panowie powiedzcie co to moze byc

bronekwoj

New member
Witam wszystkich chciałbym poprosic o porade lub nawet pomoc tescie kupili miesiac temu telewizor Sony kdl-46ex500 i na początku bylo wszystko ok w sumie dalej jest ok ale dokładnie dzisiaj oglądając u tesci telewizor zauwarzyłem ze w lewym górnym rogu jezeli jest wyswietlany obraz z czarnymi paskami u gory i dolu to wlasnie w tym lewym miejscu widac taki punkcik czy moze mi ktos powiedziec co to moze byc czy to sie juz nadaje na reklamacje czy moze samo zniknie
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam wszystkich chciałbym poprosic o porade lub nawet pomoc tescie kupili miesiac temu telewizor Sony kdl-46ex500 i na początku bylo wszystko ok w sumie dalej jest ok ale dokładnie dzisiaj oglądając u tesci telewizor zauwarzyłem ze w lewym górnym rogu jezeli jest wyswietlany obraz z czarnymi paskami u gory i dolu to wlasnie w tym lewym miejscu widac taki punkcik czy moze mi ktos powiedziec co to moze byc czy to sie juz nadaje na reklamacje czy moze samo zniknie

Tzw. "bad pixel". Sprawdź w warunkach gwarancji - jeśli jest "0 bad pikseli" to do wymiany, jeśli jest określona liczba (w rogach, centrum itd.) to sprawdź, czy nie ma tego więcej. Jeśli ich liczba mieści się w normie (podanej w instrukcji) to nic nie zrobisz...
 

bronekwoj

New member
nie mam nic takiego napisanego w instrukcji tylko pisze ze matryce sa na 99,99% sprawdzane i ze moze moga wystepowac piksele ktore maja kolor niebieski zielony i czarny tam jest zielony wiec nic nie zrobie tylko dziwi mnie ze juz po miesiacu i wychodzi bad piksel ciekawe ile by musialo sie znalezc aby telewizor szedl do serwisu moze sam zniknie nie wiem co robiic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie zniknie sam. Spróbój go wygłaskać może się otworzy.
A z jakiej odległości jest widoczny?
Czy tylko na czarnym czy na jasnym ekranie również ?
 

bronekwoj

New member
kiki tylko na czarnym na bialym raczej go nie widze a jak mam go wyglaskac widac go jak sie blizej podejdzie i przyjrzy czy te glaskanie cos pomoze ile trzeba miec takich bad pikseli aby mozna bylo wzywac serwis
 

Ares78

New member
nie mam nic takiego napisanego w instrukcji tylko pisze ze matryce sa na 99,99% sprawdzane i ze moze moga wystepowac piksele ktore maja kolor niebieski zielony i czarny tam jest zielony wiec nic nie zrobie tylko dziwi mnie ze juz po miesiacu i wychodzi bad piksel ciekawe ile by musialo sie znalezc aby telewizor szedl do serwisu moze sam zniknie nie wiem co robiic

Jeżeli ma się pojawić martwy/świecący piksel to zazwyczaj na początku użytkowania, tak jak Kiki napisał, jeżeli nie widzisz go z miejsca z którego oglądasz to nie ma się czym specjalnie przejmować. A co do ilości to chyba również zależy od miejsca w którym się znajdują...
 

bronekwoj

New member
dobrze panowie dziekuje bardzo za odpowiedzi nic najwyrazniej z tym nic nie zrobie juz tak trafilem moze wiecej juz nie bedzie a jak beda to bedzie juz ostatni sprzet tej firmy jaki bede polecal innym. A z drugiej beczki jak sie dowiedzialem od znajomych ktorzy mieszkaja w niemczech to tam prawie nikt nie kupuje telewizorów sony maja najniższa sprzedażową niemcy juz wola bardziej philipsa wiec jednak cos w tym musi byc ze sprzet tego producenta juz nie jest tej klasy jaki mieli wczesniej ale wystarczy juz wylewania zali.
Mogli by mi jeszcze drodzy forumowicze powiedziec jak moge przeprowadzic aktualizacje oprogramowania z gory dziekuje jezeli ktos odpowie na ta prosbe
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dobrze panowie dziekuje bardzo za odpowiedzi nic najwyrazniej z tym nic nie zrobie juz tak trafilem moze wiecej juz nie bedzie a jak beda to bedzie juz ostatni sprzet tej firmy jaki bede polecal innym.

nie mam zamiaru na sile bronic firmy Sony , jednak nalezy zaznaczyc ,ze problem z bad pixel-ami nie jest jedynie jej problemem -tylko problemem tej technologii.tak wiec moze sie to zdarzyc w TV dowolnej marki.
oczywiscie druga sprawa to jak do tego problemu (technologicznego jakby nie patrzec) podchodzi producent, jeden "pomoze" nabywcy w ramach gwarancji ktorej udziela na swoj produkt inny bedzie tylko chcial sie "wyslizgac"...
 

mrsunders

New member
nie mam zamiaru na sile bronic firmy Sony , jednak nalezy zaznaczyc ,ze problem z bad pixel-ami nie jest jedynie jej problemem -tylko problemem tej technologii.tak wiec moze sie to zdarzyc w TV dowolnej marki.
oczywiscie druga sprawa to jak do tego problemu (technologicznego jakby nie patrzec) podchodzi producent, jeden "pomoze" nabywcy w ramach gwarancji ktorej udziela na swoj produkt inny bedzie tylko chcial sie "wyslizgac"...
Ciekawe.Które firmy w uznają w warunkach gwarancji bad pixele jako wystarczający powód do reklamacji?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe.Które firmy w uznają w warunkach gwarancji bad pixele jako wystarczający powód do reklamacji?

znam taki przypadek z tv samsunga - jednak reklamacja skladana byla do serwisu w UK,wiec nie jest to moze nalepszy przyklad.nie wiem jak do tego typu problemu podchodzi dystrybutor w Polsce.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...nic najwyrazniej z tym nic nie zrobie juz tak trafilem moze wiecej juz nie bedzie a jak beda to bedzie juz ostatni sprzet tej firmy jaki bede polecal innym...

A co SONY winne, że na matrycy SAMSUNGA poleciał 1 piksel??? Tak jak ci już ktoś odpowiedział, matryce LCD tak już mają, że spośród ponad miliona pikseli uszkodzi się czasem jeden czy dwa. Nie ma matryc idealnych. Niezależnie jaki producent ją wyprodukuje to zawsze jest ryzyko, że kupisz TV z już uszkodzonymi pikselami lub wyskoczą one po jakimś czasie. Ciesz się, że tylko jeden masz uszkodzony i to w rogu.
Zresztą, teraz cię to boli a za kilka miesięcy zupełnie o tym zapomnisz - przecież to nie przeszkadza w oglądaniu (nie widać z miejsca, gdzie oglądasz TV).

Ponadto, tak jak Ci KiKi doradził, możesz spróbować wymasować ten piksel:
Włącz TV i ustaw kanał na którym się co chwilę kolory zmieniają (np jakiś dynamiczny teledysk). Przyłóż cienką i miękką szmatkę lub chusteczkę do tego miejsca na matrycy i na przemian pstrykaj palcem w ten uszkodzony piksel i masuj go. Jest szansa, że się naprawi.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeśli nie widać z miejsca z którego się ogląda to szczerze mówiąc nie ma co się bawić w masowanie w celu odblokowania, po pierwsze niewielka szansa, że proces sie uda druga sprawa nieumiejętne (zbyt mocne masowanie), może zrobić więcej złego...
 
Do góry