Philips 55OLED707- pikseloza, plamy na ekranie

Critt

New member
Witam. Tv Philips 55Oled707. Film Kandahar bezlitośnie obnażył bolączki tego tv. Ta pikseloza , jakieś plamy. Pytanie czy da się cos z tym zrobić czy oddać do sklepu i wymienić na inny model? Mam jeszcze 10 dni na zwrot. W ciemnych scenach fatalnie to wygląda. Jakakolwiek zmiana ustawień nie pomaga. Jest jakiś tv 55 cali na rynku w cenie ok 5000 z taką czernią, a który nie ma takich problemów z ciemnymi scenami??? Trafiłem na trefny egzemplarz czy po prostu ten typ tak ma? Generalnie tv ma super obraz tylko w bardzo ciemnych scenach jakby nie wiedział co ma wyswietlać, jakby gubił sie. Na początku był efekt WOW bo oled, super czerń, kontrast, kolory itp., ale jak dziś obejrzałem ten film to mina mi zrzedła. W innych filmach też przy ciemnych scenach pojawiała sie taka jakby ziarnistość. Jutro włączę ten film na 4 letnim lg nanocell i zobacze czy też to tak fatalnie wygląda w ciemnych scenach.
 

Attachments

  • 20240116_232118.jpg
    20240116_232118.jpg
    3,6 MB · Wyś: 58
  • 20240116_232126.jpg
    20240116_232126.jpg
    3,8 MB · Wyś: 58
  • 20240116_232455.jpg
    20240116_232455.jpg
    3,6 MB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
Beznadziejnie to wygląda,oddać i kupić coś z modeli 2023,
to może być matryca gorszego sortu , LG przy produkcji
dzieli matryce na trzy sorty pod względem jakości wykonania.
 
Ostatnia edycja:

Critt

New member
Tryb podświetlania matrycy? Gdzie to szukać? Nie widzę takiej opcji w ustawieniach. Załączam te same kadry z filmy na starym LG nanocell. Jak widać obraz jest szary przez fatalne podswietlenie matrycy, prześwity od brzegów ekranu są straszne, ale z drugiej strony nie ma tak wyeksponowanej pikselozy, tych plam co na oledzie. Co robić? Zwrot? Szukać inny model Philipsa czy coś innego w tych pieniądzach, jakiś Sony, TCL? Jakieś rady? A może ktoś ma ten film Kandahar , jest na prime video? Tam jest bardzo dużo takich ciemnych scen. Jak to na waszych tv wygląda?
 

Attachments

  • 20240117_070354.jpg
    20240117_070354.jpg
    3,4 MB · Wyś: 30
  • 20240117_070450.jpg
    20240117_070450.jpg
    3,9 MB · Wyś: 27
  • 20240117_070455.jpg
    20240117_070455.jpg
    3,9 MB · Wyś: 29

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@Critt ...
tak kiepski obraz to na ustawieniach fabrycznych ,czy może już go ustawiałeś sam ,że o wklepywaniu "kalibracji" z maila nawet nie wspomnę ?
Trafiłem na trefny egzemplarz
Jest to możliwe , ale nie przypuszczam.
czy po prostu ten typ tak ma?
Ten typ poprawnie ustawiony tak nie ma. ;)

Na zdjęciach , które zapodałeś widać "śliczną" posteryzację.
Profesjonalna ,a nie taka z maila lub kartki kalibracja powinna "wyleczyć pacjenta z dolegliwości".
 

Critt

New member
Tak, taki obraz jest na ustawieniach fabrycznych, jak i rownież na kalibracji z tzw kartki od kiki. Sugerujesz że jedynym ratunkiem jest profesjonalna kalibracja?
 

Critt

New member
Być może źle się wyraziłem pisząc pikseloza, nie jestem fachowcem od tv. Może to się nazywa posteryzacja obrazu tak jak piszesz, w kazdym razie chodzi o brak płynnego przejścia koloru, barwy. Jest taki poklatkowany jak zapodałem na fotkach. Druga sprawa w bardziej ciemnych scenach twarze wyglądają na "brudne" jakby ochlapane błotem. Nie wiem czy ta posteryzacja była bardziej widoczna przed czy po zastosowaniu kalibracji od kikiego bo nie oglądałem wczesniej filmu z takimi ciemnymi scenami jak ten film Kandahar. Wydaje mi sie ze to nie ma nic wspólnego bo ja zmieniłem wtedy parametry stylu Ekspert2 a jest jeszcze ich z 7 i na kazdym był ten efekt posteryzacji. Czy redukcję zniekrztałceń MPEG dać na maximum? Nie wiem, może zrobić reset do ustawień fabrycznych?
 

