Panasonic TX-P42ST60 tuner sat

BiLLyBoB_69

New member
Witam
Mam takie pytanko czy mój tv posiada wbudowany tuner sat ? i czy mogę tym samym zrezygnować z zewnętrznego dekodera na cześć Modułu CI ? Posiadam obecnie nc+ i jakiś stary dekoder SD od nich. Jeżeli nie miałbym możliwości rezygnacji z dekodera to jaki byście polecali ? Tak aby obraz był jak najlepszy :)
Pozdrawiam
jeżeli pomyliłem dział itp to przepraszam ( to jest mój pierwszy post)
 

BiLLyBoB_69

New member
Nie ma dodatkowego gniazda satelitarnego. Czyli tylko w gre wchodzą dekodery zewnętrzne. To jaki wybrać ? Wiadomo aby jakość była bardzo dobra jednak nie chciałbym fortuny wydać na dekoder. Tak myślę do 300 zł wydać. Polecilibyście mi coś ? Może być jakaś używka.
pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
W st60 nie ma tunera satelitarnego,Jedyne rozwiazanie to zewnetrzny tuner satelitarny.Polecam ,uwaga:), tuner manta hd8000 ,nowy mozna kupic na allegro za 370zl.
Tanszy to np Ferguson Ariva 202E ale z manty jakosc obrazu jest znacznie lepsza.Szczegolnie dobra jakosc obrazu sd.Widac duza roznice w jakosci obrazu.
kliknij na link nizej
manta hd8000
W tunerze manta bardzo dobry chipset zoran supra xd180 amerykanskiej firmy zoran corporation z doliny krzemowej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sunnyvale_%28Kalifornia%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zoran_Corporation
Taka sama plyta glowna jak w mancie hd8000 i hd9000 jest w innych zagranicznych tunerach.
Posiadam ten tuner, jakosc obrazu wzorowa.Minus to brak aplikacji internetowych i niezbyt szybka zmiana kanalow.
Bardzo dobre rozwiazanie to np wylaczenie paska menu aby nie pojawialo sie przy kazdej zmianie kanalu,to dla posiadaczy plazm dobre rozwiazanie .Ustawienie przezroczystosci menu do 50%.
 
Ostatnia edycja:

BiLLyBoB_69

New member
I teraz sie zastanawiam. Podjąłem już decyzję o zakupie tej Manty tylko nie wiem który model wybrać HD8000 czy 9000 chodzi mi głównie o szybkość przełączania kanałów. Czy będzie szybsza w tym 9000 ?
 

digitalus

Banned
W tunerze manta hd9000 jest ladniejszy wyswietlacz i wyjscie euro. Jesli chcesz szybko zmieniac kanaly to na pilocie trzeba nacisnac przycisk ok , pojawi z lista kanalow pozniej prawa , lewa, gorna lub dolna strzalke aby szybciej odszukac kanal ktory chcesz ogladac . Jest oczywiscie mozliwosc wybrania kanalow ulubionych czyli favorite.
 
Ostatnia edycja:
Do góry