Patriot Box Office Media Player

adamuadamu

New member
niechcący trafiłem na rewelacyjny soft do ACryan/PBO/kilku innych : [PlayOn!X]
ogólnie to któryśtam soft z ACR bez GUI 2.0(=szybciej), dużą ilością IMS i maksymalną liczbą opcji do zarządzania z WWW(wszystkich nie sprawdziłem, nie używam). po upgrade softu należy dociągnąć RSS pack i optware pack, umieścić w głównym katalogu na dysku twardym i odpalić update z poziomu www.
na ten moment odtwarza wszystko, co odtwarzał oryginał + dużo działających IMS: metafeeds, xtreamer'owe, RssEX2, picasa, flickr, pogoda i inne
 

pablo09

New member
Korzystam z tego softu od paru miesięcy. Bardzo udany soft. Wiele możliwości,pełny wgląd i kontrola PBO przez Infosite,bardzo łatwa instalacja optware,transmission,pyLoad,NZBget i co tam kto chce. Bardzo polecam.
 

adamuadamu

New member
Korzystam z tego softu od paru miesięcy. Bardzo udany soft. Wiele możliwości,pełny wgląd i kontrola PBO przez Infosite,bardzo łatwa instalacja optware,transmission,pyLoad,NZBget i co tam kto chce. Bardzo polecam.
:) fajnie, to mam kogo podpytać o jedną rzecz: płynność działania materiałów z netu

PBO mam spięte z siecią domową przez kabel z bezprzewodowym AP clientem. mam problemy z płynnością odtwarzania materiałów online (IMS) - wszystko z jakością w okolicach 360p i więcej działa tak, że mam sekundę odtwarzania i sekundę buforowania - i tak na okrągło, czasem jest to 3s/3s, ale sprowadza się do faktu, że da się oglądać tylko naprawdę niskiej jakości rzeczy. czy to wina skopanych przez realteka driverów do sieci, czy może jakieś problemy z ustawieniami mojego AP/AP clienta? sprawdzałem podpinając się laptopem przez kabel do mojego AP Clienta i transfery są dokładnie na max poziomie określonym przez mojego providera (6mbit/512kbit) i na laptoku wszystko działa płynnie. nie mam dongla wifi do PBO, aby sprawdzić "bezpośrednie" połączenie przez WiFi, choć doniesienia z netu mówią, że przez dongle wifi jest jeszcze gorzej
AP to tp-link wr1043nd z DDWRT, AP client to tp-link wr740nd z gargoyle
 

adamuadamu

New member
kurcze, brak editu
połowę problemu rozwiązałem sam. sprawca nazywał się DD-WRT (nota bene wkurzał mnie z innych powodów od jakiegoś czasu). na oryginalnym fw oraz na gargoyle 1.4 materiały ~360p działają płynnie, niestety cały czas rzeczy z netu z jakością opisywaną jako "HD" skaczą.
czyli pytanie zamienia się w: czy jest ktoś w stanie oglądać on-line jakiekolwiek materiały hd przez PBO lub inne, oparte na 1073DD? czy to powyżej możliwości realteka, czy dalej mam problem gdzieś w sieci?
 

pablo09

New member
Ja jestem ograniczony szybkością łącza. Mam internet mobilny na dodatek limitowany więc nie mogę zaszaleć :( Korzystanie z serwisów na PBO ograniczam do słuchania radia i oglądania trailerów filmów ;) Z PBO łęczę się przez wi-fi. Mam wpięty adapter firmowy patriota do playera. Z odlądania i przesyłania przez sieć wogóle nie korzystam.
 

pablo09

New member
Sorry, za trochę OT, ale... Jeśli to nie tajemnica to powiedz co planujesz kupić? Ja też myślę o zmianie, ale nie widzę, nie znam alternatywy. Rozważałem Asus O!Play HD2 ale też różnie piszą o nim.
pozdrawiam

Panowie zależy z jaką kasą startujemy. Jeżeli człowiek nie byłby ograniczony budżetem to najlepsze rozwiązanie to jakieś miniPC np: Sapphire edge-hd2 za około 1400zł, albo Boxee Box za około 1000zł, albo taki HP D530 za około 200zł, którego trzeba troszeczkę rozbudować. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedyś było VHS, potem DVD, a teraz HD player'y i inne bajery. Dla mnie PBO zaraz po kupnie był niesamowitym gadżetem, ale z czasem doszedłem do wniosku, że cały czas czegoś mi brakuje, a nie ma możliwości rozbudowy tego sprzętu.
 

radd

New member
pobrałem napisy(.txt) do filmu z napi projekt następnie przekonwertowałem je na .srt programem SubtitleTool i w odtwarzaczu zamiast polskich znaków mam krzaczki. wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

ps. nie wiem czy mam to znaczenie, ale firmware mam p61
 

adamuadamu

New member
pobrałem napisy(.txt) do filmu z napi projekt następnie przekonwertowałem je na .srt programem SubtitleTool i w odtwarzaczu zamiast polskich znaków mam krzaczki. wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

ps. nie wiem czy mam to znaczenie, ale firmware mam p61
akurat soft nie ma znaczenia. w każdym ustawiasz w setup->text encoding->"central europe"
 

kanti

New member
witam, posiadam fabryczny soft P18-61. chcę zaktualizować do arcbo 5440 . Czy mogę to zrobić bezpośrednio ?

i czy system wgrywania jest taki sam jak oryginalnego ?
 

yatza

New member
mam problem.
Posiadam Patriot Box Office i kolega wgrał mi "A.C.Ryan Play ON" i teraz nie widzi pilota, nie wiem jakie jest IP. Nic nie mogę z tym zrobić. Bez IP nie wgram nowego firmware. POMOCY. jaki może być IP i jak mogę je sprawdzić. Już 3 dni przekopuje strony i fora nawet zagraniczne i nic nie mogę znalezć.
 

satmaniak

New member
Zakładając że PBO połaczył się z siecią to IP PBO bez problemu sprawdzisz na swoim routerze. Poszperaj a na pewno tam będzie.
Co do PBO sam używam tego softu (PlayOn!X) i uważam że jest bardzo ok. Problemów z pilotem nie miałem nigdy. Gdyby Ci się nie udało tego wskrzesić to pozostanie Ci procedura odceglania. To łatwe - wiem bo sam niedawno ucegliłem swojego playerka (chyba za bardzo się podgrzał). Pamiętaj jedynie żeby wrócić do oficjalnego softu - szczegóły znajdziesz w innym wątku na tym forum. Jak coś to pisz - pomogę.
 

satmaniak

New member
WeebTv na PBO

Mogę potwierdzić że na PBO działa WeebTv - wgrany soft to play!onX. Paczka rozszerzeń PLIMS. I koniecznie trzeba wgrać nowe php + miec odpalony serwer lighthttpd. Pewnie nie będę korzystał bo i tak nie ma kiedy - ale może to kogoś po prostu zainteresuje.
 
Do góry