Philips 65 cali do filmów

arisotos

New member
Witam,

Proszę doradźcie jakiego Philipsa kupić.
Na dzień dzisiejszy mam 42" serii 8404 model: 42PFL8404H/12 (100Hz, 2 stronny ambiligt, piękny obraz). Wszystko super, tylko wielkość już za mała i brakuje 3 stronnego ambilight. Obraz, dźwięk w 100% spełnia moje oczekiwania. Oglądam z 4m, głównie filmy z PC, Bluray. Od przyszłego roku Netflix lub coś innego z sieci.

Oczekiwania od nowego TV:
1. Podobnej klasy obraz, preferowany lepszy,
2. 3 stronny ambilight
System nie ma znaczenia. Mam podpięty po HDMI komp PC w obudowie wyglądającej jak amplituner kina domowego, więc to co z sieci może być obrabiane przez PC. Rzadko gram, ale tylko PC (strategie, piłka nożna, czasem strzelanka).
Urzekł mnie ambilight do tego stopnia, że bez niego nie jestem w stanie oglądać filmów w TV. Tak, że jestem skazany na Philipsa. Najważniejsze żeby nie był gorszy od tego co mam.
Myślałem o OLED, ale 65" to już wydatek ponad 6tys, więc chyba zostaje LCD.
Proszę doradźcie co kupić.
 

arisotos

New member
Chyba sam muszę sobie odpowiedzieć.
Niestety tegoroczne modele LCD nie mają matrycy 100Hz, tylko 50Hz. Pozostaje tylko OLED, a to już trochę wykracza poza budżet. Pozostaje poczekać do przyszłego roku - może Philips wróci do LCD 100Hz. A jak nie to czeka mnie zmiana marki i dokupienie ambilight od chińczyków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji jest Philips nowy 55PUS9104 i ma matrycą 100Hz.
I cena 4599 zł I jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo.
 

arisotos

New member
Wybacz, ale mi chodzi o model 65 cali !!!
Ten PUS9104 ma max 55".
Z 55 calami nie ma problemu. Mogę kupić nawet OLED.
Tak, że mam rację o braku modeli 65" z matrycą 100Hz.

Pozostaje poczekać, ponieważ jak raz się zacznie oglądać z ambilightem, innego TV człowiek sobie nie wyobraża.
Niemniej jednak dzięki za odpowiedź.
 

arisotos

New member
Mamy lipiec 2021. Czy na dzisiaj znajdzie się 65", 100Hz z ambilightem?
Ewentualnie model z płynnym ruchem. Niestety bardzo jestem na to wyczulony i w czasach TV kineskopowych nie byłem w stanie oglądać tych 50Hz. Stąd moje nastawienie na 100Hz.
Obecny Philips 42PFL8404H/12 ma super obraz, 100Hz, ale jest za mały - tylko 42" i ma tylko 2 stronny ambilight.
Proszę doradźcie co kupić.
 
Do góry