PC do TV - co wybrać?

Eni

New member
Witam,

Zastanawiam się nad TVkiem i nie wiem jaki wybrać. Czy HD ready, czy Full HD? LCD czy Plasma?

TV będzie służył głównie do oglądania filmów z kompa (trochę divx, ale większość to filmy w 720p z formatu mkv). Filmy te mają rozdzielczości 1280x720 albo (kinowy aspect ratio) 1280x5XX (pięćset ileś).

Wydaje mi się, że wystarczy do tego telewizor HD ready (czyli taki który ma rozdzielczość np. 1366x768?). Czy mam rację, że plasma o rozdzielczości 1024x768 nie pociągnie tego?

Czy plasma czy LCD? Która technologia byłaby lepsza do kompa? Czy można używać plasmy jako monitora do normalnej pracy na kompie? Czy wtedy tylko LCD?
 

mirecore

New member
zdecydowanie polecam plasmę, ja mam plasmę HD ready i nawet nie liczyłem na dobry obraz z PC, ale byłem w cięzkim szoku jak podłączyłem kompa - kolory lepsze niż na moim mońku LCD. Nie mogłem oderwać się od przegladania na nowo całego zbioru zdjęć
 

deniro24

Member
Bez reklam
Eni napisał:
Czy plasma czy LCD? Która technologia byłaby lepsza do kompa? Czy można używać plasmy jako monitora do normalnej pracy na kompie? Czy wtedy tylko LCD?

Do filmów z kompa plazma spisuje się bardzo dobrze, ale do normalnej pracy na kompie tylko LCD.

Pozdrawiam.
 

Eni

New member
Tylko czemu wiele plazm, podpisanych HD ready ma matrycę o rozdzielczości 1024x768 ??? Przecież 720p to 1280x720, a więc ta pseudo HD ready w plazmach jest za mała.
Czy dobrze kombinuję, że matryca czy to LCD czy Plasmy musi być 1366x768 (WXGA) do filmów 720p?

Czy naprawdę nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanko?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mirecore

New member
własnie zaglądam do instrukcji od plasmy Panasa PV70PA
- w tabeli PC: najwyższa rozdziałka to 1366x768 (60Hz)
a maksymalna rozdzielczość wyświetlacza to 1024x768, czyli jest to jakoś konwetowane w zwyż, ale jak dla mnie te cyferki nie maja znaczenia, oceniam to co widzę.

Po prostu ić z laptopem do sklepu podłącz i zobacz.
 
Do góry