Panasonic VT60 - smużenie?!

Stefaan

New member
Panasonic VT60 - 50hz bug

Cześć,
Do nowego telewizora kupiłem sobie także nową konsolę - Sony PlayStation 4. Gry działają na niej głównie w 60kl/s (FIFA 15, The Last of Us: Remastered), wtedy jest OK. Gdy jednak w TLoU włącze limit klatek do 30 widać ogromny(!) ghosting lub smużenie, lub nie mam pojęcia jak to nazwać. Po prostu część obrazu zostaje na ekranie wygląda to okropnie. Sprawdzałem na monitorze (na matrycy VA), nie było aż takiego smnużenia i wyglądało ono zupełnie inaczej. Czy to normalne, czy z moim TV jest coś nie tak?

PS. Mam Panasonica TX-P65VT60E.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Nigdy, grając na swojej V20 nie widziałem smużenia. Faktycznie, nie ustawiałem limitu klatek, bo nie miałem takiej potrzeby.

VT60 powinien wg mnie sobie z tym radzić. Spróbuj coś podziałać z ustawieniami. Sprawdź opcję IFC - ustaw ją w różne tryby, sprawdź inne, fabryczne tryby ustawienia obrazu.
 

Stefaan

New member
Proszę oto link:

VID_20141103_174505.rar - Speedy Share - upload your files here

Telefon jednak lekko wyolbrzymia owe zjawisko, lekko. Istnieje i nawet ślepy je zobaczy. IFC lekko pomaga, ale i tak widać podwójne kontury, a inputlag rośnie zauważalnie, nawet z isf na minimum. Próbowałem zmieniać tryby, ale nic nie daje. Oczywiście tryb gra włączony.

PS. Zależy mi na tym tak, bo już złożyłem pre-order na GTA 5, które działa w 30kl/s, więc nie chcę się rozczarować.
 

Stefaan

New member
zrobiłem mały eksperyment, połączyłem kablem HDMI komputer, włączyłem gry z limitem FPS do 30, niczego podobnego nie zauważyłem. Obojętnie, czy na 1080p@50hz czy 1080p@60hz... Co w takim razie może być winą? Dodam, że pobrałem sobie demo Thief-a, również ten problem tam występuje. Przypomnę, że na monitorze takiego problemu nie ma.
 

slonik666

New member
Troche słabo bo nie wiele gier na Playstation 4 jest i bedzie w 60 fpsach. Co do twojego problemu to wybrałes plazme do grania ? :D Wiem nie pomogłem ale nie mogłem sie powstrzymac :p
 

Stefaan

New member
Ja zaraz roztrzaskam ten telewizor łącznie z PS4 na strzępy!!! Włączyłem na YouTube gameplay z The Last od Us (w 30kl/s) i normalnie nic nie widać! Aby było śmieszniej włączyłem go z PS4...

@up
Wiele razy czytałem, że PDP ma bardzo niski czas reakcji, a z resztą gry to tylko ułamek czasu, który poświęcam temu TV.
 
Do góry