Panasonic TX-P50ST60E PC po HDMI czy dysk po USB ?

rayjk

New member
Po zakupie na początku podłączyłem do TV laptopa przez HDMI (laptop SONY sve1711x1eb - full HD) i problem jest taki, że obraz nie jest płynny - co parę sekund widać przeskok klatki. Co ciekawe, jak odłączam kabel HDMI od TV to na ekranie laptopa wciąż obraz skacze, dopiero jak odłączam kabel zupełnie na laptopie film jest znów płynny.
Jaka może być przyczyna ?

Wczoraj natomiast podłączyłem dysk bezpośrednio do TV po USB i czyta mi większość filmów FHD, które mam (mkv, mp4) i jakoś jest rewelacyja. Tylko nie czyta napisów.
Wogóle jest możliwość, żeby TV czytał napisy ?

No i jak to jest z odtwarzaniem filmów bezpoiśrednio przez TV - będą miały lepszą czy gorszą jakoś niż odtwarzane z PC przez HDMI ?

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi na moje pytania!
 

mariogsxf

New member
Po zakupie na początku podłączyłem do TV laptopa przez HDMI (laptop SONY sve1711x1eb - full HD) i problem jest taki, że obraz nie jest płynny - co parę sekund widać przeskok klatki. Co ciekawe, jak odłączam kabel HDMI od TV to na ekranie laptopa wciąż obraz skacze, dopiero jak odłączam kabel zupełnie na laptopie film jest znów płynny.
Jaka może być przyczyna ?

Wczoraj natomiast podłączyłem dysk bezpośrednio do TV po USB i czyta mi większość filmów FHD, które mam (mkv, mp4) i jakoś jest rewelacyja. Tylko nie czyta napisów.
Wogóle jest możliwość, żeby TV czytał napisy ?

No i jak to jest z odtwarzaniem filmów bezpoiśrednio przez TV - będą miały lepszą czy gorszą jakoś niż odtwarzane z PC przez HDMI ?
Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi na moje pytania!
Z moich obserwacji:
1) Jakosc po USB o wiele gorsza
2) Sprawdz ile klatek na sek ma film i ustaw odswiezanie w karcie graficznej na te wartosc. Dla wiekszosci filmow jest to 24 lub 23 Hz. Wtedy z IFC na pos/max obraz jest plynny. Ja nie moge np. ogladac na IFC min/wyl bo wtedy obraz szarpie. Ja to na razie testuje raz jest idealnie czasami nie, jeszcze nie wiem dlaczego.
3) Czyta napisy tylko musisz je wlaczyc (OPTION na pilocie). Napisy *.srt taka sama nazwa jak film.
 
Ostatnia edycja:

rayjk

New member
A jaki odtwarzacz byś polecił na PC? Korzystam póki co z KM Playera, ale może warto zwrócić uwagę na coś innego ?
 

rayjk

New member
A czy zauważył ktoś z Was coś takiego: podczas oglądania filmu, kiedy wzrok wędruje po ekranie, podczas mrugania widzę coś jakby tęcze - bezpośrednio po mrugnięciu okiem, szczególnie widoczne w obrazie na krawędziach - np. liniach przejściach między ciemnym a jasnym kolorem. To normalne czy mam iść do okulisty ;) ?
 
Do góry