Philips 32PFL9604 vs. Samsung UE 32 C6000

blask2000

New member
Witam serdecznie wszystkich z forum. Jestem nowy i prosiłbym o pomoc przy wybraniu LCD.

Nie ukrywam, że w domu mam prawie wszystko od Philipsa od CRT, po monitor LCD skończywszy na Philips amBX! Cenię sobie tą markę jak żadną inną i jest moim oczkiem w głowie. Nadszedł czas na zakup LCD i tu już nie robi się tak różowo. Obraz, który cieszyłby moje oko klasuje się w granicach 8 tys jeśli chodzi o markę Philips. Niestety mogę zapomnieć o takim wydatku i muszę skupić się w realiach jak 2-2,5 tys. Wiem, że jeśli chodzi o TV to jest śmieszna cena i nie ma za bardzo co wymagać, ale znalazłem jeden model, który nie powoduje u mnie stanu agonalnego oczu. Jest nim oparty na LED'ach UE 32 C6000 Samsung. Jak za 2 tys posiada ,,ładne" kolory i jest warty zakupu. Jednak nadarza się okazja abym za tą samą cenę zakupił w idealnym, a wręcz iglastym stanie 32PFL9604. I teraz jestem w rozterce. Chodząc po MM i Saturnie nigdzie tego modelu nie mogę znaleźć aby zobaczyć na własne oczy jak obraz się prezentuje. A to jest jedyne kryterium jakim się kieruję, bo jedyne czego wymagam do LCD to dobra jakość obrazu, bajery mnie nie interesują, od tego mam Vaio. Wiem, że jest to już staruszek, ale jednak nadal 9. I tu mi daje do zastanowienia. W MM obok siebie stał z serii 8 bez LED'u i obok stał Szajsung. Choć nienawidzę marek Szajsung i LG muszę przyznać, że ten niby Mega Dynamic Contrast zrobił na mnie wrażenie, a szczególnie jasnością obrazu. 8 przepadła przy nim i jaka różnica cenowa. Około 1800zł. Nie wiem jak zachowuje się 9. Jednak to już seria wyżej. Czy są na forum właściciele tego modelu lub pokrewnego z takimi samymi parametrami i mogą coś powiedzieć o połączeniu z ,,N" oraz PS3? Jak prezentuje się obraz? A może ktoś równał te dwa produkty? A może polecacie coś innego z serii 9, ale tak do 2,5 tys używanego? Strasznie chciałbym, aby to był Philips, jednak nie mogę sobie pozwolić aby napis przesłaniał mi prawdę i jakość;)

Podsumuwjąc:

Jak wypada 9 przy 6 Samsunga na LED'ach?
Ile ciągnie prądu? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji ;/
Jakość obrazu, gdzie lepsza (sygnał HD i PS3)
Czy czyta MKV z napisami? Jedyne jaki interesuje mnie bajer w TV!

Co doradzacie? Jestem w kropce. Siedzę w PC, zaś TV LCD to dla mnie magia, to się zmienia tak często i szybko, że idzie się złapać za głowę jeśli chodzi o wydatki, bo raz się kupi, następnego dnia się wchodzi do sklepu a tam 500zł taniej, albo nowsza seria za te same pieniądze.

Serdecznie dziękuje za porady i pozdrawiam Philips'iaków :)
 
Do góry