Philips 58PUS7855/7805 mleczny obraz, wyblakłe kolory, odcienie szarości

Kaczmarkow

New member
Cześć! Zakupilem Philipsa 58PUS7855 z tego co wiem to model tożsamy z PUS7805 i mam ogromny problem z ustawieniem prawidłowo obrazu. Większa część czerni jest mleczna, pojawia sie szara poświata, ludzkie twarze sa prawie pomarańczowe, podobnie nie potrafie ustawic HDR w grach na konsoli - obraz jest mocno szary, przeswietlony. Mam spore wrażenie, ze cos jest nie tak z obrazem. Mój stary model LG LCD z 2010 roku mial ładniejsze kolory :( Ktos posiada ten model i bawił sie ustawieniami?
 
A

abramq

Guest
Cześć! Zakupilem Philipsa 58PUS7855 z tego co wiem to model tożsamy z PUS7805 i mam ogromny problem z ustawieniem prawidłowo obrazu. Większa część czerni jest mleczna, pojawia sie szara poświata, ludzkie twarze sa prawie pomarańczowe, podobnie nie potrafie ustawic HDR w grach na konsoli - obraz jest mocno szary, przeswietlony.
A możesz wrzucić jakąś fotkę? Zakupiłem ten sam model i chciałbym się przekonać, czy faktycznie jest z nim jakiś problem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jak masz najlepiej wiesz .
Chcesz wyszukiwać braków na siłę ?
Ciesz się z jakości.
 

Kaczmarkow

New member
Też kilka dni temu kupiłem PUS7805 tylko 50 cali i mam dokładnie ten sam problem. Udało Ci się jakoś to rozwiązać?
Niestety nadal kombinuje i zmieniam ustawienia samodzielnie. Kiedy na ekranie są scena za dnia to wszystko wygląda super, jednakże nocne sceny i przy świetle lamp, świec etc pojawia się ten szary kolor, mleko, widoczne rozwarstwienie np. światła od pochodni - bez problemu zobaczy się kilka okręgów i te nienaturalnie pomarańczowe twarze :p nocne sceny są natomiast bardzo niebieskie, co również mnie zastanawia.
 

GB_Iskra

New member
Mógłbyś podać ustawienia na jakich działasz teraz ? Będzie łatwiej cokolwiek pomóc.
Póki co obstawiam że pojechałeś z ustawieniem "jasności" za mocno, która daje mleczny obraz (ten parametr lepiej zostawić na 50 max).
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
jeżeli w tym modelu są podobne problemy co w 8535 to nic nie da ustawienie na 50, plamy na szarym będą nadal
 

Kaczmarkow

New member
Nie mam za wysokiej jasności - ustawiona na 30,
Kolor 70
Kontrast podświetlenia: 75
Ostrość: 7
Wzmocnienie kolor: maks
Temepratura: ciepłe
Pkt bieli: 127, 90, 67, 0,0,0
Tryb kontrastu: zopt dla obrazu
Kontrast dynamiczny: maks
Kontrast wideo: 99
Gamma: -1
UR: włączone
Redukcja szumów: średnia
Redukcja zniekształceń: minimum

To tylko jedno z ustawień stockowych na trybie "gra" typowo pod konsole. Nie wiem juz kompletnie co robić, zwlaszcza ze jeszcze inne ustawienia sa w trybie dolby vision a inne dla HDR.

Nikt z Was nie znalazł ustawień optymalnych?
 

Kaczmarkow

New member
Na tym modelu można wyłączyć po prostu tryb żywy/standard, nie będzie artefaktów a czerń będzie dobrze wyglądać.

Do samych czerni jestem sie w stanie przyzwyczaić, ale to rozwarstwianie strasznie mnie dnerwuje, brak plynnego przejscia tylko widze np. od krawędzi ekranu do źródła swiatla cztery widoczne pasy szarosci od calkowicie czarnej poprzez kolejne wyraźnie odcinajace sie.
 
Do góry