Panasonic TX-L 32".37" V10E

mastino

New member
Spock

Aktualizacja list kanałów sat, dość często ulega zmianie a to wymusza na użytkowniku zabawę związaną z przeszukaniem i wyodrębnieniem swoich preferowanych kanałów (z powodu zmiany transpondera lub częstotliwości). Dlatego powstają listy kanałów edytowane na komputerze z użyciem edytorów, które umożliwiają bardzo szybkie ułożenie jej i wgranie tak powstałej do tunera bez potrzeby spędzania nadmiernej ilości czasu. I stąd moje pytanie odnoszące się do tego właśnie modelu, czy można edytować listę poza odbiornikiem (z użyciem komputera) a później przenieść zgodnie z ułożeniem do jego tunera sat.
W ten sposób układane są listy do wszystkich tunerów sat ale powstaje pytanie co z Panasonic-iem
mam ten sam problem , czy mozliwe jest wgrania gotowej listy kanalów np. cyfry to tego telewizora?
 

ShadowWinter

New member
Kupiłem ten telewizor w grudniu, a teść w lutym kupił Panasonica TX-P43X10Y
Chcę się podzielić moim dorobkiem z innymi, którzy po włączeniu telewizora poczuli się potraktowani jak śmiecie.
Otóż już 150 km na zachód od Poznania firma Panasonic dostrzegła rynek godny swoich telewizorów (a dlaczego przy nagrywarkach nie ma takiej dyskryminacji?)
Jeśli uruchomiłeś swojego Panasonica VIERA i nie doznałeś orgazmu tylko z powodu, że odbiera stacje TV analogowej, to zrób tak, jak ja (inni forumowicze też to już odkryli, będe się powtarzał, ale nie tylko).
Zyskujesz:
Tuner telewizji satelitarnej (w V10 i G15)
Tygodniowy program naziemnej telewizji cyfrowej. (wszystkie VIERA)

1. Zresetuj telewizor do ustawienia fabrycznego, wyłącz
2. Włącz, wybierz język menu (dowolny, ale lepiej żebyś go znał)
3. Wyrzeknij się ojczyzny i jako kraj instalacji wybierz Niemcy. Nie musisz jechać z telewizorem do Reichu, możesz zostać w domu. Próbowałam jeszcze Austrię, ale Niemcy to najlepszy wybór w Polsce.
4. Przerwij wyszukiwanie stacji, to strata czasu, stacje DVB-T będą miały sam dźwięk bez obrazu - bo dekoder ma wymuszony MPEG-2
5. W 'menu strojenia DVB-T' wybieramy 'Dodaj kanały HD' - zostaną odszukane kanały DVB-T i analogowe (moim zdaniem analogi są niepotrzebne, bo wszystkie się powtarzają cyfrowo).
6. Przełączamy się po kolei na odbierane programy, na każdym z nich ustawiamy osobno język teletekstu 'Wschodni 2'
7. Przy wybranym programie DVB-T naciskamy przycisk GUIDE. Nie przejmujemy się komunikatem "nie odebrano danych w GUIDE +" i nie grzebiemy w konfiguracji. Spokojnie czekamy, aż konfiguracja sama się ustawi, i dane się ściągną. Pojawi się: "Przewodni programów TV: Krajobraz"??? (Ga ga, chwała tłumaczowi, może to jest powód dla którego w Polsce przewodnik został zablokowany) . Masz program TV na tydzień. W nagrywarce wygląda prawie tak samo, ale jest dostępny również w Polsce, i pozwala na łatwe wybranie programu do nagrywania
8. Ustaw sobie tuner SAT. Ja mam zeza na Astrę i Hotbirda, i odbiera oba. Chyba obsługuje DISSeq 1.0 ale nie mam pewności. Do ustawienia są 4 satelity. W teletekście będą krzaczki zamiast polskich liter.

Do slotu CI włożyłem przejściówke TECHNISAT i kartę TNK. Dekoduje prawie wszystko, TVP i Disney Channel - ale nie dekoduje programów TVN (Sport, Style, 24, 7, Turbo). Tuner Technisat dekoduje wszystko z tą kartą!
Czy ktoś wie dlaczego?

Czy istnieje możliwosc zrobienai tego w TV PANASONIC TX-37LZD800F?
Zrobiłem wszystko jak opisałeś, faktycznie wyszukało mi masę programów, ale z powodu MPEG-2 mam sam głos :( natomiast nie mogę znaleźc opic "dodaj HD", czy to z powodu różnicy w modelach naszych TV?

Z góry dzieki za pomoc!
 
Do góry