philips 46 pfl 9704 problemy z obrazem

marian_fest

New member
Witam, mam pytanie dotyczące wyświetlanego obrazu w HD
Podczas dynamicznego poruszania się postaci tworzą się za nimi (nie wiem czy dobrze to nazywam) artefakty (takie ślady w postaci dużych pikseli). Czy wiecie co może być przyczyną? dodam, że większość funkcji z Perfect Pixel jest wyłączona lub ustawiona na minimum.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Jeżeli chcesz dogłębnej odpowiedzi to przede wszystkim musisz podać z jakiego źródła podajesz sygnał do telewizora. Problem polega na tym, że nie zawsze jest to wina TV, a jakości w jakiej dostarczany jest sygnał od nadawcy. Również znaczenie ma w tym temacie w jakiej technice został zrobiony materiał. To, że masz znaczek np. Polsat HD nie znaczy, że emitowany materiał w tym kanale, to stricte materiał HD, niestety.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak, tak, wiem o tym, ale ten materiał na pewno był w HD. Działo się tak również przy odtwarzaniu casiono royale na blu rayu
Witam tak z ciekawosci i jak wylaczyles te wszystkei ulepszacze obrazu jest juz ok ? i co masz tearz wlaczone w stosunku do tego co miales wczesniej wlaczone ? Pozdrawiam
Lolek
 

kriswas

Member
Bez reklam
Dopiero w środę dam odpowiedź, bo jestem poza domem, miałem nadzieję, że ktoś podzieli się swoimi ustawieniami obrazu.
Z własnego doświadczenia powiem Ci, że podawanie nastaw mija się z celem z kilku powodów. Po pierwsze, każdy ma swoje preferencje, czyli subiektywne odczucia. Po drugie, i wg. mnie to ten czynnik jest decydujący, a mianowicie, jaki sygnał i z jakiego źródła podajemy do TV. Przy podobnej klasie telewizorów to decyduje bezwarunkowo. Z tych względów, w czasie oglądania programu TV zdarza mi się kilkakrotnie dokonywać zmian ustawień, dla różnych nadawców. W tym względzie, zarówno LCD czy plazma zachowują się podobnie, dlatego jak widzę autorytarne opinie, że plazma i tylko plazma, czy LED i tylko LED, to wzbudza to u mnie uśmiech politowania. Dlatego staraj się sam dojść do swoich ustawień.
 
Do góry