Paradigm vs Klipsch

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
czy ktoś z forumowiczów miał okazję bezpośrednio porównywać głośniki Paradigm i Klipsch?? Obie firmy uchodzą za producentów bardzo dynamicznych zestawów z mocnym basem i jestem ciekaw opinii czy są zbliżone dźwiękowo??
 

don111

Banned
zależy jakie modele, z grubsza to wygląda tak
Paradigm v5/v6 gra nieco lepiej od Klipsch RF poza basem (dość spora różnica na plus dla Klipsch), styl grania - dość zbliżony (9 v5/v6 / RF 62)
v7 nie znam, ale z tego co wiem to Paradigm wrócił do tradycji i basu z wersji v4 (ekstra), więc tu już będzie spokojnie remis z Klipschem (porównując podobne gabarytowo modele czyli np 9v7 i RF62 albo 11v7 z RF82)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Sluchałem 11v7 - extra kolumny. Dynamika i czystość super. Bas też jest na odpowiednim poziomie. Naprawdę v7 są godne polecenia.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Dzięki za opinie,
cenowo zestawy podobne choć paradigm wychodzi nieco taniej. Teraz EIC zrobiło dobre ceny na zestawy z linii SYNERGY ale z opini użytkowników wychodzi, że gorzej od RF - bardziej ostro, słabszy bas... Z różnych opinii i poszukiwań pozostaje brać nowe paradigm monitor v7 :grin:
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Miałeś doświadczenie z obiema firmami, jakie są główne różnice wg Ciebie?? A jak oceniasz serię SYNERGY w porównaniu do RF i paradigm monitor? Dzięki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Synergy fajne głośne klarowne brzmienie, problemem jest jednak lokalizacja na scenie, tu panuje totalny zamęt. Poprawia się w serii Reference i te już śmiało można brać. Paradigmy dobre kolumny graja konturowo i jak ktoś to lubi to strzał w 10.
 
Do góry