Panasonic z Anglii

Mrgumabalono

New member
Mam pytanie: Czy TV Panasonic 55VT50 lub 55ST60 przywieziony z wysp będzie miał jakieś problemy z odbiorem w PL? Czy dzwięk i obraz będą ok? Mam możliwość kupna TV własnie z Anglii. I jeszcze jedno pytanie czy serwis w PL będzie uznawał gwarancje itd? Telewizor miał by być nowy ze sklepu w UK.
 

digitalus

Banned
Witam
Nie powinno byc problemu z odbiorem kanalow cyfrowych dvb-t w polsce.
Na stronie panasonic.uk napisano ze telewizor st60 posiada tuner PAL-I, DVB-T, DVB-T/T2 (MPEG4-AVC [H.264])
VIERA Flat Screen TV - Smart VIERA Plasma TV - TX-P50ST60B - Specification - Panasonic UK & Ireland
czyli bez problemu powinien odbierac kanaly dvb-t w polsce i kanaly dvb-t2 w takim standardzie nadawane sa oczywiscie programy w uk i testowo w warszawie.
DVB-T2
Odpowiedz na drugie pytanie w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/62348-gwarancja-europejska-na-tv-panasonic-5-lat.html
Najlepiej zadzwonic na infolinie panasonica i sprawdzic czy cos sie zmienilo.
 
Ostatnia edycja:

Mrgumabalono

New member
Dzięki za szybką odp. Zadzwonie na infolinie panasonica i dopytam. Jeśli ktoś ma TV z UK to prosił bym o posta co i jak.
Do TV podlączona była by kablówka VECTRA z dekoderem HD, tak sobie myśle przecież polacy kupuja POLSAT cyfrowy czy inne podobne i wywożą do UK. I problemow z odbiore na TV z UK nie ma...
I pytanie do posiadaczy st60 i VT50 czy mozna zmienic jezyk w menu i opcjach interentowych na pl?
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
ale nie jestem pewien czy w aplikacjach będziesz miał w POLSCE ,iple,iplex,tvn player,w ANGLI na pewno nie,o ile jest to istotne dla ciebie.
 

Mrgumabalono

New member
Więc mnie zmartwiliście. Jutro zadzwonie na infolinie panasa i zapytam. Jak będe coś wiedział napisze, przyda sie dla innych użytkowników na przyszłość. Dalej proszę o wypowiedzi osób które może są w UK i mają te telewizory lub mają możliwość przejść do sklepu RTV i sprawdzić czy da sie ustawić język pl. O iple, iplex, itp można zapomnieć raczej na 100%.
 

jenson

Banned
Dlaczego miałbyś zapomnieć o ipla i innych polskich aplikacjach? Owszem na terenie UK mogą nie działać, ale w Polsce nie powinno być***problemu. Co do języka na 99% powinien być j. polski. Wiem, że Samsung i Sony pakują na rynek UK j. polski, więc Panas także powinien mieć nasz ojczysty język :)
 

Mrgumabalono

New member
Zwariowalem. Jutro zadzwonie na infolinie tam powinienem chyba uzyskać takie info. Najgorzej jak odpowiedzą żebym zadzwonil do UK na infolinie :)
 

wojo4

New member
Z tego co się orientuję TV produkowane na wyspy posiadają już tuner tv naziemnej dvb-T MPEG4 choć w U.K. , czechach i pieron wie gdzie jeszcze obowiązuje system kodowania MPEG2. Producent Panasonic wprowadził ten system (mpeg4) do TV oznaczonych końcówką "B" ponieważ Irlandia wprowadzając cyfryzacje nie zgodziła się na stary już system obowiązujący w U.K. Europa później niż U.K. wprowadziła cyfryzacje i przyjęła bardziej udoskonalony system mpeg4 dzięki któremu możesz korzystać z np; HbbTV hbbtv | Wszystko co chcesz i musisz wiedzieć o HbbTV – (Hybrid Broadcast Broadband TV) gdzie w U.K. można tylko pomarzyć. Myślę że anglicy chętnie by zmienili system na nowocześniejszy ale koszty były by olbrzymie. A tak swoją drogą HbbTV w Irlandii choć mógł by być to go nie wprowadzili.

Telegazeta ma opcje która obsługuje polskie znaki przełączasz na East2 żebyś nie miał krzaków zamiast ą, ż, ź, ó, ł, ę

Co do wyboru języka polskiego to w modelach z 2012 pozbawiono kupującego w U.K. czy IE. całkowicie wyboru pozostaje jedyna opcja j.angielski , a żeby było śmieszniej to w aparatach fotograficznych przeznaczonych na rynek Brytyjski np; TMZ-TZ30 lub najnowszy TMZ-TZ40 posiada OSD w 6ciu językach lecz polskiego brak Japanese, English, German, French, Italian, Spanish,
Nagrywarki Blu-ray całkowity brak możliwości wyboru menu tylko po angielsku, a przeznaczone na rynek niemiecki również nie posiadają opcji wyboru języka tylko tamtejszy.
Nie wiem dlaczego Firma Panasonic stosuje taką blokadę przecież wprowadzenie menu w wielu językach to dziś żaden problem.

Gwarancja obowiązuje tylko na terenie U.K. i IRELAND. Być może jest opcja wykupu gwarancji na E.U. za dodatkową kasę.
 

jenson

Banned
Z tego co się orientuję TV produkowane na wyspy posiadają już tuner tv naziemnej dvb-T MPEG4 choć w U.K. , czechach i pieron wie gdzie jeszcze obowiązuje system kodowania MPEG2. Producent Panasonic wprowadził ten system (mpeg4) do TV oznaczonych końcówką "B" ponieważ Irlandia wprowadzając cyfryzacje nie zgodziła się na stary już system obowiązujący w U.K. Europa później niż U.K. wprowadziła cyfryzacje i przyjęła bardziej udoskonalony system mpeg4 dzięki któremu możesz korzystać z np; HbbTV hbbtv | Wszystko co chcesz i musisz wiedzieć o HbbTV – (Hybrid Broadcast Broadband TV) gdzie w U.K. można tylko pomarzyć. Myślę że anglicy chętnie by zmienili system na nowocześniejszy ale koszty były by olbrzymie. A tak swoją drogą HbbTV w Irlandii choć mógł by być to go nie wprowadzili.

HbbTV jest niedostępne w Anglii? Z tego co pamiętam to na bbc pojawia się jakieś***menu po naciśnięciu czerwonego guzika.
 
Do góry