując obraz w tym tv po samodzielnej, subiektywnej kalibracji jest dość dobry, szczególnie na plus zasługuje szeroka paleta kolorów, szeroki zakres ustawień, dobry Ambilight, płynnie działający Android, PVR i TimeShift, dopracowany pilot z klawiaturą. Mankamentem jest niestety zamglony, lekko niewyrazisty, pozbawiony tzw. głębi obraz. Może da się to zniwelować poprzez profesjonalną kalibrację.

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak poprawić jakość obrazu w tym tv?

Pozdrawiam.
 

7slawek

New member
Dimming

Witam.

Czy ktoś wie czy wyłączenie micro dimming pro w tym tv poprawi jakość obrazu? Domyślam się, że można to zrobić z poziomu menu serwisowego. Czy ktoś posiada instrukcję wyłączenia opcji dimming z poziomu menu serwisowego? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 

7slawek

New member
Witam.
Posiłkując się tym forum, jak również wstępną kalibracją MediaMarkt oraz półrocznymi próbami ustawień obrazu metodą prób i błędów, umieszczam kalibrację obrazu dla PUS8536 (8506) z matrycą VA. Myślę, że te ustawienia mogą być dobre również dla innych zbliżonych modeli telewizorów Philipsa. Wydaje mi się, że ustawiłem dość dobry obraz w swoim tv. Oto moje ustawienia dla TV naziemnej i internetu:

Kolor – 45 dla naziemnej, 50 dla internetu

Kontrast podświetlenia – 65 dla naziemnej, 70 dla internetu

Ostrów – 3 dla naziemnej, 9 dla internetu

Poziom czerni – 40

Redukcja szumów – wyłącz

Redukcja zniekształceń MPEG – wyłącz

Ultra rozdzielczość – wyłącz

Wzmocnienie kolorów – wyłącz

Gamma kolorów – normalny

Temperatura barwowa – własne

Dostosowanie punktu bieli:

2-punktowe: 125, 126, 127, 0, 1, -2

20-punktowe:

1: -10, -13, -12

2: -8, -12, -10

3: -5, -5, 0

4-20: 0, 0, 0

Kalibracja kolorów:
  • czerwony: 1, 0
  • żółty: -2, -2
  • zielony: 2, 2
  • turkusowy: 0, 0
  • niebieski: -1, 1
  • fuksjowy: 1, -1

Tryb kontrastu – zoptymalizowany dla obrazu

Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz

Kontrast dynamiczny – wyłącz

Kontrast obrazu – 95 dla naziemnej, 100 dla internetu

Czujnik światła – wyłącz

Gama – 0

Styl ruchu – wyłącz

Pozdrawiam.
 
Do góry