Panasonic TX-P50G30 + Chromecast - straszny kłopot

kuzmik

New member
Witajcie. Po przejrzeniu chyba wszystkich możliwych tematów nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Otóż mam Panasonica P50g30E, podłączyłem do niego kilka lat temu Chromecasta 4K i hulał jak złoto. Niestety, zmuszony byłem przywrócić ustawienia domyślne Chromecasta i zniknął mi dźwięk. Obraz zawsze jest.
Połączenie to HDMI - nie działa w żadnym z 4 wejść. Nie działa zarówno poprzez kabel optyczny (z konwerterem na coaxial) do Pioneer AV 514, jak i na głośnikach TV przy wyłączonym kablu.
Dźwięk działa natomiast przez Bluetooth do głośnika po Wi-Fi.
W ustawieniach TV brak możliwości ustawienia SPDIF. Telewizor wyłączony na noc z gniazdka, zrobione ustawienia domyślne. To samo w Chromecascie. Dalej nic.
I teraz najlepsze: Chromecast podłączony do Plazmy 42 cale - dźwięk działa na głośnikach telewizora. Jakby brak przesyłu dźwięku po HDMI z Chromecasta. Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Dzięki za pomoc.
 

kuzmik

New member
Witam wszystkich. problem rozwiązałem, choć nie do końca wiem jak.

Po podłaczeniu chromecasta i stwierdzeniu braku dźwięku podłączyłem słuchawki do TV i nagle usłyszałem dźwięk. po wyłączeniu wtyczki pojawił się dźwięk zarówno w głośnikach TV jak i po optyku w aplitunerze.

Dziękuję tym którzy myśleli nad jego rozwiązaniem.
 
Do góry