Philips 43 pus8517 ziarna jasność zdjecia

rafi76

New member
Witam

Posiadam tv Philips 43 pus8517

Wczoraj wymieniłem dekoder na dual box 4k

Podlaczylem go drugim kablem hdmi 2.1 i przez chwilę było wszystko dobrze. Ale po 10 minutach i przełączaniu kanałów dalej mam niewyraźny obraz. Rano włączyłem sobie kanał love nature i na jasnych scenach był za mgłą i nie było tego kontrastu ani kolorów. Wieczorem na tvp1hd leciał film John Rambo i np. w scenach jak płynęli łódką obraz stał się co nie tyle brzydki ale jakby brakowało kolorów.

Zrobiłem juz:

1.Reset fabryczny tv

2.Ponowna instalacja tv

3.Wyłączenie z sieci tv.

4.w ustawieniach tv mam hdmi optymalny.

5.Podłączyłem do wszystkich gniazd hdmi (raz przez parę minut obraz był idealny)sprawdzałem na 3 kablach hdmi



Dodam że na youtube czy innych streamach nie ma czegoś takiego

Sprawdzałem sygnał na antenie to 100% Jakość 70-80 %

Dziwne jest to że czasami obraz się wydaje ok dopiero po przełączaniu kanałów czy przejściach na inne źródło zaczynają się robić takie cyrki z obrazem gdy sygnał idzie z dekodera.

Sprawdzałem też na różnych ustawieniach i nie wiem już o co chodzi czy oddać telewizor czy mam uszkodzone hdmi ale skoro na streamach odbiera to gdzieś problem w połączeniu z dekoderem...?
Dekoder nowy wcześniej miałem inny i to samo było

Bardzo proszę o pomoc
Dodam że próbowałem mnóstwo ustawien oraz trybów

Poniżej przykładowe zdjęcia
 

Attachments

  • IMG_20230217_060605.jpg
    IMG_20230217_060605.jpg
    1,1 MB · Wyś: 53
  • IMG_20230215_182129.jpg
    IMG_20230215_182129.jpg
    849,9 KB · Wyś: 56
  • IMG_20230217_061613.jpg
    IMG_20230217_061613.jpg
    2,1 MB · Wyś: 53

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kalibrowałes go pod dekoder? Często jest tak że trzeba miec inne ustawienia obrazu dla YouTube i platform streamingowych a inne pod dekoder zewnętrzny. Ja u siebie na 9206 przez kilka miesięcy tak miałem. Teraz doszedłem do tego jak go ustawić aby działało ok na jednych. Z tym że nie jest to uciążliwe dla użytkownika bo tv sam się przełącza w zależności od źródła i nawet się o tym nie wie.
 
Ostatnia edycja:

rafi76

New member
Chodzi Ci o zapisywanie zielonym przyciskiem?
Bo tak robię ustawiam na expert1 i daje zapisać dla innych źródeł.
Jesli się mylę to proszę o wskazówki.
Może chodzi o skalowanie obrazu i z tym sobie nie radzi.?
Ziarna czasami przejaśnienia i ta pikseloza
Jak możesz napisz mi jak Ty zrobiłeś to pod dekoder
A może to tak ma być w zależności od kanału czy nadawanego filmu?
 

Attachments

  • IMG_20230218_020755.jpg
    IMG_20230218_020755.jpg
    973,2 KB · Wyś: 40

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie chodziło mi o zielony przycisk. Chodziło mi o to abyś włączył dekoder ustawił jakiś kanał i sprobowal ustawić tak fv aby obraz był ok
 

rafi76

New member
Tzn chodzi Ci o to że wybieram np tryb expert 1dla dekodera i tu ustawiam pod jakiś kanał obraz a po przełączeniu na youtube to ustawiam sobie obraz pod inny tryb tak?Bo to też próbowałem a zielony jak dam to jest dla wszystkich źródeł
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli sobie nie poradzisz to oddaj ale musisz wiedzieć że inny tv też bedziesz musiał ustawić. Mało kiedy tak jest aby po wyjęciu z pudla było dobrze. Wpisz w YouTube kalibracja 8535 koleś tam daje gotowca po profesjonalnej kalibracji i pokazuje jak było przed i jak jest po. Sprawdź sobie i wklep - co prawda model inny ale matryca va i być może 20 pkt spasuje na tyle że tylko lekko resztę dostosujesz i będzie ok.
 

rafi76

New member
Informuję że zwróciłem tv i wymieniłem na tcl c735
Hmmm Pod względem działania aplikacji i płynności to Philips 10/10
TCL 6/10 ale to jeszcze da się przeżyć.
DV na niektórych materiałach widać ziarno np Obi van KENOBI a na filmie
Mulan wszystko ok oprócz tego że przy ciemnych postaciach czy obiektach nie widać prawie szczegółów. Pomijam problem zawieszania się podczas oglądania dopiero za 2, 3 razem załapiei można ogladac
Po różnych forach widzę że problem dotyczy wielu użytkowników TCL
Mam jeszcze z tydzień do oddania tego telewizora i się zastanawiam na co go ewentualnie wymienić
Moze jakieś porady?
 

rafi76

New member
A konkretnie jakiś sprawdzony już model co nie ma problemów z obrazem co pus8517 wyświetlaniem DV jak TCL i działa płynniej niż TCL (choć to nie jest priorytet)
Mowa o 43 calach góra 50.
Może być inna marka byle sprawdzony.Myslałem o hinesense ale tu też chyba będa jakieś niedociągnięcia a może się mylę?
 

Katar10

Member
Jutro odbieram "mam nadzieję " Philips 43PUS8807 w Media Markt
ostatnia cena 3099 za którą kupiłem, dzisiaj prawie 3900 :) ciekawe co spowodowało taką zmianę ceny muszę sprawdzić czy napewno to nowa sztuka.
Jak odbiorę to napisze amatorską recenzje , głównie syn zamówił pod xbox x
 

Fugi87

New member
A konkretnie jakiś sprawdzony już model co nie ma problemów z obrazem co pus8517 wyświetlaniem DV jak TCL i działa płynniej niż TCL (choć to nie jest priorytet)
Mowa o 43 calach góra 50.
Może być inna marka byle sprawdzony.Myslałem o hinesense ale tu też chyba będa jakieś niedociągnięcia a może się mylę?
Jaki Pus8517 ma problem?
 

rafi76

New member
Z wyświetlaniem obrazu powyżej w postach dawałem zdjecia.Temat już nieaktualny telewizor oddałem.
A szkoda bo telewizor mi odpowiadał
 
Do góry