Panasonic TX-58DXE720e

karolaczek

New member
Cześć,

Czy jest tutaj ktoś z Panasonica? :)

kupiłem 58DXE720e w jednym z marketów w piątek 13, ale to jest telewizor widmo - nie ma go w ogóle w sieci oprócz kilku francuskich stron. Przede wszystkim nie ma go w line-up'ie na stronie Panasonica. Może mi ktoś pomóc i uspokoić, że telewizor będzie miał wsparcie w postaci aktualizacji firefox os i podpowiedzieć odpowiednie ustawienia? Na papierze wyglądał bardzo okej, ale ciemne sceny przeciętnie na nim wyglądają, mam nadzieję, że to kwestia kalibracji. Może ktoś kiedyś miał podobny problem? Na koniec powiem, że tego telewizora nie było nawet w sklepie internetowym marketu, w którym kupiłem. Powinienem się obawiać?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kupiłeś w sklepie stacjonarnym czy internetowym??? Jest to nowa seria Panasa na 2016 rok stąd też dostępność jest jeszcze mocno ograniczona. Ile za niego dałeś??
Z tego co kojarzę to dopiero od modelu DX750 miały być pakowane matryce 100/120Hz. W Twoim modelu jest chyba matryca 50/60Hz i jeśli się to potwierdzi to możesz mieć problemy z płynnością obrazu w sporcie i dynamicznych scenach akcji.
Jeśli kupiłeś przez neta, to masz ustawowe prawo zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Kupiłeś w Euro? Model wyłącznosciowy.....Może różnic się od DX700 wyposażeniem, kolorem wykończenia, podstawą, nóżkami itp.
 

karolaczek

New member
dzięki za odpowiedzi. Dałem 5,5k (teoretycznie przecenione z 6,5k ale kto przecenia tv z 2016r) Kupiłem w stacjonarnym, bo tak jak powiedzialem nie ma w ogóle tego tv internecie, na stronie media expert, bo o tym sklepie mowa, jest model 50 calowy - 50DXE720E. Sprzedawca powiedział, że ma 110 hz matryce (?) i odswieżanie 1600hz BMR. Dwa tunery i hdr. Pomimo, że w sklepie stacjonarnym to mam opcję 14 dniowego zwrotu.

Patrzę teraz na ten model 50 calowy na stronie i jest informacja:
Zużycie energii:
Klasa energetyczna: A
Roczne zużycie energii [kWh] : 123
Pobór mocy (tryb włączenia) [W] : 88
Zasilanie :AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Nazwa producenta/importera : PANASONIC


to o te hz przy zasilaniu chodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie testowałem ale powinien mieć jako następca z ubiegłego roku - 100 Hz.
Sprawdzimy.
 

Misa

New member
Witam. Też mnie meczy ten dylemat. Pojechałem dzisiaj zakupić ju7000 ale nie bylo. Sprzadawca fanatyk Panasów ☺ namówił mnie na dx710 zapewniając ze ma 120hz. Czy wiadomo już ile tych hz ma?
 

Misa

New member
Czy mógłbym liczyć na w miarę szybką odpowiedź 🤔 tyle się naśledzilem wpisów na forum żeby nie dać się naciągnąć na 50/60hz ale mam przeczucie że stałem się właścicielem nowości na wolnej matrycy 😂
Z linka poniżej wynika ze jest 60hz.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wszystko wskazuje na to, ze DX710 ma 50/60Hz matrycę, ale nikt tego oficjalnie nie potwierdził, zatem przyjmijmy to za najbardziej prawdopodobne rozwiązanie.
 

Die-go

New member
displayspecifications.com, setcombg.com. Na tych stronach widnieje 60 Hz przy dx700 (710, 720, 730 bazują na nim). Dopiero od serii dx750 mają 120 Hz (modele z 3D). Ubiegłoroczny cx700 miał 120 Hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jest prawie u wszystkich firm, że następcy mają zamiast 100Hz - teraz 50Hz. Jedynym wyjątkiem jest Philips który zszedł nawet z modelami 100Hz do wartości serii 6xxx
 

qubic

New member
dzisiaj byłem w ME i chciałem kupić 58DXE720E ale wiedziony tym wątkiem byłem dociekliwy i sprzedawca który zapewniał, że seria 7 jest na 100Hz matrycach zadzwonił do panasonica.babka na info odpowiedziała 100Hz ale jak się dopytał czy natywnie to przyznała 50Hz. tak więc modele 700,710,720,730 są na matrycach 50Hz. mam nadzieję, że zainteresowani przeczytają i nie dadzą się naciągnąć.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Trzeba uważać, słuchając informacji o matrycach. Na forum już dawno zostało potwierdzone, że matryce 100Hz są dopiero od serii 750, a wszystko poniżej jest na 50Hz. Dodam jednak, że te 50Hz w serii 700..730 są chyba najlepsze, jakie widziałem dotychczas, więc nie skreślałbym od razu niższych serii. Może okazać się, że przy odpowiedniej odległości wcale to nie będzie przeszkadzało, a sporo setek zł idze zaoszczędzić.
 

Smykoo

New member
Dx700 wypada świetnie mimo 50hz. Trzeba samemu ocenić. Okazuje się, że nie każde 50hz musi być słabe.

Wysłany z Google Nexus
 
Do góry