PC jako odtwarzacz Blu Ray

linkowanie135

New member
Witam, mam pytanie dotyczące używania Pc jako odtwarzacza Blu Ray. Oto parametry kompa:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz, 2502 MHz
RAM 4 GIGA
NVIDIA GeForce 9800 GTX 512 mb
Telewizora jescze nie kupiłem, ale zamierzam jakiegoś Sony za ok3700, moze KDL-V5500 40 cali.
Prosze o rade jak wygląda podłączenie tego tak zeby filmy były w FULL HD, a dzwięk leciał przez kino domowe. Jescze jedno od telewiozra do komputera jest jakies 4-5 metrów, czy są takie kable?? Czy na moim sprżecie to pojdzie?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Za mało danych.
Nie jestem specjalistą od twojego problemu, ale przede wszystkim musisz określić, czy będziesz odtwarzał BR z płyt czy HDD, bo nie napisałeś czy masz kompa z odtwarzaczem BR.
Nie napisałeś również, jakie wyjścia masz na karcie (DVI, HDMI), a nie każdemu chce się szukać specyfikacji Twojej karty graficznej. Poza tym nawet karty z takim samym chipsetem mają często różne specyfikacje.

Myślę, że jak masz HDMI na karcie i odtwarzacz BR w kompie to nie będzie najmniejszego problemu,bo np. plazmy Panasonika z nowych (a nawet starszych serii) doskonale współpracują z TV. Kable długie są, ale ich cena wraz ze wzrostem długości znacznie wzrasta. Twój sprzęt na pewno uciągnie BR (niezależnie od sposobu odtwarzania).

A o odtwarzaniu ripów BR z dysku kompa to polecam ci pewien artykuł na pewnym polskim forum. Wystarczy dobrze pogooglować, a znajdziesz. Myślę, że jak przeczytasz uzyskasz odpowiedź. Pozdr.
 

Horhe Ortega

New member
Karta z HDCP i wsparciem HD b.dobra do tego celu.Jest przejściówka DVI|HDMI.Nie wiem czy Sony jest równie dobre jak Samsung we wspólpracy z PC-tem.Samsung LE40B650 to ok. 500PLN mniej.W sam raz na jak najlepszej jakości kabel bo tu może być problem !
 
Ostatnia edycja:
Do góry