Panowie już sam nie wiem :P

HirsonHD

New member
Witam serdecznie.
Jestem nowy na forum, choć korzystam z zasobów Waszej wiedzy już od dawna :)
Do dziś byłem bardzo zadowolonym posiadaczem Benq w1000+. Obraz wyświetlałem na 94'' w warunkach przeróżnych, ponieważ nie mam jeszcze stałego lokum i tułam się od mieszkania do mieszkania :)
Ale do rzeczy.
Pożegnałem się z Benkiem W1000+ ponieważ chciałem wykorzystać to, że trzyma się jeszcze w cenie. Moim następnym celem jest projektor 3D :) I tu zaczynają się schody...
Wymagania mam niezbyt wygórowane, ale jak widzę tęczę lub kiepską czerń, to szlag mnie trafia i skupiam się na tym cholerstwie a nie na filmie :) Aktualne warunki do projekcji to dobrze zaciemnieony pokój, ekran 94'' i/lub 120' Matt White, który raczej teraz powieszę, odległość ekranu do kanapy
ok. 4 metry i nad głową zamontowany uchwyt (już pusty). Źródła obrazu to 70% NTV, 20% XBox 360 z kinectem i 10% Filmy Z BD. Wiem, że odpowiedź jaki typ projektora wybrać, naswa się sama, ale mam taki mętlik w głowie po przeczytaniu setek postów, że nie wiem czy 3D HD czy 3D Full HD?
Mam kilkoro kandydatów:

Full HD 3D
Optoma HD33 FHD ok.5600zł
Epson EH-TW6000 FHD ok.5500 zł
Epson EH-TW5900 FHD ok.4400zł
Optoma HD300X FHD ok.4200zł



HD READY 3D
Optoma gt750 hd ok.2600zł
Benq W710ST hd ok.2400zł
BenqW703D hd ok.2300zł
Acer H5360BD hd ok.2220zł

Pieniązki na FHD by się znalazły, lecz nie chciałbym niewykorzystać sprzętu, który bym miał zakupić.
Z drugiej strony boję się, że jak poskąpie na FHD, to będe żałował i nie będe zadowolony np z Filmów z BD.....

Panowie, ciężki temat, ale co robić, jak żyć? :)
Wiem, że było już o tym wiele i w różnych tematach, ale chciałbym mieć odpowiedzi poukładane w jednym miejscu na jeden temat :)
Dzięęęękuuujęęęę z góry za odpowiedzi :)))))))))))))))))
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Jestem nowy na forum, choć korzystam z zasobów Waszej wiedzy już od dawna :)
Do dziś byłem bardzo zadowolonym posiadaczem Benq w1000+. Obraz wyświetlałem na 94'' w warunkach przeróżnych, ponieważ nie mam jeszcze stałego lokum i tułam się od mieszkania do mieszkania :)
Ale do rzeczy.
Pożegnałem się z Benkiem W1000+ ponieważ chciałem wykorzystać to, że trzyma się jeszcze w cenie. Moim następnym celem jest projektor 3D :) I tu zaczynają się schody...
Wymagania mam niezbyt wygórowane, ale jak widzę tęczę lub kiepską czerń, to szlag mnie trafia i skupiam się na tym cholerstwie a nie na filmie :) Aktualne warunki do projekcji to dobrze zaciemnieony pokój, ekran 94'' i/lub 120' Matt White, który raczej teraz powieszę, odległość ekranu do kanapy
ok. 4 metry i nad głową zamontowany uchwyt (już pusty). Źródła obrazu to 70% NTV, 20% XBox 360 z kinectem i 10% Filmy Z BD. Wiem, że odpowiedź jaki typ projektora wybrać, naswa się sama, ale mam taki mętlik w głowie po przeczytaniu setek postów, że nie wiem czy 3D HD czy 3D Full HD?
Mam kilkoro kandydatów:

Full HD 3D
Optoma HD33 FHD ok.5600zł
Epson EH-TW6000 FHD ok.5500 zł
Epson EH-TW5900 FHD ok.4400zł
Optoma HD300X FHD ok.4200zł



HD READY 3D
Optoma gt750 hd ok.2600zł
Benq W710ST hd ok.2400zł
BenqW703D hd ok.2300zł
Acer H5360BD hd ok.2220zł

Pieniązki na FHD by się znalazły, lecz nie chciałbym niewykorzystać sprzętu, który bym miał zakupić.
Z drugiej strony boję się, że jak poskąpie na FHD, to będe żałował i nie będe zadowolony np z Filmów z BD.....

Panowie, ciężki temat, ale co robić, jak żyć? :)
Wiem, że było już o tym wiele i w różnych tematach, ale chciałbym mieć odpowiedzi poukładane w jednym miejscu na jeden temat :)
Dzięęęękuuujęęęę z góry za odpowiedzi :)))))))))))))))))

Nie znam wszystkich tych projektorow, ale zdecydowanie odradzam TW5900 i TW6000. Maja NAPRAWDE marny poziom czerni. Swoja opinie opieram na doswiadczeniu. Mialem TW3500, TW3600 i teraz mam TW5900. Ten ostatni wypada zdecydowanie najslabiej! Co do TW6000 to z poziomem czerni jest podobnie... czyli slabiutko - opinie na forach. Brak lens shifta tez jest duzym minusem. Wprawdzie ja mam projka centralnie naprzeciw ekranu, i mnie to nie przeszkadza, ale domyslam sie jakie problemy moga byc przy niecentralnym ustawieniu projektora - krotko mowiac, keystone w projektorach do kina domowego to jakies nieporozumienie....
 
Ostatnia edycja:

HirsonHD

New member
W 99% jestem zdecydowany na Benq w703D :) Jeżeli ktoś ma ten pj, to będe bardzo wdzięczny za opinie. A że w temat projekcji to temat, w który dopiero się zagłębiam, to bardzo też proszę o pomoc w wyborze ekranu i okularów. Z góry dziękuję za pomoc!
 

HirsonHD

New member
Wracajac do tematu...
Cale szczescie z braku czasu nie zakupilem do tej pory projektora. Czekam z niecierpliwoscia na pojawienie sie na polskim rynku Benq W1070 :) Dzwonilem dzis do jednego ze sklepow gdzie sie ma pojawic i powiedziano mi ze premiera w PL dopiero za 2 tyg... Ktos z Was tez sie przymierza do zakupu tego projektora? Poki co malo recenzji na zagranicznych forach... Na Benka juz czeka ART EM-120" 16:9E
PS Przepraszam za brak polskich znakow ale sprzet zawiodl :)
Pozdrawiam
 
Do góry