Philips 50pus7855 obraz pomocy pilne

Lukasz299

New member
Witam. Jestem świeżo po zakupie tv Philips 50pus7855.
Mam problem z obrazem. A dokładnie z czernią i odcieniami. Przy 4k i Dolby Vision nie ma problemu obraz jest ok, ale gdy na netflixie odpalam film w HD przy ciemniejszych scenach lub przy przejściach obrazu pojawia się pikseloza. Zapoznałem się z forum i temat jest znany w tych tv. Czy da się to jakoś skorygować ustawieniami? Mam możliwość zwrotu tv ale chciałem jeszcze spróbować z ustawieniami. Bardzo proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.
 

Petru23

Banned
Oddaj, Kup coś normalnego i z daleka od Philipsa. Masz dokładnie to, o czym mówi chyba każdy posiadcz tego cuda - czyli gówno zamiast obrazu.
Podstawowy sony x70 da Ci lepszy obraz.
 

Petru23

Banned
W jakimś stopniu to zniwelujesz, ale Philipsy po prostu tak mają. Poczytaj wątki o 8535 i ogólnie.
Ja bym oddał, w sumie to tak robiłem. Nie cackalem się, jeśli nie byłem w stanie sobie z czymś takim poradzić to tv wracał. Mam teraz drugi egz xh90 sony bo ma pierwszym było coś podobnego. Tu nie ma tego praktycznie (ale na słabym sygnale jednak jest ale w mniejszym znacznie stopniu ). LG NANO90 natomiast w ogóle tego nie wykazywał ale znów miał inne problemy, które mi osobiście przeszkadzały.

Pobaw się gama kolorów, przyciemni troszkę obraz tam, gdzie potrzeba. Kontrast również sprawdź jak reaguje na zmiany. Jak masz ustawienia czerni też ja zwiększ.
Nie znam menu Philipsa ale na każdym tv, który miałem te opcje właśnie to regulowały.
Nie znajdziesz idealnego tv, jedynie taki, który najmniej kłuje w oko. No chyba, że nie liczysz się z kasą ;)
 

Lukasz299

New member
Nie no właśnie była w miarę cena to wziąłem. Przeczytałem wszystko na forum o tym modelu i wyższym też. I napotkałem się na wypowiedzi użytkownika kiki żeby napisać do niego na PW po więcej info więc miałem nadzieję że coś można zrobić z tym
 

12jojko

Banned
Nie no właśnie była w miarę cena to wziąłem. Przeczytałem wszystko na forum o tym modelu i wyższym też. I napotkałem się na wypowiedzi użytkownika kiki żeby napisać do niego na PW po więcej info więc miałem nadzieję że coś można zrobić z tym

Tego ustawienia nie naprawią, to wadliwy tv, ja mam Philipsa i nie mam takich problemów z czernią ani przejściami tonalnymi, ale mam z czym innym. Ściemnisz obraz, ale co z tego jak przy okazji stracisz detale w cieniach, a to nie o to chodzi, żebyś nie widział czegoś, co twórca filmu chce, żebyś widział. Oddaj ten tv i kup coś innego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry