Panasonic TXl42e30e a internet

cupa

New member
Witam

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem ww Panasonica i zamierzam go podłączyć do internetu. Od razu stwierdzam że nie jestem w tym mocny. Posiadam w innym pokoju internet z Vectry z modemem Thomson TCM 420 8mb/s. Jak to najlepiej zrobić. Wolałbym nie ciągnąc kabli przez całe mieszkanie. W końcu telewizor ma Internet Wi-Fi. Jakiś router za modemem i modem do telewizora?? Ktoś ma takie podłączenie i jak się sprawuję?? Jaki wybrać sprzęt?? Z góry dzieki za odpowiedz.
 

sej34

Member
Witam

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem ww Panasonica i zamierzam go podłączyć do internetu. Od razu stwierdzam że nie jestem w tym mocny. Posiadam w innym pokoju internet z Vectry z modemem Thomson TCM 420 8mb/s. Jak to najlepiej zrobić. Wolałbym nie ciągnąc kabli przez całe mieszkanie. W końcu telewizor ma Internet Wi-Fi. Jakiś router za modemem i modem do telewizora?? Ktoś ma takie podłączenie i jak się sprawuję?? Jaki wybrać sprzęt?? Z góry dzieki za odpowiedz.

polecam wifi NETGEAR WNDA3100 działa z Panasonikiem bezproblemowo,mam też vectre.
 

cupa

New member
Kiki dzięki za odpowiedź ale czy możesz pomóc z kalibracją obrazu. Jakie ustawić parametry żeby było ok.
 

cupa

New member
polecam wifi NETGEAR WNDA3100 działa z Panasonikiem bezproblemowo,mam też vectre.

Czyli NetGear do telewizora pod usb a co za modemem??
 

tamak

New member
Niestety tak jak Ty, tak i ja nie bardzo mogę sobie poradzić z wifi.
Mam ten adapter netgaera.
Mam router 3com ze standardem 11g.
Niestety, aby móc korzystać z zasobów internetowych musiałem TV podłączyć z routerem kablem.
Na razie tylko czytałem wpisy kilku szczęśliwców, którym to się udało.
Niestety prócz ich ogólnikowych stwierdzeń, że wszystko hula.
żaden nie przybliżył szczegółów jak ma to wszystko poustawiane.
Ja mogę spekulować, próbowałem wcześniej na moim routerku, że w TV adapter pracuje na szerokim pasmie 300 Mhz czyli tzw. dualband.
Ponadto mam on dwie częstotliwości pracy tego pasma: standardowa zdaje się 2,4 GHz i ta wymagana prze panasa 5 GHz.
Adapter ma soft, ale przydatny tylko do podłączenia na jakimś.
Poprzez soft da się regulować szerokość pasma: dualband lub pasmo pojedyncze 150 Mhz oraz zakres na jakim ma on hulać.
Niestety w menu TV nie można tego wybrać.
Adapter ma techniczną możliwość automatycznego szukania AP, ale u mnie nie potrafił się dogadać z routerem.
 
Do góry