Panasonic TX-P42C3E / TX-P42CX3E

batik87

New member
Witam

Kochani mam parę pytań co do TV Panasonic TX-P42C3E / TX-P42CX3E.

Zamierzam kupić jeden z tych modeli Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: Panasonic TX-P42C3E, Panasonic TX-P42CX3E

Według tego zestawienia różnią się ceną 100 zł i systemem dźwięku przestrzennego. Jeśli tylko na tym różnice polegająto to czy warto dopłacać 100 zł do V-Audio Surround ??

Czy istnieje jakiś obszerny test tej plazmy ? Jak z opiniami, zadowoleni jesteście z posiadania tych TV ?

Wiem, że to najtańsze plazmy Panasonica i po cenie cudów się nie spodziewam.

W domu od prawie 2 lat posiadam plazmę model Panasonica P50S10E i mimo swoich latek jestem mega zadowolony z tej plazmy. Jednak owy TV wisi w salonie a ja potrzebuje coś mniejszego do sypialni więc zamierzam się skusić na Panasonic TX-P42C3E / TX-P42CX3E.

Plazma podłączona będzie do zwykłej kablówki i czasami do konsoli PS3.

Tak więc proszę o jakiekolwiek Wasze opinie. Będę wdzięczny za każdy post.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest HD Ready więc do gier nie bardzo. Powinieneś sięgać po 42 U 30.

Różnie znasz , jeśli nie potrzebny lepszy dźwięk - to 42C3.
 

batik87

New member
To jest HD Ready więc do gier nie bardzo. Powinieneś sięgać po 42 U 30.

Różnie znasz , jeśli nie potrzebny lepszy dźwięk - to 42C3.

Dzięki Kiki, nie mam doświadczenia co do HD Ready ale z tego co mi wiadomo to HD Ready lepiej odbiera/radzi sobie ze zwykłym sygnałem z kablówki poza tym chyba za dużej róznicy co do obrazu
z konsoli PS3 nie będzie. Większość gier jest na 720p itd. Spróbuje w sklepie podłączyć PS3 i sprawdzę na własne oczy jak jest.
Dodam, że liczę się z funduszami i dlatego nastawiłem się na ten najtańszy produkt ze stajni Panasonica ;)

Liczę, że dyskusja się rozwinie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry pomysł , bo w końcu najlepiej ocenisz. Przy HD ready widać będzie wielkość piksela. Ale być może że Tobie to nie przeszkadza.
 

batik87

New member
Odświeżam temat.
Plazmę Panasonic TX-P42CX3E zamierzam kupić dopiero po 10 grudnia i najprawdopodobniej w Saturnie ( ze względu na cenę i raty, cena z tego tygodnia to 1549zł - wydaje mi się, że OK. byle się utrzymała do grudnia).
Czy ewentualny transport tej plazmy około 100 km w poziomie jej nie zaszkodzi ? Dodam, że na pewno będzie to ostrożny przewóz bez gwałtownych hamowań, omijanie dziur itd.
Wiem, że transportowanie plazm zalecane jest w pionie ze względu bezpieczeństwa ale niestety moje Kombi jest ciut za niskie.
Jak ktoś może mi dokładnie podać wymiary kartonu to będę wdzięczny.
Niech ktoś coś o tym modelu napisze. Jak się spisuje itd ...?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Szerokosc kartonu 115 cm, wysokosc 73 cm.
Karton wchodzi do malej hondy civic tylko trzeba podniesc tylne siedzenia i mozna przewozic telewizor w pionie.Jesli do takiego malego samochodu wchodzi to do combi wejdzie na pewno. Najbezpiecznej przewozic w pionie nie w poziomie.Nawet na kartonie jest taka informacja.Przyklady na allegro , duzo plazm ze zbita matryca.
Telewizor spisuje sie dobrze, nic nie buczy i nie brzeczy, dzwiek dobry, jakosc obrazu dobra.
Wybralem CX3E , w tym telewizorze jest troche lepsza jakosc dzwieku V-Audio Surround . vreal pro tak jak w TX-P42UX30.
tu sa zdjecia c3e,kliknij na panasonic c3e
http://www.hdtv.com.pl/forum/640267-post52.html
w c3e v-audio i vreal4 - to funkcja podoszenia jakosci wyswietlanego obrazu
Zrobilbym zdjecia ekranu ale moj aparat robi coraz gorsze fotki i nawet zdjecie kartonu nie wyglada dobrze :)
Foto0147j_rpewqah.jpg
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Odświeżam temat.
Plazmę Panasonic TX-P42CX3E zamierzam kupić dopiero po 10 grudnia i najprawdopodobniej w Saturnie ( ze względu na cenę i raty, cena z tego tygodnia to 1549zł - wydaje mi się, że OK. byle się utrzymała do grudnia).
Czy ewentualny transport tej plazmy około 100 km w poziomie jej nie zaszkodzi ? Dodam, że na pewno będzie to ostrożny przewóz bez gwałtownych hamowań, omijanie dziur itd.
Wiem, że transportowanie plazm zalecane jest w pionie ze względu bezpieczeństwa ale niestety moje Kombi jest ciut za niskie.
Jak ktoś może mi dokładnie podać wymiary kartonu to będę wdzięczny.
Niech ktoś coś o tym modelu napisze. Jak się spisuje itd ...?
Pozdrawiam
Ja bym nie radził przewozić tv w poziomie. Może zamiast kupić w sklepie stacjonarnym kupisz w sklepie internetowym?
 

