Philips 55OLED805/12 trzy poziome pasy

tazman

Member
Witam serdecznie.
Jestem posiadaczem TV oled
Philips 55OLED805/12 od 2021 roku.
Do tej pory spisywał się bez zarzutów.
Dzisiejszego dnia zauważyłem dwa poziome pasy na dole ekranu .
Co to może być?
Niestety tv nie jest już na gwarancji.
Jakie mogą być koszty naprawy?
 

Attachments

  • IMG_20240421_144512.jpg
    IMG_20240421_144512.jpg
    1 MB · Wyś: 24

tazman

Member
Jak już pokazałem gdzie się znajduje ta usterka,to mimo wszystko przyciąga wzrok w to miejsce. Czyli pozostaje kupno nowego?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Co to może być?
Jeśli utrzymuje się przez cały czas, a na to wygląda bo zdążyłeś zrobić zdjęcie, to jest to wypalenie matrycy.
To są powidoki .
Powidoki same znikają. Przeważnie dość szybko.
Czyli pozostaje kupno nowego?
To zależy jak bardzo ten pasek Ciebie irytuje.Na razie nie jest mocno widoczny.Możesz oglądać dalej i po prostu "dojechać" matrycę.A dopiero wtedy kupić nowy tv.
Naprawiać obecnego raczej się nie opłaca.Wymiana matrycy jest kosztowna.
 

tazman

Member
To zależy jak bardzo ten pasek Ciebie irytuje.Na razie nie jest mocno widoczny.Możesz oglądać dalej i po prostu "dojechać" matrycę.A dopiero wtedy kupić nowy tv.
Naprawiać obecnego raczej się nie opłaca.Wymiana matrycy jest kosztowna.
Niestety ale ta usterka dyskredytuje ten tv z automatu i poleci on na sprzedaż.
Czy na obecna chwilę coś się poprawiło odnośnie wypaleń matrycy w nowych oledach Philipsa?
W jaki model 55 cali Philipsa celować celować?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@tazman ...
a jesteś w stanie powiedzieć od oglądania jakich treści masz takie "kwiatki" na ekranie?
Na przykład jakieś częste i długie oglądanie programów informacyjnych , które to programy wyświetlają na dole ekranu "słynne" paski z wiadomościami?
Jakieś inne programy ,gdzie jest dużo elementów statycznych na ekranie?
 

tazman

Member
a jesteś w stanie powiedzieć od oglądania jakich treści masz takie "kwiatki" na ekranie?
Na przykład jakieś częste i długie oglądanie programów informacyjnych , które to programy wyświetlają na dole ekranu "słynne" paski z wiadomościami?
Jakieś inne programy ,gdzie jest dużo elementów statycznych na ekranie?
Generalnie nie oglądam żadnych serwisów informacyjnych ani kanałów TV. Więc tym wiekszezdziwienie.
Oglądam jedynie platformy streamingowe typu Netflix, Disney +, HBO Max, Prime i Sky, plus Youtybe oraz filmy z dysku.
Jedyne co mogło spowodować wypalenie to że większość filmów wyświetlana byłą z napisami. Mało tego wytyczne dotyczące ustawień obrazu były zgodne z tym co deklarował producent. Moje rozgoryczenie jest tym większe, że Philips umywa ręce od wszystkiego. TV kupiony w 2021 za 6k wytrzymał 3 lata i szlag go trafił, podczas normalnego użytkowania. A mój stare wysłużony LCD działa do dzisiaj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale telewizor przecież działa.Gdybyś dopatrzył na gwarancji , miałbyś znów nowy telewizor.
A jakość oled TV i tak zawsze lepiej się zaprezentuje jak LCD.
Z tego co podałeś 55Oled 818 będzie bardzo, bardzo dobry.
Masz za 6499 zł z pakietem dodatkowym dla członków forum.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Jestem posiadaczem TV oled
Philips 55OLED805/12 od 2021 roku.
Do tej pory spisywał się bez zarzutów.
Dzisiejszego dnia zauważyłem dwa poziome pasy na dole ekranu .
Co to może być?
Niestety tv nie jest już na gwarancji.
Jakie mogą być koszty naprawy?
Nie masz w TV opcji "czyszczenia" matrycy?
W moim 807 jest w: menu-ustawiania ogólne - zaawansowane -ustawienia ekranu OLED -usuń pozostałość obrazu.
Ile średnio dziennie używasz TV?
 
Do góry