Panasonic TX-P42U10E !!! Pomocy!!!

krzyskeno

New member
Witam! Mam problem... Bawilem sie meni serwisowym i poprzestawialem opcje terz obraz jest do bani:-(

Mam do was prozbe czy moglibyscie mi podac wasze ustawienia meni:

contrast:
color:
tint:
sub-brt:
R-CUT:
G-CUT:
B-CUT:
R-DRV:
G-DRV:
B-DRV:
ALL-CUT:
ALL-BRV:
METHOD:

OPT1:
OPT2:
OPT:3

Posiadam service mode w pdf i poustawialem jak tam jest ale wyszla kaszana. Wiec prosze abyscie mi pomogli:-( bede bardzo wdzieczny za pomoc
 
Ostatnia edycja:

krzyskeno

New member
zmienilem na wszystkich opcjach:-( troche tego jest ale byl bym wdzieczny za pomoc bo obraz katastrofa, kopie juz 3 dzien i moze troche obraz sie polepszyl..:-(
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
czy w trybie serwisowym też można przeprowadzić reset?

kto wie niech napisze, nasz kolega w ten sposób wrócił by do ustawień fabrycznych.
 

don111

Banned
resetu chyba się nie da zrobić (u mnie w PY8 nie widziałem takiej opcji w menu serwisowym)

Witam! Mam problem... Bawilem sie meni serwisowym i poprzestawialem opcje terz obraz jest do bani:-(

Mam do was prozbe czy moglibyscie mi podac wasze ustawienia meni:

contrast:
color:
tint:
sub-brt:
R-CUT:
G-CUT:
B-CUT:
R-DRV:
G-DRV:
B-DRV:
ALL-CUT:
ALL-BRV:
METHOD:

OPT1:
OPT2:
OPT:3

Posiadam service mode w pdf i poustawialem jak tam jest ale wyszla kaszana. Wiec prosze abyscie mi pomogli:-( bede bardzo wdzieczny za pomoc
nie napiszę konkretnie danych, ale wypiszę to co pamiętam z kalibracji mojego Panasonica PY8
ściągnij sobie najpierw planszę do kalibracji, jest w mp4, jakoś ją będziesz musiał odtworzyć, podaję link
MP4-2c.exe - Wuala

tam jest taki filmik (przynajmniej powinien być), MISC PATTERNS/Section-A.mp4

w menu serwisowym masz kilka podmenu, więc po kolei
najpierw ustaw sobie tryb cinema (kinowy), ustaw temperaturę kolorów na normalną

sub-brt - 800
color, contrast, tint chyba 0 (standard) albo minimum, z tego co pamiętam dało się zmienić tylko dodając na plus wartości
ALL CUT - 80 (standardowo)
ALL-DRV - to jest limit kontrastu (składowa wszystkich kolorów RGB), standardowo ustawione było na max (prawie FF), u mnie przy minimalnym kontraście było za jaskrawo, dlatego to obniżyłem, jeśli też tak chcesz - zrób tak samo... po przejściu w menu serwisowe tv od razu przełącza się na max kontrast więc będziesz widział zmianę tego limitu

R,G,B cut wydaje mi się że standardowo też były na 80 (do zmiany wg planszy kalibracyjnej)
R,G,B DRV - nie pamiętam ale to nieistotne w tym momencie

RGB cut to jasność składowych koloru (R czerwony, G zielony, B niebieski)
RGB drv to kontrast tych kolorów

filmik - 6 minuta
patrzysz na czerwony, zielony i niebieski i ustawiasz po kolei... (powinny mieć w miarę podobną wartość, czyli jeden nie FF a drugi A1 ;))
tu ważna kolejność
najpierw ustawiasz RGB drv pojedynczo, paski czerwony, zielony i niebieski mają mieć tym podobne nasycenie, jaskrawość w stosunku do siebie (zmieniając patrzysz na kolory tylko od jasnej strony, czerwony od prawej, zielony od lewej, niebieski od prawej)
teraz ustawiasz r/g/b cut tak aby jasność jednego koloru była nie za jasna, nie za ciemna w stosunku do pozostałych dwóch kolorów, gdy wszystkie będą wizualnie mniej więcej na równi to jest ok (patrzysz na kolory od ciemniejszej strony)

dodatkowo na filmiku masz od 16 minuty planszę do kalibracji RGB cut a od 18 minuty RGB drv, najlepiej zapauzuj sobie jak te migające kolory są widoczne i sprawdź czy mniej więcej się zgadzają (powinny po poprzedniej kalibracji)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jeszcze mi się przypomniało... włączając menu serwisowe u mnie regulowało się osobno ustawienia dla HD oraz osobno dla SD, być może u Ciebie jest to samo - więc tutaj byłaby banalna sprawa

przykładowo - jeśli ustawiałeś przy włączonym dekoderze sat. i miałeś tam ustawione np 720p lub 1080i to w menu serwisowym ustawiałeś dla HD (tam jest informacja że ustawiasz dla HD) natomiast ustawienia dla SD się nie zmieniają - więc nic straconego
w takim przypadku robisz myk - zmieniasz ustawienia dekodera (lub innego źródła) na 576p (SD) i na tym złączu ponownie uruchamiasz menu serwisowe - powinna widnieć informacja że ustawiasz tym razem już dla SD - wystarczy spisać te wszystkie wartości teraz na kartkę, włączyć jeszcze raz menu serwisowe po uprzedniej zmianie źródła z powrotem na HD i wklepać ustawienia z kartki

zwróć tylko uwagę (ważne) - dla jakiej temperatury barwowej spisujesz ustawienia na kartkę !
potem przepisując je do drugiego trybu (SD lub HD) musi być ustawiona najpierw dokładnie ta sama temperatura (np warm lub normal), dopiero można wpisywać nowe wartości
 
Ostatnia edycja:
Do góry