batik87

New member
Dzięki za odpowiedzi. Jutro pomierze i sprawdzę czy ten wymiar wejdzie.
W sklepie internetowym odpada bo zależy mi na ratach O% żeby nie przepłacić...
 

grzegorz1981

New member
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale te tv już prawie nigdzie nie są dostępne, na electro.pl oba modele są oznaczone jako produkty archiwalne, których raczej już nie będzie w ofercie. Czyżby Panasonic świadomie wycofywał jedyne modele plazm z HD ready?
 

digitalus

Banned
A jaka jest różnica między TX-P42C3E a TX-P42CX3E ?
Na poprzedniej stronie tego tematu jest odpowiedz.
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale te tv już prawie nigdzie nie są dostępne, na electro.pl oba modele są oznaczone jako produkty archiwalne, których raczej już nie będzie w ofercie. Czyżby Panasonic świadomie wycofywał jedyne modele plazm z HD ready?


Telewizory skladane sa w czechach i byc moze nie ma juz dostaw do montowni w czechach . Panele pdp produkowane sa w innych fabrykach. Wiadomo juz ze najwieksza fabryka paneli plazmowych zostala zamknieta.
http://www.kinodomowe.idg.pl/news/3...ta.Panasonic.tnie.produkcje.TV.o.50.proc.html
cytat
Produkcja zostanie obcięta w fabryce Agamasaki nr 2. - a to oznacza, że plazmy w Japonii będą produkowane już tylko w jednej fabryce - Amagasaki Nr 1. Panasonic ma jeszcze fabrykę plazm w Szanghaju, ale tam produkcja nie zostanie zmniejszona.

Tu tez ciekawa informacja , mocno spadnie produkcja plazm w 2012 roku.
http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/8377
cytat
Panasonic planuje wprowadzenie na rynek w 2012 roku rozszerzonej oferty telewizorów LCD głównie najbardziej zaawansowanych technologicznie przy równoczesnym obniżeniu produkcji telewizorów plazmowych z 13.2 mln sztuk w roku 2011 do 7.2 mln w 2012 roku.
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Panasonic planuje wprowadzenie na rynek w 2012 roku rozszerzonej oferty telewizorów LCD głównie najbardziej zaawansowanych technologicznie przy równoczesnym obniżeniu produkcji telewizorów plazmowych z 13.2 mln sztuk w roku 2011 do 7.2 mln w 2012 roku.

Moim zdaniem to głupota żeby zmniejszyć produkcję prawie o połowę. W obecnej chwili to najlepsza technologia dostępna na rynku. LCD w porównaniu do plazm są o wiele bardziej niedoskonałe, a LED to tylko inne podświetlenie które też niewiele zmienia. Wychodzi na to, że nowe modele plazm na 2012 rok będą miały tylko kosmetyczne zmiany, a szkoda.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
plazma fajna sprawa ale jak spadną ceny LED z podświetleniem cało ekranowym to zawsze "jakaś" alternatywa bo za podświetlanie krawędziowe jego "jakość" i clouding serdecznie dziękuję...
 

batik87

New member
A może jednak przez zmniejszenie produkcji te na rok 2012 będą po prostu doskonalsze. Nie ma co gdybać już za pare miesięcy wszystko się okaże.
Ja mogę się osobiście wypowiedzieć o tym Panasonicu P50S10E. Przez 2 lata użytkowania jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że posłuży jeszcze wiele lat.
 
Do góry