Attachments

  • 20240117_092150.jpg
    20240117_092150.jpg
    3,9 MB · Wyś: 22

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeju jak zobaczyłem te fotki to aż mi sie przypomniały problemy z pus 8535 którego oddałem... a te ustawienia z kartki od kikiego to do kosza...
zobacz sobie to
i to
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@Critt ...
to co dostałeś na kartce to nie jest żadna kalibracja.
To są ustawienie z jakiegoś bliżej nie ustalonego telewizora.
Prawdziwa kalibracja jest przeprowadzana na konkretnym egzemplarzu telewizora .Bo nie ma dwóch identycznie grających telewizorów.Przyjeżdża do Ciebie fachowiec ,podłącza do Twojego telewizora sprzęt i robi co potrzeba.
U nie trwało to ok.1,5 godziny.
Na maila dostajesz raport z kalibracji.A w nim opis tego co było przed i tego co jest po kalibracji.
A z tą kartką zrób to co radził @conqest ;)
 

Critt

New member
Ok. bardzo dziękuję za dobre rady, czyli reasumujac nie oddawac tego philipsa? W sumie to nie chciałbym go oddawać bo poniżej 5000 zł nie kupię oleda z ambilightem. Myślicie że porządna kalibracja powinna uzdrowić pacjenta? Poszukam w takim razie fachowca od kalibracji w Lublinie lub okolicach. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Jeszcze jedno pytanko, jak sprawdzic czas pracy telewizora? Jakaś kombinacja klawiszy?, menu serwisowe?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Na filmach , które zapodał @conqest jest pokazany chyba taki sam problem jak u Ciebie.
Tam kalibracja pomogła , więc u Ciebie też powinno być OK.
Zanim się zdecydujesz na kalibrację możesz zdjęcia swojego tv pokazać fachowcowi .Dowiesz się wtedy dokładnie co i jak.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Critt
Reasumując nie odpowiem co masz zrobić, bo zawsze może być tak że trafiła Ci się wadliwa sztuka. Znając kontrole jakości w firmie philips nie było by to nic nadzwyczajnego :p Napiszę co ja bym zrobił na Twoim miejscu... Zamówiłbym PROFESJONALNĄ kalibrację z firmy skalibrujtv.pl (jeżeli nie będziesz z niej zadowolony to nie płacisz za nią więc nic nie tracisz) a gdyby to nie pomogło (chociaż powinno) to wtedy zwrot...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Sprawdziłem u siebie na OLED935 tą scenę. Również są problemy w przejściach ale spróbuj u siebie takich ustawień:

Styl obrazu>Osobisty
Kolor>60
Kontrast OLED>65
Ostrość>0
Jasność>50
Zaawansowane>Kolor>Wzmocnienie kolorów>Wyłącz
Zaawansowane>Kolor>Gama kolorów>wg uznania
Zaawansowane>Kolor>Wzmocnienie kolorów>Wyłącz
Zaawansowane>Kolor>Temperatura barwowa>wg uznania
Zaawansowane>Kontrast>Tryb kontrastu> Zoptymalizowany dla obrazu
Zaawansowane>Kontrast>Funkcja Perfect Naturel Reality> wg uznania
Zaawansowane>Kontrast>Doskonały kontrast> jeżeli masz aktywny to ustaw na wyłączony
Zaawansowane>Kontrast>Kontrast obrazu>pomiędzy 90-100
Zaawansowane>Kontrast>Czujnik światła>Wyłącz
Zaawansowane>Kontrast>Gamma>0 lub 1, wg uznania
Zaawansowane>Ostrość>Ultra Resolution>Wył
Zaawansowane>Czyszczenie obrazu>Redukcja szumów>Wyłącz
Zaawansowane>Czyszczenie obrazu>Redukcja zniekształceń MPEG>Maksimum

Na takich ustawieniach w tej scenie jest akceptowalne. Nie mniej jednak sam film nie jest w jakieś świetnej jakości: FHD, 9Mbps. Widać właśnie po ciemnych scenach, gdzie niski bitrate się uwidacznia. Oglądając tę scenę na telefonie, również da się dostrzec kompresję materiału, ale to 6 calowy, a nie 55 calowy ekran.

20240117_143200.jpg
 

Critt

New member
Bardzo dziękuję. Wieczorem pobawię sie ustawieniami. Nie wiedziałem ze ten film jest w nie najwyższej jakości bo oprócz tych bardzo ciemnych scen obraz jest przepiękny, miód malina. Nie wiem jak sprawdzić właściwości obrazu w Netfliksie, prime video, jaki klawisz, gdzie to w opcjach szukać. W LG jest klawisz INFO i pokazuje parametry każdego obrazu, w Philipsie nie wiem gdzie to jest ukryte.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Bardzo dziękuję. Wieczorem pobawię sie ustawieniami. Nie wiedziałem ze ten film jest w nie najwyższej jakości bo oprócz tych bardzo ciemnych scen obraz jest przepiękny, miód malina. Nie wiem jak sprawdzić właściwości obrazu w Netfliksie, prime video, jaki klawisz, gdzie to w opcjach szukać. W LG jest klawisz INFO i pokazuje parametry każdego obrazu, w Philipsie nie wiem gdzie to jest ukryte.
Cześć,
Netflix - nie a na pilocie przycisku "INFO" więc musisz skorzystać z aplikacji Philips Smart TV. Podczas odtwarzana filmu na Netflixie, naciśnij w aplikacji przycisk "info"
Amazon Prime - tutaj aplikacja Amazona ma skrót do otworzenia menu podczas oglądania filmu kolorowymi przyciskami: czerwony, zielony, niebieski, żółty. Później będziesz mógł kombinacjami klawiszy (podane będą na dole strony), zmieniać sobie wyświetlane informacje.
 
Do góry