Panasonic TX-L37E30E CEC nie uruchamia HDMI tylko tryb TV

Wojaczek

New member
Witam serdecznie,
Ponieważ wyczerpałem już chyba wszystkie możliwości uzyskania pomocy (pisałem nawet do serwisu Panasonica, tudzież stosy postów na Elektrodzie, Emitelu itd...) pytam na HDTV.
Mój problem jest stosunkowo prosty do opisania, ale nikt dotąd nie wie jak temu zaradzić.
Opiszę go w kilku punktach.

1. Posiadam sprawny telewizor Panasonic TX-L37E30E. Niestety tuner to DVB T i jest z oczywistych względów przestarzały.
2. Dokupiłem tuner TeraBox T2, (jest to już ósmy z rzędu testowany tuner, który okazało się, że ma czułą głowicę i dobre EPG)
3. Podłączyłem TereBoxa do Panasa przez HDMI (złącze nr 1)
4. Aktywowałem w Panasonicu CEC i w TereBox też CEC
5. Ustawiłem w Panasonicu w "trybie hotelowym" start z HDMI (i tak się uruchamia Panas z własnego pilota - w trybie HDMI - 1)
6. Niestety z pilota TereBox - Panasonic uparcie uruchamia się w trybie telewizora i trzeba sięgnąć po pilot panasonica, żeby to przełączyć.

I teraz co kombinowałem, żeby temu zaradzić:
>>>Przetestowałem mnóstwo kabli HDMI z nadzieją, że te z najwyższej półki cenowej poprawnie będą podawały sygnał przez CEC (nie odniosło to żadnego skutku - z każdym kablem było to samo.
>>> Resetowałem telewizor i tuner do ustawień fabrycznych (nic to nie dało)

Podsumowując - z wielu źródeł wynika, że Panasa można zmusić do startu w trybie HDMI przez CEC tylko zmieniając / aktywując pewne ustawienie w menu serwisowym. Byłem w tym menu nie raz, ale proszę Was o jakąś wskazówkę, w którym miejscu można to przestawić. Obowiązuje tam wiele skrótów klawiszowych (pilot). Gra rolę czas naciskania klawisza. Nie mam nigdzie rozpiski, schematu. Może ktoś zechce tu podpowiedzieć, w którym miejscu serwisówki jest to CEC. Pozdrawiam, Paweł
 
Do góry